Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem engedi egy 1 éves...

Miért nem engedi egy 1 éves cica, hogy ölbe vegyük és simogassuk? Nem szeret bennünket? A testvére engedi sőt szereti.

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A macskáknak nem zsigeri igénye, hogy simogatva legyenek. Van amelyik szereti, van amelyik nem. Emberek közt is van ilyen. Ennek semmi köze ahhoz, hogy szeret-e titeket vagy sem.
2014. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet volt valamilyen rossz élménye.

a mi cicánk se szerette ha ölbe volt, harapott, karmolt, de én akkor is felvettem simogattam gyöntöltem. amikor leraktam már menekült is. de szép lassan megtanulta, hogy nem fáj ha felveszem, persze így is harap néha de ha lerakom akkor ott marad és néz.

vedd fel simogasd és ha menni akar menjen, mindig kicsit tovább próbáld magadnál tartani, persze ne erőszakosan mert az megint csak félelmet kelt.

2014. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém sem engedte. Felkaptam, egy másodperc múlva jelezte, hogy nem jó neki. Rögtön leengedtem. Naponta többet engedett. Ma már szinte letehetetlen.

Azt nem írtad, hogy ha nem veszed fel akkor meg tudod-e simogatni. Ha azt nem hagyja akkor először azt szokja meg, a felvételt ne erőltesd.

2014. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A macskák öntörvényű állatok, nem lehet semmit se erőltetni rájuk, különben a kettőtök kapcsolata a tét. Játssz vele sokat, fáraszd ki, és amikor lepihen, akkor próbáld egy kicsit simogatni. (Dettó ugyan ez volt, és így oldottam meg.)
2014. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A macskák egyediek, nem mindegyik bújós ölbecica. Ha nem szereti, hogy ölbe veszitek, simogassátok a földön! Ha néha mégis ölbe veszitek, engedjétek, ha menni akar! Ha túlzottan erőltetitek, csak azt éritek el, hogy ne bízzon bennetek és a közeletekbe se akarjon menni.


Az én macskáim sem szeretik, ha felkapdossák őket, leginkább a földről lehet foglalkozni velük csak. Egy kivétel van: ha ők akarnak az ölembe ülni. Akkor viszont lerakni nem lehet őket.

2014. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!