Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne távol tartani...

Hogyan lehetne távol tartani a kertünktől a macskákat? Hogyan lehetne őket egyszer, s mindenkorra elkergetni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a környékbéli macskák itt gyűléseznek nálunk. De nem ilyen 1-2-3-an, hanem van, hogy 5-6-an. Nagyon elegünk van belőlük, mert esténként nem lehet tőlük aludni, úgy nyávognak, +tele **arják a kertet stb.. Mindig feljönnek a teraszunkra is, és a bútorokon csak úgy elüldögélnek.

Komolyan mondom, úgy viselkednek, mint ha ez lenne a kis rezidenciájuk.


Nem győzzük őket elzavarni. Mindig visszajönnek. Már tönkre tették két fotelünket is, amit a teraszon tároltunk. A kertben mindig a kis fos gilisztáikat kell kerülgetni, ami úgy bűzlik, hogy... :@


Van valami ötletetek, hogyan tudnánk elkergetni őket?


Valahol olvastam, hogy, ha leöntjük őket vízzel, akkor soha többet nem látjuk őket viszont, mert a vizet utálják. Ez mennyire igaz? Még nem próbáltam ki...

Egyébként mennyire harcias állat a macska? Az elképzelhető, hogy megtámadnak? Mert itt nem mind cica, ezek kóbor macskák.

És ha megtámadnak, akkor elkezdenek karmolászni? Elképzelhető, hogy kikaparja a szemem?


2010. febr. 2. 17:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%
vegyetek egy kutyát :)
2010. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
A legbiztosabb ha van egy kutyus. Akkor tuti nem jönnek.Egyébként a macska nem támad, elszalad, csak aztán visszajön.Egyébként a nyáron én is próbálkoztam , borsot szórtam a kapuhoz, keritéshez de nem használt. :(
2010. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%
engem ezért a kérdésért kiutáltak a világból, meg azt mondták, hogy a macska elkaparja a szarát, biztos valami nyest, menyét, sündisznó szarik a kertbe. Na de ma lefényképeztem és mindjárt fel is rakom ide. Ha valakinek macskája van akkor tartsa bent, vagy csak a saját kertjükben.
2010. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is ilyen problémám volt, nekünk van egy hétvégi házunk, ott randalíroztak a macskák. Kikaparták a virágokat, teleszarták a kertet, odahánytak, beleszartak a székekbe.

Értem a problémád.

Sajna a macskákat nem nagyon tudod távol tartani, mert az embereket teljesen hülyére veszik, lenézik, a szolgájuknak tartják (szemben a kutyákkal). Ha elzavarod, visszajönnek.

Brutális eszközöket tudsz igénybe venni (mi ilyet nem akartunk)

-lemérgezed őket

-csapdát teszel ki

-lelövöd


A legjobb megoldás, ha kutyát veszel. Illetve hallottam, hogy ha egy kiherélt kanmacskát veszel, az elűzi az összes többit.

Ezek jutottak eszembe.

2010. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%
Egyszerű a megoldás: ha nem akarsz kutyát venni amiben biztos vagyok mert látom hogy ilyen panelgenya szerűség vagy aki nyávog meg írtózik mindentől! (nem kell nagy fenekét keríteni a dolognak)kimész és elhajtod őket és kész! vagy rsoft puska!
2010. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. A kutya sem kergeti el, legalábbis a miénk nem. Én igazából azt nem értem, hogy valaki kertes házba költözik, erre minden baja van: ugatnak a kutyák, a kertben mászkálnak a macskák, csiripelnek a madarak stb. Sajnos ezek együtt járnak a kertes házi élettel, meg kell szoknod vagy el kell költöznöd panelba.
2010. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

Előző: Hülyeség amit írsz.

Miért kellene a szomszéd macska szarát elviselni? Válaszolj légyszíves!

2010. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

17:39: Egy rúgástól kifekszik? Ja igen, mert védtelen, te meg tehetsz, amit akarsz, nem büntet senki. Ember. És még az iylen akarja magát elkülöníteni az állatoktól. Így mi jogon? Okod sincs rá, ahogy látszik. Nagyon humánus mód a puska. Gratulálok minden ilyen, magát embernek mondó selejtes valaminek. De tényleg.

A cicák nem támadnak csak úgy maguktól. Ha mégis kicsit rádfújna, akkor nem kaparná ki épp a szemed, csak ugrik egyet-kettőt, de valószínűbb, hogy előbb elfut, minthogy ráugorjon az arcodra.

És én mondom neked, hogy inkább vizet önts rájuk, hátha beválik, minthogy bármilyen puskával vagy fegyverrel "kergesd el" őket örökre. Belelőni egy állatba, még ha max. "csak" megnyomordik, akkor sem emberi dolog. Aki ilyet tesz, ne merje magát embernek nevezni, mert még a férgek alsó oldaláig sem ér.

2010. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Én írtam, hogy el kell viselni. Akár akarjuk, akár nem, az állatok hozzá tartoznak az életünkhöz. Aki kertes házban lakik, annak mindenképp. Nem lehet mindent és mindenkit eltenni láb alól, aki kellemetlenséget okoz. Hozzánk is bejönnek az idegen macskák, ha látjuk őket, elkergetjük, de nem bántjuk. Kénytelenek vagyunk elviselni, ahogy ti is. Egy kis türelmet tanulhatnátok.
2010. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem jól látod. NEM KELL elviselni, hogy beleszarjanak az kempingágyba, az ágyásba, a fűre. A füvön aztán másznak a gyerekek. Köszi szépen, nincsen kedvem toxoplazmával (vagy mással) vinni a gyereket az orvoshoz. És nem azért dolgozok, hogy a szomszéd macskája tönketegye a munkámat.

A szomszéd macskája mindig átment a frissen festett kerítésen, otthagyta a nyomát. Kb 3 szor festettem át, majd mosogattam egy csomószor. Te ezt is hagynád?

Én nem hagytam, rózsalugast raktam a kerítésre, és nem ment át többé.

Nem kell hagyni, viszont tényleg embertelen dolog lelőni vagy lemérgezni.

Vannak kevésbé brutális megoldások.

2010. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!