Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne távol tartani...

Hogyan lehetne távol tartani a kertünktől a macskákat? Hogyan lehetne őket egyszer, s mindenkorra elkergetni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a környékbéli macskák itt gyűléseznek nálunk. De nem ilyen 1-2-3-an, hanem van, hogy 5-6-an. Nagyon elegünk van belőlük, mert esténként nem lehet tőlük aludni, úgy nyávognak, +tele **arják a kertet stb.. Mindig feljönnek a teraszunkra is, és a bútorokon csak úgy elüldögélnek.

Komolyan mondom, úgy viselkednek, mint ha ez lenne a kis rezidenciájuk.


Nem győzzük őket elzavarni. Mindig visszajönnek. Már tönkre tették két fotelünket is, amit a teraszon tároltunk. A kertben mindig a kis fos gilisztáikat kell kerülgetni, ami úgy bűzlik, hogy... :@


Van valami ötletetek, hogyan tudnánk elkergetni őket?


Valahol olvastam, hogy, ha leöntjük őket vízzel, akkor soha többet nem látjuk őket viszont, mert a vizet utálják. Ez mennyire igaz? Még nem próbáltam ki...

Egyébként mennyire harcias állat a macska? Az elképzelhető, hogy megtámadnak? Mert itt nem mind cica, ezek kóbor macskák.

És ha megtámadnak, akkor elkezdenek karmolászni? Elképzelhető, hogy kikaparja a szemem?


2010. febr. 2. 17:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha a kerítésen felül másznak be, villanypásztort lehet kifeszíteni ott végig a tetején és meg van oldva.
2010. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
az lesz, hogy majd valami vizipisztollyal megsorozom őket... de ezek a macskák nagyon bosszantóak... gondoljatok bele 6 macska, és beleszarnak az a kerti ülésekbe stb..
2010. febr. 2. 20:21
 13/30 anonim ***** válasza:
43%

Cimbora, vagy cimboráné!

Én is tartok macskát, 12 -őt. Legalábbis kb annyian gyűlnek össze, etetésre. Mindig másikkal alszok. Még egyszer sem kaptam tőlük semmilyen plazmát. Hogy éjjel merre járnak , azt nem tudom, mert kóborolnak sokat. Jut eszembe: nálam nem szarnak sehová, és ha mégis valami idegen odaszarik, azt közösen elkaparják. Mert utálják a szarszagot. Fotelágyunk nincs, már rég átdobtam a szomszédba. Tanulj meg tűrni. A cica nagyon aranyos állat.

2010. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
A macska egy élőlény, amelyik ugyanúgy szarik, mint mint az emberek. Persze ez bosszantó, ha nem a mi állatunk és olyan helyre teszi, mint pl. kempingágy. Én is sokszor dühös vagyok a sajátomra, hogy milyen hamar telerakja az almot. (benti cicám van) De: szar miatt képesek emberek állatokra lövöldözni? (légpuska, aersoft...) Én pont az ilyen vadbarmok miatt nem engedem ki csóri macskát, pedig úgy kimenne.
2010. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
77%
A macskák oda szarnak, ahova a szar való, szemétdombra, ahol be tudják kaparni. A saját ágyacskájukba soha, saját kis területükre sem. És mert ők a legszuverénebb állatok, ezért oda szarnak, ahol utálják őket. Ha utálsz egy macskát, akkor az garantáltan szarik akár a fejedre is.
2010. febr. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
59%

21:20

Sötét vagy mint az éjszaka,és tudatlan. Legalább befognád, és nem beszélnél sületlenségeket.

Attól, hogy te nem kaptál el semmit a macskáidtól, nehogy megkérdőjelezd már, hogy a macskaürülés terjeszt sokféle betegséget. Ez TÉNY. Örülj neki pl, hogy nem vagy a szőrre allergiás. Gondolom, te ezt is megkérdőjelezed.

Ami a 12 macskádat illeti: te dolgod, addig, amíg a portád határán tudod őket tartani. Mihelyst átmennek a szomszédba, akkor az nem csak a te ügyed. Tök mindegy, hogy mit csinálsz velük a portádon, meg is toszhatod, senkit nem érdekel.

Mindenki jön az állatvédelemmel, hogy mit szabad csinálni, meg mit nem szabad, meg hogy joga van az állattartónak ehhez meg ahhoz.Csak az az igazság, hogy KÖTELESSÉGEI is vannak. De ha jól tudom, abban az is benne van, hogy a tulajnak mindent meg kell tennie azért, hogy állata ne kóboroljon el, hogy maradjon a portán.

De neked jogod van, de kötelességed pedig nincs? Sajnos azért tart így ez az ország, mert sok embernek vannak jogai, kötelessége pedig semmi.

Ami a tűrést illeti, megint sötét vagy: Tűrje az ember a saját macskáját, annak minden végtermékével, és nem kelltűrni a szomszéd macskák szarát.


Ennyire nehézt ezt felfogni?

2010. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%

18:19

Tévedsz: az állat nem tartozik hozzá mindenkinek az életéhez. Nem tudod elképzelni, hogy valaki kertes házban lakik és nincsen háziállata?

Valaki szereti valaki nem szereti az állatokat. Aki nem szereti, annak nem tartozik az életéhez. Légyszíves, ne beszélj már ilyen hülye sztereotípiákban!

2010. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
52%

21:20

Sajnálom, hogy ilyen sivár életed van. Gondolom, a macskák jelentik az életedet, és az embereket útálod.

Nem fogod megtudni, ha a macskától elkaptál valamilyen "plazmát", aminek a neve toxoplazma. Benned lappang. Nézz utána, hátha felvilágosodsz ebben a témában.

A macskával alszol? Te dolgod, inkább aludnál a pároddal.Jah, az nincsen.

Átdomtad a fotelt a szomszédba? Úristen, milyen környéken lakhatsz, hogy csak úgy ezt megteheted.Persze ez a te helyzetedet is erősen minősíti.

A macskáid pedig elássák közösen a szart? Jó dolog. Gondolom nem a kertedben vagy a virágágyásodban teszik, mert az nincsen.

Ennyi a véleményem rólad és a sivár életedről.

Egyébként nekem is van kutyám (lehetne macska is) és a szarát én elásom. Azért írtam, nehogy azt mondjátok, hogy nem szeretem az állatokat.

2010. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
72%

"A macskák oda szarnak, ahova a szar való, szemétdombra, ahol be tudják kaparni"

Nem tudom, én mégsosem láttam ilyet. A macska sztem puha talajba szarik, amit aztán el tud kaparni. A szemétdomb az nálunk nem puha talaj, hanem általában komposztálandó növényekből álló dombocska, és sosem láttam ott még macskaszart. Sokkal kényesebbek annál.

2010. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Ha megmondaná valaki, hogyan kell egy macskát a kerten belül tartani, megtenném. A macskát nevelni nem lehet, láncon tartani bármilyen állatot állatkínzás. 2 macskám van és egy kutyám. A macskák eltakarítják a piszkukat maguk után, a kutyáét én takarítom el. Nincs az egész kert teleszarva, pedig nem túl nagy. A szomszédok sem panaszkodtak soha.
2010. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!