Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne távol tartani...

Hogyan lehetne távol tartani a kertünktől a macskákat? Hogyan lehetne őket egyszer, s mindenkorra elkergetni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a környékbéli macskák itt gyűléseznek nálunk. De nem ilyen 1-2-3-an, hanem van, hogy 5-6-an. Nagyon elegünk van belőlük, mert esténként nem lehet tőlük aludni, úgy nyávognak, +tele **arják a kertet stb.. Mindig feljönnek a teraszunkra is, és a bútorokon csak úgy elüldögélnek.

Komolyan mondom, úgy viselkednek, mint ha ez lenne a kis rezidenciájuk.


Nem győzzük őket elzavarni. Mindig visszajönnek. Már tönkre tették két fotelünket is, amit a teraszon tároltunk. A kertben mindig a kis fos gilisztáikat kell kerülgetni, ami úgy bűzlik, hogy... :@


Van valami ötletetek, hogyan tudnánk elkergetni őket?


Valahol olvastam, hogy, ha leöntjük őket vízzel, akkor soha többet nem látjuk őket viszont, mert a vizet utálják. Ez mennyire igaz? Még nem próbáltam ki...

Egyébként mennyire harcias állat a macska? Az elképzelhető, hogy megtámadnak? Mert itt nem mind cica, ezek kóbor macskák.

És ha megtámadnak, akkor elkezdenek karmolászni? Elképzelhető, hogy kikaparja a szemem?


2010. febr. 2. 17:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
35%

Előző: Te vagy a macska gazdája, neked kell ezt megoldani.

Egyébként nem tudom, hogyan kell.:) De nincs is macskám.

De ha a szomszédok nem panaszkodnak, akkor nálad nem lehet baj.

2010. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%

Jó lett volna valami hasznos megoldást is olvasni itt,mivel nem egyedi a probléma.(Nagy ötlet,hogy költözz vissza panelbe.)Sajnos mifelénk olyan úri macskák élnek,akik már elkaparni sem hajlandók a piszkukat.Nem kellemes véletlen belelépni (még sosem volt szerencsém tőle)

Megtámadni nem fog a macska,de elmenekülni sem.Lőheted akármivel,ha párzási időszak van,megbolondulnak.Vannak növények,amik állítólag a szagukkal távol tartják őket,de még nem próbáltam.

2010. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%
Igen, vannak olyan növények, de változó dolgokat olvastam az eredményről.
2010. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pedig az a megoldás, hogy nagyvonalúbban kell gondolkodni. Az ember tartson rendet maga körül, ne legyen rest eltakarítani a macskaszart, madárszart, pókhálót...Minek kell ebből ekkora ügyet csinálni. Én elég kulturált helyen élek, ahol szintén van bőven macska. Mindenki takarítja a piszkukat, ahol van. Röhögni viszont azon szoktunk, hogy a rendben tartott, tiszta kerteket sokkal kevésbé tisztelik meg, mint az elvadult és elhanyagolt kerteket. A szemétdombot így értettem. A macska nagyon tiszta állat, szereti a rendet és tisztaságot, oda jár piszkítani, ahol dzsungel és összetúrt, rendezetlen terület (SZEMÉTDOMB) van. Ezt nálunk tudják a szomszédok is, ezért sűrű kussban takarítják a macskaszart.
2010. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


a humánus és állatbarát, valamint teljesen biztos megoldás az ultrahangos macskariasztó készülék. Leszúrod a kertbe és többé nem fog oda macska jönni.

2010. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
29%

Nem értek itt sok mindenkit. Mért kéne elviselni a macskát??? Viselje el az akié.

A tesómnál egyszer nyitva volt az ablak földszinten, bement egy nagy macska és azután azután mindig odaszokott.Ez épp ma történt: Lerántotta a függönyt gondolom belecsimpaszkodott, és beleevett a kajába, a hajszárító meg a WC-be landolt. Mert az polcon van és a macska mindenhova ugrált. De a lényeg hogy jövünk haza és látjuk hogy ott a macska az ablak belső részébe. Anyám meg ideges lett seprűvel oda is vágott neki. A gazdáját meg jól kiosztotta. Hozzáteszem megérdemelte.

De nehogy már nyáron ne lehessen kiszellőztetni mert jön a macska aztán beugrik. Nem? Inkább ő ne hagyja hogy a macskája másokhoz ugorjon be!!!!!!! Én állatbarát vagyok meg minden de ez azért ez már túlzás.

Ja igen: 20:22 A tesóm lakása nem rendezetlen mindig tiszta, és én teljesen egyetértek a 8:23 válaszadóval.

2010. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

ja igen az utolsó vagyok

Ti erről mit gondoltok?

2010. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
61%

Én azt gondolom, hogy az állatoknak, minket is beleérve joga van az élethez, és a szaráshoz.

Vannak macskariasztó módszerek, a legegyszerűbb bemenni egy kisállatkereskedésbe és megkérdezni mit tudnak ajánlani.

Én még nem láttam olyan macskát, aki ha tudta, nem kaparta el a végterméket.

Alapvető ösztönük. Egy 6 hetes kiscica is csinálja, sőt azok is, akiket nem a macskamama nevelt. Ők valyon akkor honnan tudják?


A toxoplazma a terhes nőkre veszélyes és nem a gyerekekre.

Sok orvos azt tanácsolja az anyukáknak, akiknek lányuk van, hogy tartson macskát, mert akkor neki már nem kell félnie ettől, ha gyermeket vár a későbbiekben.


Semmiféle veszélyt nem jelent senki más számára.

A terhes nőkre is csak akkor, ha a terhessége alatt szerez be cicát, és előtte olyan steril környezetben nőtt fel, ahol nem érintkezett velük egyáltan.

De tovább megyek, ha a kismama betartja az alapvető higiéniai szabályokat (olyan bagatel dolgot, mint a kézmosás), nem fogja meg a macska székletét, vagy ha meg is fogja utána nem veszi a szájába a kezét, semmi baja nem lesz.

Mégis ki az a hülye, aki terhesen a cica szarát fogdossa, aztán jobb híján lenyalja az ujjáról? Van itt olyan?


Nem kell a cicától "megszabadulni" akkor sem, ha már előbb van ott, mint a gyerek. Semmi baja nem lesz.

Aki nem hisz nekem, kérdezzen meg egy állatorvost.

pl boxivet

A doktornőnek két picit gyereke van, és két cicája. A weboldalán is írt erről a közhiedelemről. És még a nevét is vállani merte.


Azoknak, akik meg udorodnak az állatoktól, most mindegy, hogy kutya macska, egér, pók, madár vagy akármi azt üzenem, hogy hozzá taroznak a természethez velünk együtt.


A macskánál a veszettségre kell figyelni, nem terjeszt olyan kórokozót mint pl a patkány, nem mászik a füledbe mint a pókok, bogarak, nem csípnek meg mint a kórokozókat hordozó szunyogok...stb.

Nem véletlenül háziasították kb 10 ezer évvel ezelőtt.

Intelligens, és kb 1000 faj tekinthető zsákmányának.

És biztosan nem véletlen az sem, hogy az embertől függetlenül is életképes.

A kiskorától emberhez szokott macska pedig igenis ragaszkodó.

A tisztaságra pedig rendkívül kényes. tisztálkodással tölti élete 30%-át.


Olvassatok utána.


Szóval, ha ennyire bosszant, és valamiért nálad érzi jól magukat, akkor vegyél riasztót.


Azoknak üzenem akik utálják a macskákat: tudjátok kik utálták még őket?

Hitler, Nagy Sándor, Napoleon, Dzsingisz kán, vagy Sztálin...


Azt hiszem, már tudom, miért kerülöm az olyan embereket, akik utálják a macskákat.


"Egy élet plusz egy macska együttvéve annyi, mint... nos, az eredmény végtelen."


Rainer Maria Rilke

2013. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Te édes jó istenem mekkora állatok vannak itt..


10 éve élek falun kertes házban, 2db 10 éves macskám van (heréltek) kinti-benti életet élnek. Nálunk rendben van tartva az udvar, pázsit van, tuják, virágok stbstb. Kerti asztal és székek is vannak, de még az életben nem volt olyan hogy láttam volna macskaszart akárhol is azt sem tudom hogy néz ki... nyilván olyan helyen végzik a dolgukat ahol senkit nem zavar, onnan tudom hogy az utcánkban kb mindenkinek van macskája és senki nem panaszkodik pedig mindenki ismeri a másik macskáját, de senkinél nem szarják össze a székeket és fotelokat.

Nem tudom hogy igaz e amit írsz vagy hazudsz e, de amennyiben igaz, akkor annyit tudok hozzáfűzni hogy, a macska galeri ami odapiszkít neked valószínűleg szerencsétlen kóbor és ráadásul elvadult nem ivartalanított macskákból áll. Bár így is elég hihetetlen számomra hisz ilyent én még és a körölöttem élők sem tapasztaltak, nem lehet hogy madárszarral téveszted össze? Mind1, ha mégis azok lennének akkor csald őket eledellel a garázsba majd csukd be őket utána pedig hívd a sintért vagy valahogy old meg hogy el legyenek szállítva menhelyre, akkor neked nem okoznak többé gondot. Ez a normális menete ennek nem agyon ütni kell szerencsétleneket.

Aki pedig utál bármilyen állatot is legyen az kutya, macska, giliszta, egér, hangya, az szimplán egy nyomi.

2015. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A megoldás: macskabiztos kerítés.
2020. szept. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!