Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedjem az eddig szobafogsá...

Kiengedjem az eddig szobafogságra ítélt cicát, tud vajon magára vigyázni?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos cicám, két hetes kora óta van nálam. A süket testvérével együtt került hozzám még a tavasszal, mentett cica. Amikor már tudtak kóricázni a lépcső köré karámot tettem hogy azon belül maradjanak mert féltettem őket túlságosan is. Aztán persze egy idő után nem volt nekik akadály a karám, de akkor már úgy voltam vele hogy elég nagyok hagy fedezzék fel a világot. Gyerek korom óta voltak cicáink, sose tartottuk őket a házba bezárva, kivétel nélkül szép kort éltek meg. Igaz mind felnőtt, kóbor cicaként befogadott cica volt.

Szóval elkezdték felfedezni a telket, nem is volt gond úgy két hétig. Míg nem a süket cica átment a szomszédba, és ott meg is halt. Kutya volt. A kutya gazdája se értette a dolgot, hisz nekik is volt kis cica, sose bántotta egyiket se. Amikor én észre vettem, akkor se marcangolta szegény kicsit csak az orrával bökdöste a kis testet. Utólag arra gondolok hogy mivel süket volt, nem érzékelte hogy jön a nagy kutya és amikor az oda ment hozzá szívinfarktust kapott.

A lényeg hogy akkor kiborultam és a tesóját szobafogságra ítéltem, nem engedtem hogy kimenjen, nehogy ő is úgy járjon mint a tesója. Esső után köpönyeg, d féltettem. Főleg hogy tudtam úgy is keresni fogja és ő is át megy a szomszédba.

Azóta se mehet ki a házból, csak pórázon vagy felügyelettel.

Nagyon vágyódik ki, menne, felfedezne. Én is szívesen engedném csak az a bajom hogy ahogy kiengedem kicsit az első útja a mi kutyánk kenneljéhez vezet. Eddig mindig elkaptam, nem engedtem hogy oda menjen. Félek, nem tudom hogy bántaná-e a mi kutyánk. De közben az is bennem van hogy amikor még kis korában mászkálhatott akkor járt bent a kennelbe, és nem is bántaná.

Én macskát a kennelen belül sose láttam, ezért nem tudom hogy mi lenne a kutya reakciója.

Sajnálom bezárva tartani, de nem merem kiengedni.

Vagy szerintetek nyugodtan engedjem? Tud magára vigyázni? Ha azt érzékelné hogy a kutya veszélyes rá nézve nem menne oda?


2014. dec. 20. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira se ismeritek a kutyát, hogy bántana-e egy macskát akkor minek is...? Szép dísz a kennelben?
2014. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Óriási felelőtlenség volt egy siket cicát a szabadba engedni!Mivel nem hall, így a veszélyt sem tudja felmérni.

Ha úgy határozol, hogy a másikat kiengeded, kapja meg a kinti macskának járó oltást. És nem ártana a kutyátokkal összeszoktatni előtte.

2014. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah! És nem ártana előtte ivartalaníttatni!
2014. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az ördögtől való dolog a macskát bent tartani, ha eleget játszol, foglalkozol vele, és vannak interaktív játékai is, amikkel elszórakoztatja magát. Ha pórázzal még ki is mehet, az bőven kielégíti a felfedező igényét.
2014. dec. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem engedném ki. Nálunk 7 macsek van bent a házban, remekül elvannak. Most amúgy sem engedhetnéd ki, a téli bunda ősszel folyamatosan alakul ki a hűvösebb idő hatására. Mivel ő eddig bent volt, nincs téli bundája, kint megfázna.
2014. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valaha is lesz még macskám, nem lesznek kijárósak. Már volt két benti, teljesen jól elvoltak itthon, pedig felnőtt mentett macska volt mind a kettő. Inkább legyenek bent, mint kint és elkapja őket egy kutya vagy elüsse egy autó. Az ember semmilyen állatát nem hagyja szabadon kóborolni, nem értem, a macska miért kivétel még mindig. Utána jön a sírás-rívás, hogy nem jött haza, meg elütötték, meg három lába eltört, letépte valami a fél fejét, stb.
2014. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!