Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hónapos macskát hány napra...

10 hónapos macskát hány napra hagyhatom egyedül?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Elutazom vidékre holnap (hétfőn) és leghamarabb pénteken tudok visszajönni. Vizet, száraz kaját hagyok bőségesen 5-5 tálkában legalább, van sok játéka,macskabútora, most cseréltem az alomját is, szóval friss lesz. Mit tehetek még, hogy komfortosabb legyen neki ez a pár nap? Eddig max 2 éjszakára maradt egyedül, sajnos nincs senki aki meg tudná látogatni :/
2014. dec. 21. 23:38
 1/9 Hovarju ***** válasza:

hát nem lesz túl boldog, de úgy gondolom túl fogja élni (bár szerintem ez nagyon hosszú idő)

Én mindenesetre legalább 4-5 helyen hagynék neki almot. Kétszer ugyanoda nem fog menni. Ha csak egy tálca van, felkészülhetsz rá, hogy a lakás minden részében lesz macska pisi, ürülék.


A száraz kaja jó ötlet, de vizet mindenképp olyan edénybe tegyél neki (akár többe is), amit tuti biztos nem tud fellökni. (ha már esetleg az első nap felborítja, akkor sokáig fog szomjazni, és a száraz kaja mellé sok vízre van szüksége)


Mindenképp jó lenne, ha legalább egyszer valaki meg tudná látogatni.

2014. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%
Hát én nem javaslom otthagyni, az egyik ismerősöm 4 napra ment el, volt ott neki enni, sok játék. Jó az a cica 11 hónapos volt, de az a lényeg hogy mire hazaért a cicát már holtan találta.
2014. dec. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Max 1-2 nap. Tovább nem szabad. Bármi baja lehet, senki nem lesz aki segít neki. Plusz az alom se lesz friss ha három napos állott cucc van benne. Ha nincs ismerős vidd el macskahotelba. Nem a legjobb, de ott legalább figyelnek rá.
2014. dec. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

5 napig egy hörcsögöt nem hagyunk egyedül nem hogy egy macskát.. Nem értem miért utolsó pillanatban gondolsz rá mikor ma már utazol?? Ha beteg lesz az 5 napba mit csinálsz? Vagy szétvizeli vagy kakilja a lakást a stresszbe? Ő még szinte gyerek rettentő nagy stressz lesz neki plusz hatalmas felelőtlenség.

Egyetlen megoldás hogy még ma reggel körbetelefonálod a panziókat melyik tudná befogadni, ne hagyd egyedül ennyi időre!!

2014. dec. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Én semmiképpen nem merném otthagyni 5 napra. Az alom sem bír ki ennyit, maximum 2 napot. Inkább add be panzióba, még az is jobb.
2014. dec. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Vidd el magaddal, ha nincs más lehetőség még az is jobb. Nagyon max. 2 napot szoktak javasolni, amíg otthon lehet hagyni a macskát.

Gondolj bele, hogy mit érezne, hogy eltűnsz ő meg ott marad tök egyedül. Még ha nem is történik baleset, akkor is lehet, hogy a nyávogással a szomszédokat is őrületbe fogja kergetni.

Gondolom karácsonyra mész haza, ha nagyon nem tudod magaddal vinni, akkor mondd meg, hogy csak 24-én tudsz menni és 26-án visszajössz, azt még kibírná a macska.

2014. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem siman vidd magaddal.

Ha erre _tenyleg_ nincs lehetoseg, csak van valaki, akivel meg tudod beszelni hogy legalabb naponta (ketnaponta) ranez.

2014. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért azt nem hiszem el, hogy nincs egy barát, egy szülő, egy rokon, szomszéd vagy bárki, akit meg lehet arra kérni, hogy 2naponta ránézzen. Csak annyit, hogy adjon neki kaját, ellenőrizze a vizet, az almot. Ez nem megoldhatatlan, csak akarni kéne.

Hiába hagysz neki ott 5 tálkában száraz tápot, mi van, ha rájön a zabálhatnék unalmában, 2 nap alatt megeszik mindent, akkor 3 napig ott fog éhezni? Mi van, ha tényleg felborogatja a vizes tálkáit, mert én azért olyan tállal nem találkoztam még, amit nem lehet fellökni, ráadásul a macskák amúgy is nagy mágusok, csinálnak olyan dolgokat, amire az ember nem is számít. Teszem hozzá, nekem 5 napra 5 tál víz száraztáp mellett amúgy is kevés, az enyémek is szárazat esznek, fejenként 2 tál vizet simán megisznak naponta, de van, hogy többet is.

Az alomtálcát megintcsak nem fogja használni 5 napon keresztül, ha nincs kipucolva, 2 nap után tiszta vizelet meg ürülék lesz, a macska meg igényes állat, nem fog a retkes alomba bele menni, majd helyette jobb esetben megkeresi a szobanövényeket, rosszabb esetben a te bútoraidat.

Ráadásul ha valami baleset történik, esetleg valami pont akkor éri el a macskát (mert amúgy általában mindig akkor lesz baja a macskának, ha nincs ott a gazda...) akkor senki nem fog neki segíteni, ott fog elpusztulni a szerencsétlen egyedül, de ha még életben is marad, napokig fog szenvedni.

Valóban nem a legjobb megoldás az állatpanzió, de még mindig jobb, mint egyedül otthagyni napokra. Én biztos, hogy nem merném ott hagyni.

2014. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vizet nem tálkában kell neki hagyni, hanem olyan lábosban amit nem tud kiborítani és nem egyet, hanem többet.

Sok-sok kaját, kaja kiegészítőt.

Papírdobozokba 4-5 helyre külön almot.

Játékokat.

Valakit megbízni aki naponta benéz.

Ip kamerát beállítani amit mobilról meg lehet nézni.

2014. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!