Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet kideríteni, hogy...

Honnan lehet kideríteni, hogy törés vagy rándulás?

Figyelt kérdés
tegnap a jobb első lábát lógatva jött haza a macskám. nagyon megijedtem, sírva is fakadtam. az orra vérzett, a szeme begennyesedett, de (szerintem) belső sérülése nincs. tegnap egész nap feküdt, gondolom a sokk miatt, de evett és ivott is. a wc-zés most nem az erőssége, sajnos, így ahol elkapja, oda megy. szóval (mivel EGYÁLTALÁN nincs pénzem állatorvosra) valahogy pedig csak meg kellene nézni, hogy törés vagy sem. a két lapockája, ahogy kitapintottam, asszimetrikus. nem vagyok orvos, így nem is tudtam, hogy mi a jó. mozgatni tudja, de ha megnyomom neki az érzékeny helyen a lapockájánál, akkor nyávogni kezd. törés vagy rándulás? :( nagyon szeretem a cicát, 8 hónapja van itt, még kölyök. :( tud valaki segíteni?
2015. jan. 6. 10:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ja, így visszavonom a passzív jelzőt. Ez konkrét àllatkínzás.

Érdekes módon mások is laknak forgalmas út mellett, ott hogyhogy nem fogyóeszköz a háziállat? Ja, ők figyelnek, hogy ne szökjenek ki.

2015. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#9, #11 nem vagyok állatkínzó, szálljatok már le erről. nem tarthatok bent kertesházban egy macskát a lakásban, amikor ő szeret vadászni, meg más macskákkal barátkozni. az a kínzás, ha bent tartom. egyébként, bárhonnan is nézzük, nem én tehetek róla, hogy lesérült szegény, macskának nem lehet parancsolni, a kutyának igen.


#10 jól van a cica, már javul, próbálgatja a lábát, még biceg, de már ugrik-mászik-játszik, meg dorombol is. mázlija volt, hogy 'időben' észrevettem, hogy megsérült, már nem élne másképp szerintem. ja, és itt is az, hogy kertes házba nem tarthatok fogva macskát, előbb-utóbb kimegy, ha unja a bentlétet, és elmegy. az meg rosszabb, ha valami(k) széttépi(k) vagy egyéb baleset éri. egyelőre viszont pihenésre van ítélve, és nem bánja a kiemelt figyelmet, még el is kell altatnom, mellé feküdni. azt hiszem, kicsit rá is játszik, mert tudja, hogy sajnálom és szeretem. :) de nem sír, inkább felugrik az 1,70 magas polcra is, csakhogy kézbe vegyem, és visszarakjam a helyére, elaltassam. :)

2015. jan. 9. 01:18
 13/17 anonim ***** válasza:

De, lehet kertes házban benti macska.

"A kutyának lehet parancsolni" - ez sem sikerült a horábbi hozzászólásodból ítélve.

2015. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy gyerekkoromban fogyóeszköz volt nálunk a macska. Mikor hazaköltöztem vidékre, vittem a két mentett macskámat is. Nem mondom, hogy nem igényelt némi gondolkodást, hogy a kettőjüket, plusz a három kutyát (akik szintén bejárósak) hogyan menedzseljük, de megoldható, megszokható. Az ablakok egy részére szúnyoghálót tettünk (nem szedték szét) és mindig úgy csuktuk valamelyik ajtót, hogy a macskák bennmaradjanak.
2015. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

gusztustalan állatkínzó vagy pedig :) remélem megérjük azokat az időket, mikor a hülyeséget már itthon is börtönnel büntetik majd. alapvető, egyszerű logika, nézd: ha forgalmas út mellett lakom, nem tartok macskát, mert elütik, abba pedig belehal vagy legalábbis fáj neki. ha fájdalmat okozom egy állatnak, állatkínzó vagyok.

mondják, hogy a hülyéknek úgy kell magyarázni, mint egy 2 évesnek, de nekem egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben..

azzal tennél a legjobbat szegény cicáknak, ha keresnél nekik új, szerető gazdit

2015. jan. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15 kb nem érdekel, mit mondasz, majd én tudom, hol meg mikor tartok macskát/kutyát, egyebet. nehogy már te mondd meg..

a másik pedig; nem vagyok állatkínzó, ide figyelj, majd akkor szólj be, ha a hörcsögöd, tengerimalacod, vagy épp macskád nem pusztult még el azon kívül, hogy öreg volt, addig pedig hagyj békén, én csak egy normális választ kértem, de ez lehetetlen itt a gyk-n.. -.-

mindig vannak nagyszájúak, akik ráérnek másokat szapulni. nézzen minden troll válaszoló tükörbe..

2015. jan. 10. 21:31
 17/17 A kérdező kommentje:
jóéjszakát
2015. jan. 10. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!