Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan képes egy csomó "csöves...

Hogyan képes egy csomó "csöves macska" kicsattanni, mikor én ma altattam el a menthetetlen kiscicám, aki jól élt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 29. 20:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tökéletes "csöves" edzettségű kóbor vidéki macskák egyede, ami folyamatosan a szülői környezetben, sőt anyamacskával együtt!
2015. jan. 29. 20:28
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a kettő macsak (igaz a mutter mindig fújt a kicsire, ha kajáról volt szó), amúgy JÁTSZOTTAK !
2015. jan. 29. 20:31
 3/16 A kérdező kommentje:

Ma bevittem a és el kellett altatni!

()gyenge, alacsony hő, férget hányt, és puffadt has, sárga szemfenék és bőr.

Többe kerül egy cica mint a kocsim

2015. jan. 29. 20:35
 4/16 Katica71 ***** válasza:
Szia, sajnálom a cicádat, részvétem miatta. Sajnos ugyanúgy, mint az embereknél, köztük is vannak hajlamosak a betegségekre. Amúgy a csöves macskák közt is vannak jópáran, amik 1-2 évig élnek, látszólag kövérek és egészségesek, de szerintem minimum férgesek és mindenféle fertőző betegségektől szenvednek. Ezek pár éven belül elhullanak, oltás és egyebek hiányában. Mi volt a baja a cicádnak?
2015. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Katica71 ***** válasza:
70%
Hogyhogy nem vetted észre korábban, hogy ekkora a baj? Az ilyesmi nem egy hét alatt alakul ki.
2015. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, amit írtak. Évek óta figyelek egy macska családot, akik vadak és az erdő szélén élnek. Legalább 6 éve őrzi a kandúr a területet és a nőstény is fix. Időnként kölykökkel jelennek meg (2-t már befogadtunk pár éve, gyönyörűek, erősek, de nem helyben maradtak, mivel mi sem lakunk ott, csak évente 2-3 hónapig) és a kölykök közül az anya kapásból elhagyja a gyengéket, ezzel kezdődik. Elviszi a kicsiket és csak 3 max 4.el tér vissza. Ezekből pedig a következő évet ne éli túl csak 3, abból 1-2-t idő előtt elkap a madár, a róka, a nyest stb.

Természetes szelekció van és addig szaporodnak, ameddig élelem van, ha sok az élelem, sok kiscica születik, jobb esélyekkel, kevésbé lesznek betegek, több vitaminhoz jutnak stb. Az anya jobban táplálja őket és olyankor 3-4 is megmarad. Ilyen időszakból került hozzánk 2 vadmacska, a szülők azóta is kint élnek, jól vannak, "csövesek", de a kölykökre már ez nem igaz, nagyon kevés éli túl, különben lenne már 50 macska...

2015. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az előző válaszoló kielégitő!

Az én macsom: félkóbor, vidéki, több ember elhatározása egy doki..

2015. jan. 29. 21:14
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez a kiscica olyan volt mint egy kis FEKETE PÁRDUC!

Csodáolta az egész család!

Felfoghatatlan...még az orra is korm feket vol!

2015. jan. 29. 21:18
 9/16 A kérdező kommentje:

Magamnak sem oltottam semmit!

Se influ, se más.

2015. jan. 29. 21:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amugy... kedves kerdezo, pontosan mit is akarsz megtudni?

Mert ez nem vilagos a szamomra.

Annyit ertek, hogy kerded, hogy lehet, hogy a felvad macskak mitol egeszsegesek, aminek a valasza a termeszetes szelekcio, hogy amiket latsz, azok mar szelektelt peldanyok, akik nem egessegesek, azok nem erik meg a fel eves kort sem.

Raadasul, a legtobb felvad macska atlagosan 2-3 evig el, es olyankor eletuk viragaban vannak, a legjobb kondicioban.

2015. jan. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!