Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hágja át a szabályokat...

Miért hágja át a szabályokat a macska?

Figyelt kérdés

2 kandúr és egy nőstény cica lakik nálunk, az egyik hím felmászik mindenhova, dacára annak hogy már ezerféleképpen tudtára adtam hogy nem szabad (nem vertem!)

Mit tehetnék még??

Mindenütt mamacskalábnyomok vannak.....



2015. jan. 29. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Mert macska. Öntörvényű, makacs, magának való állat. Nekünk emiatt nincs már lakásban tartott macskánk.
2015. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Jah... 3-bol egy "macska, makacs ontorvenyu allat"... A masik kettovel meg nincs ilyen baj, azok mik, nyestek? ...
2015. jan. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Több energiája van, mit a másik kettőnek, és több területet akar birtokolni, belátni. Talán, ha jobban lefárasztod, vagy állítasz valami olyan bútort a kedvenc helyeihez, amire felmászhat, akkor jobban fog viselkedni.

Feleszem a vízzel lespriccelést már próbáltad.

Ugye ivartalanított? De ha teljesen benti cicák, akkor miért lennének lábnyomok? Mibe lép bele?

2015. jan. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2# besírtam! :D nyestek :D

Van 2 kaparófájuk, az egyik plafonig ér és nem messze a konyhapulttól...nem hagyhatom kinn a kaját még lefedve sem mert felmegy! Eddig nem csinálta, kb egy hete láttam meg a lábnyomait, és tegnap láttam 3x is, hogy épp fenn dzsasszol.

Ott ahol a főznivalót készítem össze!

A vizet is próbáltam igen, akkor elfut de nem tanul a hibáiból úgy látom....

Imádnivaló kis bolond, de már kezdek besokallni:/

Ja és kajájuk is van mindig, víz is, ha úgy van, adunk cicatejet is, játékaik is vannak bőven, a két fiú nagyon jó barát, jóízűeket szoktak bunyózni, öröm nézni:)

2015. jan. 30. 09:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, kasztrálva vannak (de ez a cica szokta zaklatni az öreg lánycicánkat is ennek ellenére.
2015. jan. 30. 09:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy kinti-benti cicák, hatalmas gangunk van, ott is szoktak szaladgálni:)
2015. jan. 30. 09:15
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

nekünk is kinti-benti, sőt, velem alszik, DE! a konyhába nem mehet be.

Probléma megoldva :)

2015. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, így mást nem tudok mondani, mint hogy próbáld még kitartóbban. Mindig letenni, rászólni, amikor rosszalkodik, türelemmel meg rengeteg idővel lehet hogy leszokik róla. Vagy ha olyan a lakás elrendezése, nem engedd be a konyhába. De az elérhető kaja mindig is csábítás lesz neki, mert más, mint a megszokott. Én is csak lefedett lábosban merek ételt kinthagyni, sehogy máshogy, pedig jólnevelt a cica.

És szerintem érdemes lenne megnézetni az állatorvossal, mikor legközelebb ott jársz (emiatt nem tennék plusz kört), hogy teljesen sikerült-e az ivartalanítás, mert a viselkedése tipikusan ivaros-domináns is lehet.

2015. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám ivartalanított exnostény, mégis áthág minden szabályt amikor nem vagyunk jelen, és idonként lebukik. Szerintem a Te cicád is tudja, hogy mit nem szabad, csak tesz rá nagyívben + aki írta, hogy ez a dominancia kinyilvánítása, annak a válaszolónak is igaza lehet. Nem mindegyik macska ontorvényu, de sokan kozuluk, én mondjuk ezt imádom bennuk. :)
2015. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, szerintem annyit tudsz tenni, hogy gyakran takarítod a pultot. Mindig, minden egyes fozés elott.
2015. febr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!