Kezdőoldal » Állatok » Macskák » . Valakinek valami tippje...

Nico26 kérdése:

. Valakinek valami tippje nincs, hogy hogy tudnám őt altatás nélkül megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy kb 3-4 év körüli 5 kg perzsa kandúr macskám. Novemberbe vettük magunkhoz. A tesómékhoz csapódott 3 hetet töltött ott, és mivel senkinek nem hiányzott magunkhoz vettük. Kihívtuk az állat dokit, hogy megvizsgálja elég ramatyul nézett ki szegénykém tele volt sebekkel. De sajnos a megvizsgálását csak alvó állapotban lehetett. Volt neki egy csúnya fülgyulladása amit kezeltünk neki, illetve a szállítását is csak úgy lehetett megoldani, hogy siettük vele amíg aludt. Költözünk, de a macskahordó láttán szinte megvadul félek, hogy az autóban is "megvadulna"A másik az, hogy éjszaka mikor mindenki elmegy aludni szinte "keservesen" kezd nyarvogni, ha beengedem a szobába kb 20 perc után ugyan azt csinálja ha ki akar menni a szobámból, kiengedem és kezdi elölről. (Kicsit idegölő főleg hajnalba amikor kelek és ott ül az ajtómban) Lehet, hogy fél valamitől? Esetleg stresszel?

2015. febr. 12. 21:48
 1/9 anonim válasza:

Valószinűleg fél.

Éjszaka hagyják nyitva az ajtót és akkor nyugottaban lehet aludni

A szállításnál próbálják lekötni pl:étellel vagy macska játékkal

(Nekem 2 macskám van és ez bevállt )

2015. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A gond az,hogy nem is érdekli egyetlen egy játék sem.

Kajával már próbálkoztam nem vált be.Altatni nem akarom mivel szerintem már szenvedett eleget mielött hozzánk került

2015. febr. 12. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Igen, éjszakára hagyjátok nyitva az ajtót, hadd mászkáljon arra, amerre akar a lakásban. Az én macskám is utálja a hordozót, ezért ha vinni kell benne, eloszor a macskahordozót elokészítem annyira, hogy a macskát már csak bele kelljen rakni, ajtót is nyitva hagyom. Fontos, hogy ebbol a macskának semmit nem szabad látnia. :) Majd ezután elocsalogatom a macskát, valahogy elkapom, és mivel ekkor már nem tud sok mindent tenni, betuszkolom a hordozóba. Mindehhez elozoleg kb. szkafandert veszek fel, hogy ne karmoljon teljesen ossze. :))) Nagyon vicces. :)
2015. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Macskahordozot nem eldugni kellene, hanem az elet reszeve tenni. Kaja mellette, ha enni akar, a kozelebe megy, de nem terrorizalni vele, csak megsimogatni, amikor a kozelebe megy. Ha csak terror alatt (lasd beletuszkoljak es racsukjak az ajtot) talalkozik a macsek a hordozoval, egesz eleteben felni fog tole, es bizalmatlan lesz veled, amikor fel akarod emelni (sosem tudja, hogy megsimogatni akarod vagy beletuszkolni a ketrecbe)

Ennek a macseknak sok-sok szeretetre lenne szuksege, es turelemre, nem eroszakos terrorizalasra, ahogy ezt a 3. valaszolo irta.

Es igen, hagyjatok nyitva a szobaajtot, ki kell mennie dolgat vegezni, vagy csak maszkalni a hazban. Cicak nem szeretnek kis helyre bezarva lenni.

2015. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A cicák is átveszik a gazdi lelkiállapotát. Ha nyugtalan vagy, nyugtalan lesz. Nálunk a nyitott ajtó a megoldás, bár sosem zártuk. A macskahordozót pedig hagyd elől, hogy megszokja. Ha mimdennapos látvány lesz neki rájön nem kell félnie. Lehet még be is költözik. :-)
2015. febr. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A csukott ajtók a macskák ellenségei. Bármelyik oldalán van, a másikba akar átmenni. Nálam mindíg nyitva vannak az ajtók, észre sem veszem, ha a cicus éjjel ki-be járkál.

A hordozó nehezebb kérdés. Nálam mindíg elöl volt hagyva és a macsekom időnként bele is feküdt. Ennek elenére, ha orvoshoz kellett vinni, csak csellel sikerült beleerőszakolni ("hordozó felűlről való megtömése")..

2015. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hogy töröltetted a válaszom?
2015. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az én cicámnak eredetileg semmi baja nem volt a hordozóval, de valami torténhetett (akkori, mostmár volt lakótársam keze volt benne szerintem) és azóta utálja. Nalunk is elol van, néha belefekszik, de ha látja, hogy hozzányúlok, és matatok benne, azonnal elbújik úgy, hogy az istennek sem hajlandó elojonni. Ezért kell kicselezni, sajna.
2015. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyes miért magázódik?
2015. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!