Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menyi ideje lehet a hasas...

Menyi ideje lehet a hasas cicának a szülésig?

Figyelt kérdés

Szeretnék megkérdezni valakit aki ért hozzá, de az ismerőseim közt nincsen olyan aki értene hozzá.

Találtam a hét elején egy cicát, hasas, nem annyira nagy a hasa viszont a teje már az alsó 2 cicijéből serken, mennyi ideje lehet, piciket ki tudom tapintani de elég nehezen. Tegnap kaparta a szekrény alját. már többször fogadtam be hasas macskát agy kölyköket, csak dolgozom hét közben és jó lenne tudnom hogy körülbelül mikorra esedékes mert nem szeretném egyedül hagyni.



2015. febr. 14. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Akkor valószínű csak napok kérdése, de legjobb lenne ivartalanítani
2015. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
olvasd már el a kérdésem kedves válaszoló.... én a cicákon segíteni próbálok, hogy ivartalaníttassam? hasas ráadásul ha igazad van pár nap híja van... tisztában vagyok az ivartalanítás hasznosságával,és pártolom is, ha megszült utána ivartalanítva lesz, de könyörgöm a kérdésre válaszoljon aki tud ne mellébeszéljen, köszönöm!
2015. febr. 14. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló arra gondol, hogy vemhesen is ivartalanítani lehet, bár ennyire a végén már kevés orvos vállalja, meg itt már morális szempontok is közrejátszanak.

Nem tudom pontosan mennyi lehet még vissza neki, de biztos, hogy max. pár nap, most neten azt találtam, hogy tej folyása már azt jelenti, hogy a következő nap fog elleni.

2015. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Én is macskákat mentek, (10!) ilyen macskám van otthon, nem vagyok híve az ilyen előrehaladott vemhességben történő ivartalanításnak, de látom hogy mennyire nehéz gazdát találni a kiscicáknak (pláne felelősségteljest). Ezért javasoltam az azonnali ivartalanítást. De remélem minden rendben lesz és sikerül nekik gazdát találnod!
2015. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs sok hátra, lehet azért kaparta a szekrény alját mert ott szeretne fialni. Általában két-három nappal a fialás előtt meg van a helyük. Amiatt viszont ne aggódj, hogy a macskák teljesen önállóan fialnak, nincs probléma vele. Kiscicákat ha sok helyen hirdeted hamar találnak gazdit, ebben van rutinom.
2015. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, egyenlőre még vár, sokat fekszik, de sok kicsi biztos nincs benne, azt olvastam hogy ha ilyenkor ivartalaníttatom megölik a kicsiket, ez igaz? ezt semmiképp nem szeretném, szép az anyacica nagyon talán még egy kis fajta beütése is lehet, ha hasonlítani fognak rá szerintem lesz gazdijuk biztos, bántani nem akarom őket ha már meglettek.
2015. febr. 16. 11:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Méhvel együtt kiszedik őket az anyamacskából, tulajdonképp szerintem nem vesznek észre belőle semmit, csak nem vesznek többet levegőt...nem szép dolog, de még mindig jobb mint ha egy rossz gazdánál sose látnak orvost, azt esznek amit találnak, télen meg fagyoskodnak a küszöbön, érted ugye? :( Nekem sem lenne szívem már ilyenkor megműttetni egyébként :( reméljük nem lesz sok kiscica és sikerül gazdát találnod nekik :)
2015. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értem én de ez számomra már gyilkosság, ha így ölik meg őket vagy úgy ha egy zacskóba kidobják őket,nekem ugyanaz. a hideg kiráz, :S gazdit tudok nekik, és egyébként rengeteg kapcsolatom van, jó helyre kerülnek, :)
2015. febr. 16. 17:52
 9/11 Katica71 ***** válasza:
Megszülettek már a cicák?
2015. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
elvittem közbe orvoshoz, azt mondta még kb 1 hete van hátra vagy maximum 10 nap, egészséges az anyacica és szerinte a picik is, most várok és figyelem
2015. febr. 18. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!