Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől fogyhattak a macskáim?

Mitől fogyhattak a macskáim?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy néhány hete mindegyik tömzsibb volt. Kaját ugyanannyit kapnak, mint korábban.


Tavaly nyári cicákról van szó. Sokáig egyáltalán nem kaptak tejet. Már hónapok óta rendszeresen adok nekik, mert nem hajlandók meginni a vizet :S Nem vettem észre, hogy utána hasmenésük lett volna.

Tegnap láttam, hogy az egyik épp fosott. Mindig eltemetik az ürüléket, nyilván kiásni nem fogom, meg ki tudja hova végzik a dolgokat.


A viselkedésük és étvágyuk a régi.


Lehet, hogy a tej tett be hosszútávon vagy nem ártana csinálni egy féreghajtást?

Mi más okozhatná még a súlyvesztésüket?



2015. febr. 17. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem ártana egy féreghajtás! Sajnos könnyen elkaphatták bárhonnan... De az is lehet, hogy valami rosszat ettek és emiatt betegek lettek - bár ez a szőrükön látszódna. Olyan a bundájuk, mint szokott lenni, vagy kicsit ápolatlanabb?

Ha nem látsz rajtuk egyéb elváltozást /nyálfolyás, remegés/ akkor valószínűleg férgesek.

Lehet kapni cicáknak való vitamint, ilyenkor nem árt azt is adni nekik a hasmenés miatt... Ha a féreghajtás után is megy a hasuk, vidd el őket orvoshoz.

2015. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is megfigyeltem, hogy a két macskánk, akik olyanok voltak télen, mint egy-egy kis disznó,lefogytak, és semmi változás nem következett be étrendben, napirendben.


Illetve ősztől örökké zabáltak, most meg félig telve hagyják a tálkájukat.

Ezt már évek óta figyelem: télire hájat növesztenek, tavaszra lefogynak. Ez szerintem az évszakokhoz való alkalmazkodás náluk, praktikussági szempontból.

2015. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben adnék nekik féreghajtót, mert a tavaszi súlyvesztésnek ez nagyon korai. Az általában a téli bunda elhagyása végére szokott bekövetkezni. 3-4 hónappal ezelőtt benyelhettek valamit amitől férgesek lettek mostanra. A férgeket valószínűleg pete állapotban nyelték le és azok mostanra fejlődtek ki. Ez jellemző a kinti macskákra. Ezért is kell a féreghajtást 3-4 havonta ismételni. 2-300 forint egy ilyen tabletta, és ha nem akarod az orvoshoz sem kell elvinned őket, mert odaadja az állatorvos kérésre is csak el kell mondani mennyi idősek a cicák és kb mekkora a súlyuk.


Ha van kutyád akkor neki is vegyél egy adagot, mert ő is elkaphatta azt amit a macskák.

2015. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, féreghajtót még a héten beszerzek... biztos, ami biztos.


A szőrük selymes, mint mindig :)

2015. febr. 17. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!