Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica leszoktatása az asztalról...

Cica leszoktatása az asztalról? Bevált tippek?

Figyelt kérdés

A benti cicáink 2,5 évesek. Mindig levettük őket az asztalról, konyhapultról, és egyéb nemkívánatos helyekről - cserébe más szekrények tetején nyugodtan mászkálhatnak, van egy 2 méter magas macskamászókájuk, és még rengeteg magasabb hely a lakásban. Ételt sosem hagyunk elöl, de mégis egyfolytában macskaszőrrel és tappancsnyomokkal teli a pult, asztal, bár... minden.


Aki hasonló problémával küzdött, sikerült valahogy győznie a macska akarata felett, és ha igen, hogyan??


Arra gondoltam, hogy rakok ki esetleg mentolt, citromot egy kis tálkában, azt utálják. De nem tudom mennyire tartaná őket távol az ilyesmi, lehet, hogy csak a tálkát kerülnék ki... :)


2015. márc. 6. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy nem lehet lenevelni őket erről, bár nem próbáltam citromot stb. kitenni. Amikor láttam őket, akkor természetesen nem mentek fel, de ha nem voltam otthon, akkor igen. Elfogadtam, mint a macskatartás velejáróját, és rendszeresen letöröltem az asztalt, pultot jobb híján. De a citromot lehet, érdemes lenne kipróbálni, a citrusféléket tényleg utálják. Esetleg citromleves vízzel mosni a pultot... hátha. Ha meg rajtakapjátok, akkor javaslom a vízipisztolyt :)

A mentás dolgokat nem tudom, az én macskáim azt szerették szagolgatni.

2015. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért ne túlozzunk, van attól undorítóbb.
2015. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát enyém pl a narancsot imádja :D Láncra kötni??

Konyhaajtó becsukása. Nem való macska a konyhába, tényleg borzalmas a macskaszőr a konyhapulton. Enyém a vakablakba megy, ami számomra megközelíthetetlen, kis gyöngyöket gurítgatok, a hangját kedveli.

2015. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mozgaserzekelos illatosoto a pultra (ami felfele spriccel, szoval nem kell attol tartani, hogy rajuk). Nalam bevalt :)
2015. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es, olyat hol lehet kapni?
2015. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
"Brise Sense & Spray" neven kb barhol, ahol ilyesmiket arulnak.
2015. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!


A konyha és az ebédlő ajtaját sajnos nem tudom becsukni, mert nincs nekik, nyitottak :) A nappalinak van ajtaja, de oda csak nem zárhatjuk be őket 30m2-re amíg 8-9 órát dolgozni vagyunk...


Tegnap kipróbáltam a citromot, a lábnyomokból ítélve felmerészkedtek az asztalra, majd le is ugrottak, nem járták körbe rutinszerűen az egészet és nem fetrengtek ide-oda rajta... ha szerencsém van, még beválik :)


A mozgásérzékelős spray jó ötlet, csak az a baj vele, hogy ha a pultra, bárra és az asztalra is teszek az nagyon tömény (nincsenek olyan messze egymástól). Korábban volt a wc-ben nálunk és olyan tömény illata volt szerintünk, hogy inkább kidobtuk :)


Én is törölgetem naponta az asztalt, csak fárasztó...gondoltam hátha van valami megoldás :)


A narancsszerető macska meg aranyos lehet :D

2015. márc. 7. 12:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem muszáj bele légfrissítőt tenni, lehet vizet is. Vagy egy kis citromos vizet.
2015. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet, köszi!!!
2015. márc. 7. 14:44
 10/17 A.C.A.B ***** válasza:
67%
Az én javaslatom egy kicsit durvább az eddigiekhez képest, de egész biztos vagyok benn, hogy hatásosabb. Ha újra látsz nyomokat az asztalon, fogd meg a macskát, rakd fel az asztalra, majd egy hirtelen mozdulattal lökd le onnan. Nem kell erőset lökni rajt, a lényeg, hogy leessen. Ezt többször is csináld meg. Ettől nem lesz semmi baja, úgyis talpra esik, de a lényeg, hogy egy idő után megtanulja, egyrészt, hogy ha felmegy oda, akkor nem jár jól, másrészt pedig, hogy ki az úr :D Tudom ez egyeseknek túl durván hangzik, de higyjétek el, hogy ez egyáltalán nem durva megoldás. Annál inkább hatásosabb. Aki pedig durvának tartja, megkérdezem tőle, hogy mi baja lesz az állatnak?
2015. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!