Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica leszoktatása az asztalról...

Cica leszoktatása az asztalról? Bevált tippek?

Figyelt kérdés

A benti cicáink 2,5 évesek. Mindig levettük őket az asztalról, konyhapultról, és egyéb nemkívánatos helyekről - cserébe más szekrények tetején nyugodtan mászkálhatnak, van egy 2 méter magas macskamászókájuk, és még rengeteg magasabb hely a lakásban. Ételt sosem hagyunk elöl, de mégis egyfolytában macskaszőrrel és tappancsnyomokkal teli a pult, asztal, bár... minden.


Aki hasonló problémával küzdött, sikerült valahogy győznie a macska akarata felett, és ha igen, hogyan??


Arra gondoltam, hogy rakok ki esetleg mentolt, citromot egy kis tálkában, azt utálják. De nem tudom mennyire tartaná őket távol az ilyesmi, lehet, hogy csak a tálkát kerülnék ki... :)


2015. márc. 6. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt nem esik mindig talpra a macska, ez csak egy mítosz. Ha van ideje megfordulni esés közben, akkor inkább talpra esik. De esés közben is beütheti magát valamibe, mielőtt még földet érne.

Másrészt az azért nem ugyanaz, hogy te felteszed, majd le is lököd onnan. Lehet, hogy emiatt rossz emlékei lesznek az asztalról, de hogy a gazdááról is, az viszont biztos.

2015. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A.C.A.B ***** válasza:
9%
Mítosz, nem mítosz, én ejtettem már le kb 25 cm-ről is, és talpra esett. Olyan helyen kell lelökni és úgy, hogy ne verje be magát. A gazdáról meg inkább jó emlékei vannak, mert ő eteti, gondozza. Egy-két rossz emléktől még ragaszkodhat a gazdájához.
2015. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindig esik talpra. Az enyém pl leesett a lépcsőről, és csak gurult, a földön fordult fel. De egyszer kiesett a kezemből, és simán a talpára fordult. Megállapítható, hogy LEGTÖBBSZÖR talpra esnek. De akkora bajuk nem lesz, szerintem sokan estetek le már ágyról, stb. Csak egy kicsit fáj utána a lábuk, de nem túl veszélyes. Na de azért nem olyan gyakran szabad.
2015. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Talpra esik, vagy sem, nekem nem fer bele az ertekiteletembe, hogy szandekosan fajdalmat, vagy rossz erzest okozzak egy allatnak, aki megbizik bennem...

Ugy tunik, nem vagyunk egyformak.

2015. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A.C.A.B ***** válasza:
0%
Hát nem, az biztos. De azt még megjegyzem, hogy egy kis asztalról ha leesik nem lehet túl nagy fájdalma. Ez inkább szigor, mintsem erőszakos bánásmód. Szigorra pedig még gyereknevelésnél is szükség lehet. Akkor egy állatnál miért ne lehetne?
2015. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: azért nem jó ötlet, mert te rakod fel az asztalra. Ha már fennt van és lelököd az más. De alapvetően ostoba ötlet az emberbe vetett bizalmát azzal rombolni hogy megfogod, felemeled és utána rossz következik neki. Nem azt mondom hogy baja lesz tőle csak lehet hogy ha máskor totál másért akarod felvenni akkor meg elszalad előled..
2016. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%
Tehát senki nem azt a fajta szigort kritizálta hogy ha magától fent van akkor lelököd.
2016. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!