Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy fura baja van a cicámnak....

Egy fura baja van a cicámnak. Rakok fel pár képet, hátha megmondja valaki, hogy mi lehet ez. Fel tudna állítani valaki egy diagnózist? (kép linkelve)

Figyelt kérdés

A gond itt látható:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


Tehát a baj az, hogy különböző helyeken eltűnt róla a szőr. Eleinte azt gondoltuk hogy fennakadt valami dróton, de az újabb verzió az, hogy viszket neki és kirágja. Az biztos, hogy rágja, mert mostanában többször is rajtakaptuk. Nem rágja véresre, csak kirágja a bőrig a szőrt.


Ezek a helyek egyrészt az egyik lába közepe táján(1,2, a lábának a két oldala, tehát mindenkét oldalról ugyanarról a környékről rágta ki), egy inas részen, a másik pedig a hasa (3).


Az állatorvos adott neki egy szteroid injekciót, attól kb 8-10 napig nem vakarózott, de most hogy ez letelt újra kezdte. Doki szerint ekcéma / allergia, de az allergia kivizsgálása nagyon drága, így ezt nem ajánlotta. További lehetőségként felmerült még különféle diéta, hátha ráhibázunk hogy mire allergiás.


A kiskorában szükséges oltást nem kapta meg, viszont ivartalanítva van, úgyhogy szinte ki se mozdul a kertből.

Az utóbbi időben egyébként az életmódjában nem volt változás, leszámítva hogy a tél miatt kicsit többet voltak a lakásban mint előtte, mivel itthon voltunk az ünnepek alatt és vizsgaidőszaknak hála gyakorlatilag egész januárban.

Kaja: whiskas + darling konzerv vegyesen, whiskas szárazkaja

Nappal többnyire alszanak, ha itthon vagyunk benn, ha nem akkor kinn. Éjjel aktívabbak (ekkor kinn vannak a kertben)


Valakinek valami ötlet diagnózisra, vagy hogy mit tehetnénk?


2010. febr. 17. 19:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
állatorvos lenne a legjobb megoldás, de így láttatlanban elődordulhat h bolhás, nem? am. nemtom, 4 macskánk voan és csak akkor rágják magukat ha bolhásak.
2010. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

szia.

A Barátnőméknek volt egy kutyájuk ugyaníígy kirágta a szőrét,de ő sajnos véresre:(

neki úgytudom valamilyen daganata volt több helyen és azért.

az Állatorvos nem mondott semmit?

feltétlenül mond neki hogy vizsgálja meg,ha nem mond semmit vidd másikhoz.


Remélem meggyógyul:)

2010. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha rágja magát, akkor viszket neki az a terület. Hogy ennek mi az oka, azt itt, így képről a világon senki nem fogja megállapítani! Lehet atka, lehet allergia és sok más dolog is, amit különböző vizsgálatok után lehet megmondani. Vidd el egy jó dokihoz, aki alaposan megvizsgálja és vesz tőle bőrkaparékot tenyésztésre. Az nem megoldás, hogy szteroidot ad neki, mert előbb utóbb komoly máj problémákat tud okozni.
2010. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A képeket ugyan nem néztem meg, de anélkül is allergiára tippelnék, mégpedig ételallergiára. A cicák gyakran a szójára érzékenyek, érdemes lenne keresni szójamentes tápot (Fressnapf áruházban pl.), vagy márkásabb hipoallergén táppal etetni, ami mondjuk igen drága. De mindenképp próbálkozni kell a tápváltással, mert mindjárt kierülhet, ha az volt a ludas.
2010. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Selen Pet-et. Akár a neten is elolvashatod, mire jó. Nem vészes az ára.Nem tudom, hol élsz, de Pesten van cicáknak orvos. Dr Horváth Dávid.
2010. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


első: Nem bolhás, fehér cica úgyhogy ezt elég könnyen ki lehet szűrni benne, meg nem is igazán vakarózik, csak ezeken a bizonyos részeken.


második: másik állatorvoshoz fogom vinni mindenképp ha nem múlik el magától (márpedig csodák nincsenek)


harmadik: én is erre a következtetésre jutottam, viszket neki. dokihoz vitel már szervezés alatt


negyedik: kipróbálom! szegény, tudná milyen terveket szövünk itt a háta mögött :)


ötödik: köszi a Selen Pet-es tippet! egyébként pesti vagyok igen.

2010. febr. 17. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:

A miénknek is volt ilyen, a hormonproblémákra is gyanakodott első körben, de azt már a beszélgetésnél elvetette, mert akkor már 5 éve ivartalanítva volt, szóval valószínűtlen lett volna, hogy ennyi idő után előjön. Szóval nálatok gyanakodtatok hormon problémákra?


A miénknek végül kiderült, hogy lelki problémái vannak és azért rágta ki a szőrét a lábain. Ezt is a doki mondta, hogy lehet, új családtag, új állat, költözés, valami stresszes dolog. (A miénk olyan idegbajos, hogy az új ülőgarnitúrától is rettegett, mikor megvettük.) Új macskák kerültek hozzánk, és kevesebbet törődtünk vele, erre gondoltunk. És elkezdtünk vele többet törődni és abbahagyta a szőrtépést, azóta sincs semmi baja. Az első két lábáról szedte ki leginkább "térdtől" lefelé foltokban, és már kezdte a hátsót is.

2010. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lelki probléma.. erre nem is gondoltam. Megyek is és megsimogatom :)
2010. febr. 17. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, igen, a lelki okot én is akartam írni. Stresszes vagy lekibeteg cicák szoktak ilyet csinálni.
2010. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

két tippem van, a rosszabbal kezdem: egy évvel ezelőtt halt meg a kutyám, bőrrákban :((( foltokban hullott a szőre, és érzékeny lett a bőre, nem hagyta a végén már azt sem, hogy simogassuk... muszáj volt szegényt elaltatni, hogy ne szenvedjen. de ő kutya volt.

a másik kevésbé rossz: az egyik cicánk pár hónappal ezelőtt elkezdett "kopaszodni" , több foltban hullott a szőre, és vakarózott. elvittük a dokihoz, azt mondta, rühös lett. adott neki egy szurit, meg pár tablettát, amit be kellett neki adnunk, és úgy egy hónap alatt rendbejött, már újra a régi :))

remélem, meggyógyul a cicád! :)

2010. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!