Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vendég cica össze-vissza...

Vendég cica össze-vissza kakil-pisil, mit tegyek, megőrülök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van nálam egy cica ideiglenesen a gazdája külföldre költözött és amígnem tudja magával vinni nálam van. Eddig nem is volt nagy gond DE!!!!


Kb egy hete elkezdett össze-vissza hányni a lakásban.


Aztán a felső emeleten, ahol gardrób meg mindenféle cucc van elkezdett kakilni. Most jobban körülnéztem, és olyanokat csinált!!!! Kartondobozba vannak a ruháim, mert a nyári ruhákat abba tettem télire. Őurasága beleszart a dobozba majd betemette a ruháimra, amire elegánsan RÁHUGYOZOTT!!!!!


Minden doboz-szerű dologba beleszart/belehugyozott. Kérlek segítsetek, mert minden jóindulatom elelnére én kivágom, ami nem lenne nagyon jó, mivel életképtelen szobamacska, valszeg egy napig élne...


Most tettem föntre is egy almot. Am,íg írtam a kérdést, belepisilt a fönti alomba, szerintetek számíthatok rá, hogy az alomba fogja csinálni a dolgait???


Vannak még tippjeitek mit tehetnék?



#macska #szobatisztaság #össze-vissza pisil/pisil
2015. ápr. 3. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
zárj el minden ilyen dolgot, csukd a szobákat
2015. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja! Ez eszembe sem jutott...

Nem lehet, ez a ház úgy van kialakítva, hogy összenyitott terek vannak. Két darab ajtó van: a bejárati és a fürdő.

2015. ápr. 3. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor zárd be a fürdőbe, vagy valahova ahova lehet. Amit összeszedsz utána meg szépen pakolászd bele az alomba.
2015. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Niki1121 válasza:
100%

Szia!


A macskák amennyiben egészségesek, mindig, tehát minden esetben, kivétel nélkül rendkívül tiszta, és a tisztaságra kényes állatok.

Írásodból úgy értelmeztem, hogy voltak problémamentes napok ( vagy hetek ? ) a cicával, ha így van, akkor valami "megbillenhetett" nála. Vagy valami betegség, esetleg összezavarta valami, ilyesmikre gondolok.

Azt tudom mondani, hogy okvetlen gondoskodj alomról, ha 2 szintes a ház, akkor ahogy írtad, igen, mindkét szinten, és mutasd meg neki hogy hol vannak ezek. ( Én régebben úgy tanítottam szobatisztaságra a cicát, hogy beletettem az alomba, és az egyik mellső mancsát megfogva pár kaparó mozdulatot tettem vele. )

Bár gondolom azt butaság írnom, de gondosan takarítsd el a "merényletek" nyomait, és az almokat is cseréld/tartsd tisztán ha már használta. Amúgy nem feltétlen csak a gyári, boltban kapható macskaalom a jó, ha ilyen épp nem volna, egy laposabb dobozba szórt föld vagy homok is tökéletesen megfelel. ( Az is lehet hogy ilyesmit keresett, és ezért rondított a ruhásdobozba...)


Az ajtók bezárása jó ötlet, szóval átmenetileg zárd ki ezekről a helyekről, legyenek egyértelmű helyen az almok, és nyugodj meg, használni fogja őket! :)

2015. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Niki1121 válasza:

Bocsánat, csak most olvastam hogy híján vagy az ajtóknak..! :)

A hányás betegség, vagy gyomorrontás jele lehet. Csak vízet és csak száraztápot adj neki. Ha folytatódna a hányás, orvoshoz kéne vinni.

Egészséges macska nem hugyozik, szarik összevissza, ez biztos. Ha meggyógyul, megoldódik a vécéprobléma is.

2015. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem teljesen egészséges, mert mielőtt kiment a gazdája, csináltatott neki útlevelet, chip...stb. és egy rutin vérvételt is.


Akkor kiderült, hogy a vesefunkció nem jó. Azt mondta a doki, hogy vesevédős kaját kell kapnia. eddig Royalt kapott, de most egy másik vesevédős kaját kap, jobban belegondolva, onnantól kezdődtek a hányós dolgok is, mióta ezt kapja és a pisilős is.


Elvileg vissza kéne vinni majd egy vérvételre a cicust, de akkor lehet, hogy jövő héten vissza is viszem, ha megjön a fizum (a gazdája ugye utána tud utalni, ha tudjuk mennyibe kerültek a dolgok...)

2015. ápr. 3. 22:43
 7/9 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi fura a macskában, de az már az elejétől, hogy meg szokott engem támadni...


De nem komolyan. Pl nem karmol meg, csak harap. Meg éjszaka amíg alszom beleugrik az arcomba, ahogy lépek fel a lépcsőn beleharap a bokámba, meg levadássza a kezem, amíg olvasok. Ilyesmi. Ezt akkor hagyta abba, amikor (lehet, hogy most el fogtok ítélni) de egyszer az ágyban fekve olvastam, mikor nekem ugrott. Nos lábbal hárítottam és a cicus kicsit felkenődött a falra. Akkor megsértődött, azóta már szolidabban támad, és néha látom, hogy támadni akar, még le is tudom beszélni róla...


De esetleg azt tudjátok, miért támad meg engem?

2015. ápr. 3. 22:50
 8/9 Maxitabi ***** válasza:

Akkor gyorsan állj vissza a régi kajára-ez a fő probléma!!!!

Az alom ugyanaz, mint régen?? Ha az sem,akkor azt is visszaváltani! Alomtálca hol van?? Az jó ötlet,hogy felülre is teszel neki,ill keress egy jobban elszeparált helyet,ami nyugisabb (talán érzékeny,cizellált lelkű aranyom).

Valószínűleg össze van zavarodva, ezért támad. Próbáld meg játékkal lefárasztani. Napi többször 10 perc,attól kifárad. Ill valami finom jutifalival kézből etetni néha..

2015. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Biztos elkapta a cifrafosás
2015. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!