Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica költöztetése, átszoktatása?

Cica költöztetése, átszoktatása?

Figyelt kérdés

Egy társasházban élünk, ahová odaszokott egy cica körülbelül 2,5 éve. A felső szinten kialakítottunk neki egy kis kuckót, oda jár haza esténként aludni, illetve enni :) Nyitott a lépcsőház, így napközben szabadon kószál a környező udvarokban...

Nagyon szeretjük egy szomszéd hölggyel, ám mostanában neki már nincs annyi ideje vele foglalkozni, így szinte csak mi vagyunk a cicával (a társasházban már lakók nem szokták szeretgetni vagy játszani vele, inkább csak megtűrik).

Viszont mi el fogunk költözni egy kertes házba, 2 tömbbel arrébb. Ezért arra gondoltunk, magunkkal vinnénk a cicát.

Viszont attól félek, hogy megviselné a költözés, nem tudná, hol van és se az új, se a régi házba nem jönne vissza.

Van-e valakinek tapasztalata ebben? Maradjon a cicus a megszokott környezetében?


2015. ápr. 1. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig szabadon csavaroghatott a környezetében, akkor valószínű hogy a 2 tömbbel arrébb lévő kertes ház környezetét is felismeri. Ha ott kiengeditek akkor visszaszökhet a régi megszokott helyére. De ha téged ismer a cica akkor megszokhat az új helyén, főleg ha belátja hogy most ott kap finomságokat. Kezdetben sokat kell simogatni és legyen előtte mindig étel.
2015. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából attól félek, hogy eltűnne a traumától, hogy átvittem. Ezzel úgy tűnik, alábecsültem a macskákat :)

Az megnyugtató, hogy szerinted felismerné a környezetet, én is ebben reménykedem, hogy kb be tudja határolni, merre is van és ha nem tetszik neki az új hely, visszamehet.

2015. ápr. 1. 18:51
 3/3 Diamond28153 ***** válasza:

A macska nem buta, nem fog hontalan lenni csak azért mert elköltözöl. Észre fogod venni, hogy az új helyen egyre nagyobb-nagyobb területet jár majd ki magának, egyre messzebb merészkedik. Az is lehet hogy már ismeri azt a telket, ahová most elviszitek. Szerintem mindenképp vigyél valamit a régi kuckóból, ami az úton is vele van, hogy megnyugtassa egy ismerős illat, és utána azt a valami (mondjuk egy plédet) tartsátok meg egy neki szánt helyen, hogy tudja, hogy ez az ő helye, itt biztonságban van. Esetleg rakjatok mellé kaját. :)

Sok sikert

2015. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!