Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tartanátok kecskét egy budapes...

Tartanátok kecskét egy budapesti kertvárosban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány hely, ahol probléma nélkül lehet.

Település széli telkeknél.


Itt a közelünkben is van egy kecskés, és nem sok vizet zavar a pár tucat kecskéjével.


De én már beljebb lakok, itt már közel vannak a szomszédok...

2013. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem. Csak a legszélső utcákban.
2013. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Miért gond, ha közel vannak a szomszédok?
2013. szept. 24. 23:38
 4/24 anonim válasza:
32%

Nem mert nem vagyok paraszt a szó mindkét értelmében.

Bunkónak és parasztnak tartom azokat akik egy családi házas közegben haszon állatokat tartanak, az ilyenek húzzanak ki tanyára. Városban ne tartson senki sem ilyen büdös hangos állatokat úgy hogy a szomszédnak csak a kára van belőle.

Pesten meg kifejezetten azért ne mert 20-60 milliós telek árak mellett had ne kelljen már kakasra kelni, meg kecske bogyót szagolni.

Úgy gondolom az a réteg aki ilyen helyen lakik, elvárná hogy bunkó parasztok ne lakjanak a környéken.

Kicsit arrogáns, de én biztos nem vennék a közelben házat, és a szomszédra is rendesen kiakadnék hogy a megkérdezésem nélkül neki állna háztájizni, veszít a telek az értékből amíg az a szomszéd ilyen, mert ahol ilyen állatok vannak ott biztos hogy disznóól van meg büdös.

2013. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyire nem fogalmaznék keményen, mert 2-3 nyúl, vagy egy falka galamb esetleg 4-5 tyúk engem még nem zavarna a szomszédban, de az tény, hogy a 4 lábúak rendkívül büdösek egy idő után a legmagasabb szintű tisztántartás mellett is. A kecske az fokozottan ilyen, néha lármás is. Igen, úgy gondolom, hogy sem haszonból sem hobbiból nem ildomos állatot tartani a szomszédok kárára. Engem speciel már az is idegesít ha a szomszéd macskája belepiszkít a kertembe vagy a kutyája eszement módon ugatja a semmit miközben a többi csendben van.


Miért? Ki ő, hogy ezt nekem el kelljen viselnem érte? Miért kell nekem elviselnem más hobbiját? A szag viszont nem áll meg a kerítésnél, az a baj, csak a gazdi hajlamos hozzászokni.

2013. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

"Nem mert nem vagyok paraszt a szó mindkét értelmében."


Csak az egyikben.


Ennyi erővel kutyát és macskát, papagájt se lehessen kertben tartani, továbbmegyek, kisgyereket is csak lakásban vagy a szomszéd beleegyezésével!


A fával való fűtést is betiltanám, mert engem zavar, ha télen megáll a füst a kertben...

2013. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, már a kutyák és macskák száma is szabályozva van telkenként, el vagy maradva. Csak a teljesen zárt kerítés lehet enyhítő körülmény. 6 kutyát nem tarthatsz 200 négyszögölön. Más kérdés, hogy el nem kobozhatják, mert a menhelyek így is dugig vannak.

Azért a haszonállatot ne keverjük a kisállatokkal és házi kedvencekkel. Ebbe a körbe a kecske, sertés, marha már nem fér bele, akármilyen cuki és vele alszol egy ágyban.

2013. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

El vagyok maradva?

Akkor ezt mond a 2. szomszédomnak, akinek van egy állandó kutyája, és néhány másik ideiglenes (pár hónapig). Nem tudom, hogy az ideiglenes kutyákat megeszi-e vagy mit csinál vele, de van amelyik idekerül és heteken keresztül napi 24 órában ugat...


A többi szomszédommal jóban vagyok, és nem zavarja őket a pár tyúkom meg 2 kakasom. (amikor 5-6 kakas volt akkor már szóltak, meg is ettem őket, mert napi egy órát kukorékoltak)

Hobbiból tartom, de hivatalosan a baromfi az haszonállat.


Nekem meg a szomszédnak van kakasa, van akinek papagája rikácsol, van akinek a kutyája ugat, van aki flexel és van aki fát vág, és van akinek a 3 purdéja az úttesten tölti a fél napot.


És ezek után még azt merem mondani, hogy csendes környék.

A második szomszéd házat pár hónapja vették meg 25 miliáért és tetszik nekik.


A patások azok teljesen más kategória, hugyoznak kettőt, meg szarnak és már viszi a szellő a szagát.

Korábban azokat nem lehetett tartani (most se tart senki itt), de baromfit, galambot, nyulat méhet lehetett régebben is (egyedkorlátozásokkal).

2013. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Persze, de egy kecske nem egyenlő egy nyúllal vagy egy tyúkkal. Az az állat már önmagában büdi még vizelnie sem kell. Az ideiglenes kutyatartás az alapvetően nemes gesztus, hiszen nem ő akarta azt a nyomorultat megszülettetni, hanem egy másik ember, aki utána kidobta vagy az dobta ki vagy attól veszett el aki megvette. Az ideiglenes pusztán segít abban, hogy a menhelyek ne legyenek túlzsúfoltak, illetve tartja amíg nem jön egy rendes gazdi. Igaz, 3 kutya tud olyan mocskot és zajt csinálni mint egy-két kecske, viszont a kutyákat tudatosan lehet nevelni, bár sajnos ez nem jellemző.
2013. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
63%

8as ha már paraszt, hol és milyen ház ér 25 milliót amikor ilyen körülmények vannak, hogy a purdé kint van az utcán meg tele van ilyen neoparasztokkal?


Egy kutyánál lehet javítani az ugatáson, mert az esetek döntő többségében az elmaradt nevelés a hibás. De aki lusta az csinálja meg teljesen zártra a kerítést és a kutya nem fog kilátni, nem fog ugatni.

Egy kecskének tyúknak akkor is van azért szaga.

A galambok össze sz.rnak mindent a környéken ahol tartva vannak, tudom mert láttam már ilyet, voltam is bent a telken és azon paráztam hogy a nagy mocsokba meg a teljesen össze galambfosott udvarban el ne kapjak valamit.

A tyúkok zajosok, azoknak is száll a tolluk meg a szaguk, voltál te már tyúk ólban? Amellett tönkreteszik a kertet, annyit látni a szomszéd telkéből hogy csupasz poros föld tele csúnya madarakkal.


Én úgy gondolom hogy lakó-üdülő övezetben senki se tartson haszonállatokat mert egyszerűen megoldhatatlan hogy a szomszédokat ne zavarja vele, és aki megkérdezés nélkül csinálja, az meg a nagybetűs PARASZT.

Ha megveszek 25 milkóért egy házat kis telekkel valahol az agglomerációban, akkor elvárnám hogy az ilyenek valahol lakjanak kint ahova a fajtájuk való, ki a pusztába a tanyára.

2013. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!