Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartanátok macskát egy budapes...

Tartanátok macskát egy budapesti lakásban?

Figyelt kérdés
Nincs udvar. Tehát a macska egész nap a lakásban lenne. Én picit tartok tőle, de a barátnőm nagyon szeretné. Ti tartotok/tartanátok macskát?

2015. ápr. 12. 21:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%

Tök mindegy, hogy budapesti vagy kisvárosi lakás vagy falusi családi ház, a lényeg az, hogy egy zárt tér legyen, ahonnan semmilyen körülmények között sem szökhet ki. Ha ez megvan, ezenkívül van elegendő időkapacitásotok foglalkozni vele és van elég pénzetek az etetésére, ivartalanítására, állatorvosi ellátására és még szeretitek is a macskát, akkor minden oké.


Tévhiedelem, hogy a macskának a szabadban kell tartózkodniuk. HÁZI MACSKA, ez a nevük, vajon miért?


Ha felelős macskatartók akartok lenni, olvassátok el ezt, hasznos mindenkinek: [link]

2015. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Házi macska, igen... Akkor ennyi erővel a burmait csak burmában lehet tartani? :D Azért ez kegyetlen nagy hülyeség volt! :D

A macskát meg nem kell feltétlenül bezárni, nekem kijárósaim vannak 17, 14, 10 és 6 évesek. Nincs se macskabiztos kerítés, se kifutó... Lényeg, hogy a tartást a körülményekhez igazítsd, de sok macska egyszerűen nem viseli el a bezártságot. Felelős állattartó nem akkor leszel, ha bezárod 4 fal közé a macskát, hanem ha úgy tartod, hogy te a környezeti adottságokat figyelembe veszed és a legminimálisabbra csökkented az állat sérülésének esélyét. Nálunk, falun, mellékutcába, ahol naponta 2 autó megfordul, a kutyák szeretik a macskákat, mérgezni senki nem mérgez, mert nincs mit (macskák takarítanak) vétek lenne kizárólag lakásban tartani egy macskát, HA az rendesen ivartalanítva, oltva, féregtelenítve, élősködőmentesítve van. Pesten viszont az ablakba se merném őket kiengedni. Ez a felelős macskatartás, nem az, hogy rákényszerítem, hogy csakazértis maradjon itt bent.

2015. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

#12-es köszönöm! :)


bár, szerintem téged is olyan szépen le fognak pontozni, mint engem.


( ja, és a vízi bivalyokat ne felejtsétek bezárni a medencébe este! :D)

2015. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Le lettem pontozva, sőt, előző válaszom (9-es) is le lett pontozva, de legyen boldog, akinek ez okoz örömet, én csak jól ki tudom őket röhögni! :)

Teszem hozzá, bármilyen tenyésztőt, szakértőt, állatmentőt, állatorvost megkérdezel, ezt az álláspontot fogja képviselni, nem a mindenáron 4 fal közé zárt macskát, akit csak burokban lehet nevelni. És akkor arról nem is beszélve, hogy a macskák is éppúgy, mint az emberek, egyénenként változnak, szükségleteik eltérnek, de hát mindegy, HÁZI MACSKÁK, zárjuk őket házba :D És igen, tengeri malacot meg vigyük ki az Adriára :D

2015. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!