Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálnátok a cicussal?

Mit csinálnátok a cicussal?

Figyelt kérdés

Van 3 cicánk, 1 fiú és 2 lány.

Gyönyörű udvari cicák, mindegyik ivartalanított, rendszeresen orvos által karbantartott macsekok.

Kb.1 hete megjelent az udvaron egy fél év körüli fekete kismacska. Szegényke szörnyen nézett ki, megengedtük, hogy egyen a cicáink ételéből, a többieket szerencsére nem zavarta.

Azt hiszem ezzel elkövettem azt a hibát, hogy kezd hozzánk szokni. Már napi szinten ott van, tudja mikor van kajaidő és fut. Sztem már nálunk is alszik...

Sikerült megfogni, kiderült, hogy lánymacska.

Megkérdeztem, hogy mennyi lenne most az ivartalanítása: 16.000 Ft. Ennyit nem szeretnék rááldozni egy újabb macskára. Ráadásul az alapítványok tele vannak és mivel már nem 2-3 hónapos kismacska, ezért nem veszik be. Nemrég volt ingyenes ivartalanítási akció, na arról meg már lecsúsztunk.

Ti mit csinálnátok vele? El hogy zavarjam szerencsétlent? Bántani nem tudnánk, de máshogy szerintem meg nem fog elmenni.

Olyan nehéz helyzet ez... kíváncsi lennék a véleményekre.


2015. ápr. 27. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs meg az anyagi az ivartalanításra, kérj fogamzásgátlót a dokitól. Ha már odaszoktattad,embertelenség lenne elűzni.
2015. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyében laktok kérdező? Tudok pár embert akinek nagyobbacska cica kéne, köztük jómagam is. Ha közel laksz szívesen segítek "elpaterolni".
2015. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk így lett 4. cicánk kb, ahogy Te írod. (4 cica, 3 kutya, 1 mongol futóegér, 4 gyerek :-) )

Elzavarni biztosan nem tudnám. Nem tudsz részletfizetést kérni? Nekünk picit olcsóbb volt az ivartalanítás, nem sokkal.

2015. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Énis elfogadnám :) Vas megye, 24N
2015. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok :-)

Mosonmagyaróváron lakunk - Győr-Moson-Sopron megye.

A párom a nagy macskallenes :-).. na neki nagyon tetszik, szerintem maradni fog, mert nincs hova elvinni.

Most 3 vagy 4 cicát etetni már oly mindegy...

Csak azért 16 ezret nem szeretnénk kiadni, így, hogy nem volt betervezve egy plusz macskusz.

Próbálok még hatni a saját állatorvosunkra, hátha ad kedvezményt (tekintettel arra, hogy állandóan hozzá járunk).

De ha valaki szeretné, akkor viheti :-)

Koromfekete kislány, aki 1 hét ottlét alatt is már rengeteget formálódott.

2015. ápr. 27. 14:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Én oda járok iskolába, de Szigetközben lakom. Időközben szóltak nekem is két helyről, hogy vihetnék macskuszt, szóval nálam is megoldodott a helyzet. Akkor jó egészséget a cicusoknak, és nektek is.:)
2015. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlót addig is mindenképp adjatok neki, nehogy terhes legyen!!!
2015. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma visszahívott az egyik alapítvány, hogy a közelünkben lévő faluban az állatorvos minden állatot ingyen ivartalanít. Állítólag egy német alapítvány támogatja. Ma délután fogom tudni felhívni, remélem tényleg igaz és vállalni fogja a cicust. És akkor megmarad 4.macskaként :-)

Köszi a válaszokat!!!

2015. ápr. 28. 11:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudnál nekem segíteni ebben az ivartalanítási akcióban? Esetleg ha küldenél egy linket itt, vagy privátban, vagy egy telefonszámot nagyon megköszönném.:)
2015. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ment a privát üzenet :-)
2015. ápr. 29. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!