Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hús miatt morgott?

A hús miatt morgott?

Figyelt kérdés
Miért morgott a cicám miután kiszedte a zacsiból a húscafatokat?Kiszedte,utána rágcsálta,megilyedtünk,hogy mi a fene baja van,felkellt az egész ház,fujtatott,morgott,utána felkapta a húst,majd letette a szőnyegre,folytatta a morgást meg a fujtatást,utána bement az íróasztal alá,ott is folytatta a morgást meg a fujtatást..Kitágult a pupillája,és mintha védte volna a husát..Megette és tök normálisan kijött az íróasztal alól,utána simogattam,most meg itt alszik a lábamnál...6 éves cica,velünk szelíd,ilyet még nem csinált..
2015. máj. 4. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A macskák tipikusan morognak, ha húst esznek, tapasztalatom alapján. Láttam már egypár macskát.

A macskaeledelt és a többit is szívesen megeszik, de az igazi hús... Annak morgás jár és félti tőlem a cuccot, pedig pont én adtam neki a halcsontokat... S a csuda akarja elvenni az egeret, amit fogott... De akkor is félti. Jelenleg két macska jár a házhoz, mindkettő ilyen. Ez normális reakció.

2015. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,nos mi befostunk... :D Csak furcsa volt,mert eddig is kapott,csak ez a kutyáknak ment volna,ez meg kikotorta a zacsiból..Na mind1,köszönöm a választ. :)
2015. máj. 4. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont azért is csinálta, mert tudta, hogy elvileg az nem az övé lett volna, tehát úgy szerezte meg.

Én amúgy minden nap adtam nyers húst a cicámnak és sosem morgott meg ilyesmi. Mondjuk ő mindig nagyon kis csipegetve evett, csak néha-néha volt, hogy kicsit jobban beindult valami kajára vagy amikor jobban éhes volt, akkor elkezdte a húst egészben marcangolni.

2015. máj. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jah, jellemzoen nem is a hus, amire beindulnak, hanem a _Zsakmany_, amit ok egyedul szereztek meg. :)

Az ember neha hajlamos elfelejteni, hogy a macskak azert ragadozok.

Megjegyzem, ez a morgas-minden reakcio nem agresszio, legalabbis nem a klaszikus formaban. Ha egy kicsit "tokosebb" vagy, siman el tudod venni tole - vagy, megfelelo kapcsolat eseten, el is tudod kerni tole. Szoval, ez nem olyan etelfelto morgas, mint a kutyaknal, ez inkabb streszlevezeto morgas.

2015. máj. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Elhiszem ,hogy ijesztő volt, de nagyon aranyos :)

Én is zsákmányolásra tippelnék és egyébként szerintem ha odamentél és elvetted volna sem csinált volna semmit sem veled. Én szoktam néha azt csinálni,hogy a cicának szánt husit nem a saját tálkájába tettem és nem a helyére és hagytam,hogy ellopja. Kiül a boldogság az arcára, és büszke magára. :D Mulkor volt ugyanez a szitu és tök véletlenül elindultam vele egy irányba ő meg ha mi sem történt volna "kiejtette" a husit a szájából, azt hitte nem veszem észre.

Nekünk is morgott már és azért mert félig ráfeküldtünk a takarójára. Sőt olyan is volt már mikor takarítottam és nem tettem neki vissza a helyére addig csesztetett míg be nem mentem vele és oda állt mellé és nyávogott. Nem hülyék, rengeteg eszük van.

Kedves kérdező azóta nem csinált ilyet?

2015. máj. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hehe. :D Neem,most is volt egy olyan eset,hogy esszük barátnőmmel a pickszalámit,a cicát is etetjük,vagyis inkább én etettem,mert amikor a barátnőm adta neki a szalámit akkor elfordult az ételtől,és ugyan azt a darabot amit ott hagyott megette az én kezemből,nagyon.jól esett,hogy ennyire jobban szeret engem. :D Mondjuk velem alszik,követ a lakásban. :3 Nagyon aranyos macska,okos is,mondjuk nem arra a névre hallgat,hogy Folti,hanem cisu,így hívtuk magunkhoz,és ez maradt meg benne.. :D
2015. máj. 8. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!