Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy segíthetnék ezen a macskán?

Hogy segíthetnék ezen a macskán?

Figyelt kérdés

A ház közös kertjébe szokott egy kismacska, kb 1 éves lehet. Meg fogni nem lehet. Etetésre előjön, van amikor hagyja magát simogatni, szinte olvad a kezemben.

Ma szerettem volna megfogni, elvinni orvoshoz hogy kiszedje a kullancsait, de sajnos én kötöttem ki az ügyeleten, teljesen szétmart. Lenne rá gazdijelölt, de nem tudom eljuttatni hozzá. Nem emberek közt nőtt fel látszik, de nem akarom hogy itt pusztuljon bele a kullancsokba.

Ha meg is fognám, milyen lenne utána? még vadabb a félelemtől. Lehet még valaha belőle kiskedvenc?



2015. máj. 13. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kullancs ellen jo a spot-on is ra, azt valoszinuleg ra tudod tenni, ha simogatni lehet.

A tarkonal megfogas meg kb a legrosszabb dolog, amit egy felvad macskaval meg lehet probalni, mert az nala felnott korban nem az anyai emelest jelenti, hanem azt, hogy el akarod harapni a gerincet...

Viszont, ha igenyli/turi az simogatast, akkor nem vad, csak elvadult hazi.

Finoman becsalogatva a ketrecbe, lehetne esely a elkapasara, es ha mar ott van, akkor ivartalanitas, mert a csokent hormonszint miatt nyugodtabb lenne, masreszt, rajonne, hogy nem eszitek meg, mert ha addig nem ettetek meg, amig kaba az altatasbol, akkor kesobb sem fogjatok.

2015. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
mivel most az a kevés bizalom is elszállt így lehet hogy kell vagy egy hét mire újra oda fog menni hozzád,kaját kirakod neki aztán kész ja minden állat kiszagolja ha valami sunyi dologra készülsz ellene a kullancsot meg te szedd ki simogatás közben mert ezt a macskát nem most fogod állatorvoshoz vinni mert ahhoz bizalmatlan
2015. máj. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy türelemmel kell lenned vele ezek után. És ha gazdit keresel neki, csak tapasztalt cicásokat, és lehetőleg kertes házban.



SOk sikert. Lehet még szoba cicus is akár belőle, de sokat kell vele foglalkozni.

2015. máj. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A macska kiszedi magbol a kullancsot
2015. máj. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

En par eve pesten egy kismacskat befogtam. Annyira vad volt, hogy simogatni nem lehetett. Nemsokara viszont mar meglehetett erinteni, simogatni. Aztan kesobb nem mondta volna meg senki, higy vadnak szuletet. Szoval barhova is kerul, ha turelmesek es szertelek vele akkor az a cica is megvaltozik. Jo, benne marad a vadsag, de melyik macska nem ontorvenyu?

Csak az elejen nehez, mert ugye meg kell fogni es muszaj bevinni a lakasba a kozelunkbe, mert kulonben soha nem fog megszelidulni.

Megfogni ha maskepp nem megy eloallat csabdaval vagyis ketreccel lehet, amibe be tud menni, de ki nem.

2015. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, ertelmetlen szot javitok. Szeretoek-rt akartam irni!
2015. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Minél idősebb egy macska annál nehezebb változtatni a szokásain. Egy cicát 1 hónapos korában találtam, őt szinte le se lehetett választani rólam, aztán találtam egy 3 hónapos cicát, ő mindig hanyatt dobja magát, de van hogy pár percig elfut az ember elől, mielőtt simogatást kér. Mamám cicái idősebbek voltak mikor befogadta őket, ne jönnek oda az emberhez csak etetéskor, pedig már egy éve náluk vannak. Attól is függ mennyi időt töltesz vele, minél többet lát, játszol vele... annál hamarabb hozzád szokik.
2015. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a gazdijelölt lemondott róla...
2015. máj. 14. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!