Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 5. hetében vagyok....

A terhesség 5. hetében vagyok. Magzatvédő vitaminnal kapcsolatban ki kell kérni az orvos véleményét, vagy bárki szedheti, aki akarja? Melyiket javasoljátok?

Figyelt kérdés
Az Elevit és a Femibion között gondolkozom. Tegnap délután hirtelen jelentkezett izomlázszerű érzés a hasamban. Állítólag a méhszalagok húzódását, nyúlását jelzi, tehát normális jelenség, viszont magnéziummal lehet csökkenteni a tünetet, valamint szeretném ha a baba is és én is megkapnánk a szükséges vitaminokat.
2014. jún. 6. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmilyen alapbetegséged, akkor nem kell orvosi "ámen".

Ha viszont például pajzsmirigyes vagy, akkor például a jódtartalmú tablettákat kerülnöd kell...stb.

2014. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem tudok róla, hogy lenne bármilyen betegségem. :)
2014. jún. 6. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Femibiont szedek..a tesóm is azt szedte és a körülöttem lébő kismamák is..! Nem kell kikérni a doki véleményét..azt szeded a,elsiket akarod..! Mondjuk én rákérdeztem..azt mondta,hogy az jó..!
2014. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell orvosi vélemény hozzá. Teljesen mindegy, melyiket szeded, mert nagyjából ugyanaz van mindegyikben, viszont előfordul, hogy valamelyik fajta vitamin rosszullétet vált ki valakinél, ekkor azért érdemes váltani. Én a Gravidát szedem. Azt mondta a doki, hogy mindegy melyiket, csak szedjek valamit, 2 naponta 1 szemet.

5 hetesen még nem nyúlnak a szalagok, 14-16 hetesen kezd el kiemelkedni a méh, tehát legelőbb csak ekkor jelentkezik ilyesmi. A kisebb hasi görcsök viszont normálisak, és tényleg jó rá a magnézium. Ezt viszont külön is érdemes venni, mert nem elég annyi, amennyi a magzatvédő vitaminban van.

2014. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondjuk több helyen is olvastam, hogy valakinél már az elején volt ez az izomlázszerű, úgyhogy nem tudom, de biztos ez is egyénenként változik. Görcsöt, szúrást, fájdalmat nem érzek, csak ezt az izomlázat.

2014. jún. 6. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem kértem ki, már a gyerek előtt elkezdtem szedni az elevitet, utána a nőgyógyász is csak annyit mondott, teljesen mindegy melyiket szedem, csak valamelyiket szedjem...nekem magnézium sosem kellett mellé, nem görcsöltem, zsibbadni se zsibbadtam. Most 36 hetes vagyok, kicsit rosszak a vas eredményeim, emiatt inkább azt mondanám most, hogy a Femibiont válaszd mert abban állítólag több a vas mint az elevitben. Illetve a patikust is megkérdezheted, ő is tudni fogja a választ.
2014. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak is köszönöm!

Most voltam a patikában, és végül az Elevit mellett döntöttem, mert a gyógyszerész azt mondta, hogy a Femibion nem tartalmaz egyáltalán magnéziumot.

2014. jún. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!