Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám! Nektek volt...

Beteg a cicám! Nektek volt már ilyen? Túlélheti?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt megszülettek a kiskutyáim,viszont az anyukájuk nagyon ideges volt,és megmarta az egyik cicám.

Tegnap elment,és csak ma találtam rá...

/Nincs rajta nagy sérülés,csak az álla alatt egy fognyom szerű seb...(de lehet hogy beképzelem hogy fognyomszerű)/

Csak feküdt ott,és meg sem mozdult.

Elvittem állatorvoshoz,aki adott neki valamilyen antibiotikumot,és hazahoztuk.

Itt van bent velem,de csak fekszik,és meg sem mozdul.Nem megy Wc-re,nem eszik,nem iszik... SEMMI!!!

Nagy nehezen beleerőltettem két evőkanálnyi tejet,de szerintem ez írtó kevés.

Látszik rajta hogy fáj neki,ahogy eszik,és nem is merem már etetni.

Mit lehet ilyenkor még tenni?

Túl élheti????


2010. febr. 26. 22:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Valamit találj ki,hogy tudod eteni,mert akkor meg az éhségbe fog elpusztulni...!Próbálj szerezni injekciós fecskendőt és természetesen tű nélkül etesd!
2010. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is belső vérzésre gyanakszom.
2010. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Elég furcsán lélegzik,de nem hiszem hogy máshol is megmarta volna,mert a doki lábraállította,meg itthon felkelt a plédről és ment 2-3 métert.(mondjuk aztán lerogyott és elfeküdt)

Nem hiszem hogy belsővérzésnél lábra állna,de nem tudom tényleg :(

2010. febr. 26. 22:46
 14/37 A kérdező kommentje:

Mit lehet ilyenkor adni neki?

Mert hát tápot meg csontot nem adhatok neki.

Valszeg fáj neki amikor nyel....Nem akarom megsérteni a nyelőcsövét.

:(

2010. febr. 26. 22:49
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
A macska amúgy valóban szivós állat..,láttam már olyan menhelyi cicust neten,hogy szörnyű volt ahogy bevitték és 1 hónap alatt rengeteget gyógyult,szóval nyugi és jobbulást a cicnek!!
2010. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Tejet vagy valami nagyon pépesset!De mindenképp valahogy tápláld,mert sokat segit a felépülésében és meggyorsitja azt!
2010. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Mindenképpen valami pépes, nyalogatható étellel kínáljad meg, semmi szilárd táplálék. pl. májkrém, dobozos cicakaja. Ha érdeklődik, akkor valószínű nyert ügyed van, mert javulóban van. Folyadékot pedig injekciós fecskendővel, mindig pár cseppet.
2010. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
De semmiképp se próbálkozz embernek való fájdalomcsillapítókkal vagy gyulladáscsökkentőkkel! Az meg is ölheti a cicádat!
2010. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Igen,azt kikövetkeztettem hogy az emberi gyógyszer nem lenne hatásos szegénynek.

Remélem tényleg jobban lesz,de nem bírok várni,és nézni ahogy szenved.

Annyira rossz így látni szegényemet :(

2010. febr. 26. 22:59
 20/37 anonim ***** válasza:
De csak fekszik, és alszik nyugodtan, vagy "szenved"?! Mert nem mindegy, ha láthatóan kínlódik, akkor lehet, hogy baromi fájdalmai vannak. Mindenesetre nem akarom a dokit minősíteni, de egy röntgen semmiképpen sem ártott volna. Lehet olyan sérülése is, ami nem látszik.
2010. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!