Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék olcsóbban hozzájutn...

Hol tudnék olcsóbban hozzájutni egy Ragdoll cicához?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy ilyen cica kb. 120.000Ft körül mozog, de nyilván szeretném ha minél olcsóbb lenne. Láttam hirdetésekben 60.000 forintokért is... Elsősorban a külseje ragadott meg elvégre még nem találkoztam ilyen cicával, ennek a hirdetett cicák eleget is tesznek, viszont azt hallottam, hogy nem véletlenül hívják rongybabának. Nagyon ragaszkodó és olyan szeretgetnivaló, nyugodt fajta. Nekem pont erre van szükségem és nem szeretném, hogy egy "hisztis" sziámi cica keveréket vigyek haza ezért megbízható helyről szeretném beszerezni.
2015. jún. 15. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Megbízható helyről 120 alatt nem kapsz. Én is Ragdollt szerettem volna. Ennyit nem adtam érte.
2015. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Megbízható tenyésztőtől egészséges ragdollt nem kapsz 100-120 ezer forint alatt.
2015. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Az , hogy hisztis e a macskák az személyiségtől és neveltetéstől függ.
2015. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
biztosan a tenyésztők is szeretnék olcsóbban megúszni az éves költséget a macskákra,de nem megy.Ha fajt és szépen nevelt cicát szeretnél akkor az 120-
2015. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, én is tudom, hogy egy faj minden egyedére nem lehet ráhúzni egy jellemzőt mert sok mindentől függ, hogy az az egy bizonyos állat éppen milyen. Viszont hallottam már ezzel kapcsolatban rossz tapasztalatot ezért nem vagyok vele túl bátor. Akkor úgy néz ki, hogy muszáj ennyi pénzt költenem rá. Megvan rá a pénz csak nem akartam vaktában dönteni erről mert nekem ez azért nem kevés pénz egy cicára. Persze, tudom, hogy a tenyésztők munkáját tekintve ez egy reális ár, de nem ilyen összegekhez van szokva a szemem.:)

Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. jún. 15. 18:37
 6/8 anonim válasza:
78%
Én tegnap hoztam el a gyönyörű 12 hetes rongybabámat. Törzskönyvvel, oltva, féreghajtva, jó tenyésztőtől vettük. Ha egészséges cicát szeretnél megéri inkább gyüjtögetni még egy picit. (Viszont ha nem akarsz rá ennyi pénzt kiadni akkor hogy fogod állni a prémiumtápokat, kaparófákat, orvosi költségeket tizen x évig?)
2015. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát nem, nem akarok rá ennyi pénzt kiadni, de nálam ez természetes:) Ha lenne rá lehetőség, hogy egy fajtiszta, egészséges cicát kapnék törzskönyvel, aki megkapott minden oltást teljesen ingyen, akkor értelemszerűen azt választanám. Írtam, hogy ha ennyi az ára akkor ennyi, nem tudok vele mit csinálni, kifizetem, de nyilván nekem az lenne a kedvező, ha minél olcsóbban jutnék ugyanolyan jó "minőségű" cicához. Annyira hülye meg nem vagyok, hogy megveszek egy állatot és utána nem foglalkozom vele, nem gondozom. Megvenni is van pénzem és eltartani is, ha veszek egy ilyen cicát akkor nem fogom magára hagyni vagy elhanyagolni. Mivel még nem volt ilyen cicám ezért nem vagyok túl tájékozott a gondozását illetően, de igyekszem mindennek utána nézni csak egyelőre még nem jutottam döntésre a beszerzését illetően ezért nem mélyültem bele. A kaparófa nálam egyértelmű volt és természetesen nem is a legolcsóbb színezékekkel teli kaját kapná (Royal Caninra gondoltam...nem tudom, hogy mennyire jó).

Amúgy utolsó válaszoló, megkérdezhetem, hogy kitől/honnan vettétek a cicát?

2015. jún. 16. 12:11
 8/8 anonim válasza:
100%
a legédesebb cicák a világon. Mi a szegedi Marosvölgyi Tenyészetből vettük :) Minden perc egy álom vele :)
2015. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!