Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám lett. Kb.7 hetes....

Kiscicám lett. Kb.7 hetes. Légyszí írjatok le mindent róla amit tudni kell . Gondolok itt az etetés gondozás stb Sos?

Figyelt kérdés

De ha tudtok légyszí írjatok jàtékot amit házilag lehet csinálni

Köszi



2015. jún. 27. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

etetés napi 3-4 alkalommal egészen 6 hónapos koráig

próbálkozhatsz nedves és száraz táppal is, csak figyelj arra, hogy kiscicáknak való táp legyen, így nagyobb eséllyel hozzájuthat a számára szükséges tápanyagokhoz és vitaminokhoz

kinti vagy benti cica? ha benti akkor kell neki alom

játék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2085251-hogy..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1428145-mily..

[link]

nem árt, ha beszerzel neki egy fésűt, a felesleges szőr eltávolítására- így kevesebb szőrt nyel le mosdás közben :)

napi szinte játssz vele, de ne engedd neki, hogy a kezedet karmolássza- most még lehet, hogy nem fáj, de nagyon megszokja, és később komoly fájdalmat okoz majd

ha majd kicsit idősebb lesz akkor ivartalaníttatni kellene majd

2015. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Etetés még legalább napi négyszer, vagy ötször. (Nagyon fiatal még, jobb lenne még, ha az anyjával lehetne pár hetet). Jó minőségű (magas hústartalmú!) kölyöktáppal etesd. Ha még nem eszi a száraztápot, akkor be lehet áztatni egy kis vízbe, hogy megpuhuljon. Egyszerre keveset fog enni, inkább gyakran. Inni vizet kapjon.

Gondozás: ha még nem voltatok, irány az állatorvos. Féregtelenítő, bolhairtó, és el lehet kezdeni az oltásait. Doki elmondja ennek menetét.

2015. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Benti cica.


Sajnos nem tud lenni az anyukàjával mert én is így kaptam.

Kb.mennyibe kerülnek az oltások?

Mondjuk már jövőhéten megkaphatja?

Köszi a válaszokat.

Még más ötleteket tanácsokat várok XDD

2015. jún. 28. 08:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Oltások kb. 4-8 ezer között, állatorvostól is függ az áruk. Holnap vidd el őt dokihoz, megkaphatja az első oltását, ha egészséges, plusz a féreghajtót. Az oltások további menetéről az állatorvos tájékoztat, kérdezd őt nyugodtan.
2015. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 macdln ***** válasza:

Az oltások 4-8 ezer ft között vannak. A féreghajtás is kb ennyi, de szerintem az olcsóbb, bár ez orvosfüggő. Bolhátalanítás, már ha van benne. 12 hetes koráig úgy tudom 2 oltás és egy két féreghajtás. Egy éves korától minden évben kell egy oltás, egy féreghajtás, nekünk is kiscicáink vannak, de én így tudom. Próbálj meg nagyon jó állatorvost találni, akinek jó a "hírneve", szeretik, stb.

Ez nagyon fontos, mert bármikor szükséged lehet egy orvosra, aki meggyógyítja cicádat. Jó minőségű alutasakos vagy konzerv eledelt ajánlok.(minden boltban vannak ilyenek) Hasmenés esetén akár egy kis nyers hús is jó, de szerintem jobb a főtt rizs, főtt csirkemellel. Patikában pedig lehet venni aktív szenet, az is elmulasztja a hasmenést. Ha pedig olyan gondja van, amit nem tudsz beazonosítani, hogy mi az, akkor azonnal vidd el állatorvoshoz. Akár a tehéntejtől is mehet a hasa, azt ne adj neki csak laktózmenteset. Vidd el állatorvoshoz, s ő megmondja, hogy pontosan mennyi idős, féreghajtást, oltást megkapja tőle, átvizsgálja,hogy van-e benne bolha stb. stb. Ha valóban 7 hetes, akkor szerintem már adhatsz neki vizet is, mert ha túl sokáig adsz neki kölyökkorában tejet, akkor később nem fogja meginni a vizet.(nekem van egy hat és két nyolc hetes kiscicám, mindegyik megissza a vizet) Ezeket én is tanácsként kaptam, jó megfogadni őket :)

Nem tudom, hogy szobatiszta-e, de ha nem akkor kezd el rászoktatni. Vegyél magasabb falú alomtálcát vagy fedett cica wc-t, nehogy kikaparja a padlóra a macskaalmot. Én minden este friss almot teszek neki, de ha nem szeretnél minden nap almot cserélni, akkor vegyél egy alomlapátot és azzal távolítsd el a koszos almot.

Nagyon fontos neki most a szeretet. Sokat simogasd, vedd az öledbe, szeretgesd. Ha nem szeretnéd, hogy kiszökjön (elüssék vagy visszamenjen az előző gazdájához) akkor minimum egy hónapig tartsd a házban, csak utána engedd ki az udvarra. Vegyél neki játékokat, ha nem tudsz személyesen elmenni egy olyan boltba, ahol vannak cicáknak való dolgok, akkor ajánlom a zooplus.hu-t vagy az allatijoaruhaz.hu-t, nagyon jó dolgokat lehet ott találni.

Vegyél neki kaparófát, hogy ne a bútorokat karmolja szét.

Vegyél neki egy fekhelyet, ha nem akarod, hogy az ágyadon vagy a kanapédon pihenjen, aludjon ( bár az enyémek néha itt, néha ott alszanak :) )

Ja azt elfelejtettem, hogy a laktózmentes tejen, kívül adhatsz neki még cicatápszert vagy akár embereknek való vízzel higított tápszert is.

Később nagyon fontos az ivartalanítás! Nőstényt már 12 hetes korától lehet ivartalaníttatni, kandúrt később.

A nőstények 5-6 hónapos korukban, a kandúrok 8-9 hónapos korukban ivaréretté válnak. Nem tudom, hogy "ivartalanításpárti" vagy e, de ez azért fontos, mert Magyarországon már így rengeteg utcára került kiscica van, minden nap születnek. Az ivartalanítás orvostól függően 5-6 ezer- akár 14-15 ezer ft is lehet.

Néhányan a kukákban végzik, néhányan az út szélén egy dobozban, ahonnan kimásznak, el is üthetik őket :(

Az előző cicánkat, Cirmit is elütötték 10 hónapos korában :(, nem akarjuk, hogy ez még egyszer megtörténjen, nagyon vigyázunk rájuk. Erre te is figyelj ! Bár ha benti lesz, akkor nincs ezzel gond.

A macskák nagyon szeretik gurigatni a labdákat, játszani a kezünkkel.

Házi játék készítés : először is labda minden házban van, de a milyeink eljátszanak még a papírgalacsinnal is, mindent szeretnek ;)

Rá lehet kötni egy kisebb plüss állatot is egy madzagra, azt húzni és megy utána, püföli, rágcsálja, nyalogatja. Szerintem ezt szeretik a legjobban :)

De ha simán fogsz egy madzagot vagy bármi hasonlót, akkor azzal is nagyon fog szeretni játszani !

Sok boldog évet a cicával ! :)

2015. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 macdln ***** válasza:

Ha hosszú szőrű, akkor több gondoskodást igényel a szőre, pl.fésülés és ha, hasmenése van könnyen összekoszolhatja magát, de nem csak olyankor, amúgy is. Feltétlenül cicáknak való sampont használj !

Rövid és hosszú szőrű cicáknál is fontos az elhalt szőr kifésülése néhány havonta.(bár ezt nem tudom biztosan, milyen gyakran kell)

2015. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!