Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne randalí...

Mit csináljak, hogy ne randalírozzon éjjel a kismacskám?

Figyelt kérdés
A kismacskám 4 hónapos, lány. Igaziból most élheti tinédszerkorát, mert nemrég kezdett el játékosabb lenni, régen még olyan alvós, nyugodt macska volt. Viszont szerintem kevés az alvásigénye, ugyanis éjszakánként mindig felkelt azzal, hogy rohangál, játszik ami a kezébe akad, és minden éjjel egyszer olyan hajnal 3 körül éhes. Már próbálkoztam azzal, hogy olyan este 11kor jól megetetem, de ugyanúgy éhes, illetve, hogy délutántól nem hagyom aludni, meg pihenni hanem kifárasztom, de ugyanúgy ébren van éjjel 1-2 órát. Nincs valami ötletetek?Azt tudom, hogy előbb utóbb kinövi, de addig...:)
2008. szept. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám is pont ennyi idős, és ő is randalírozik. :)

Az éjjeli etetést egyszerűen úgy tudod megoldani, hogy hagysz a táljában szárazeledelt (ez nem romlik meg /juniort/ )

Az enyémnek rengeteg játéka van, vannak drágábbak is, de az egyik kedvence mégis a kilincslyukon áthúzott, földig lelógatott vastag zsineg, azzal sokat "harcol" csak arra kell vigyázni, nehogy kicsukja magát, én kitámasztottam egy kővel az ajtót.

Próbáld lefárasztani este lefekvés előtt, dobálj neki ping-pong labdát, stb.

Nem akarlak elkeseríteni, én minden este lefárasztom, annyira, hogy már a végén ő hagyja abba a játékot és vonul félre pihenni (éjfél körül) ennek ellenére 2-3 óra körül ő is rákezd.. A kamasz cicák már csak ilyenek.

Be kell csukni a hálószobaajtót. :)

Egy éves korára állítólag kinövi, ha nem is teljesen de nyugisabb lesz.

Jó cicázást!

2008. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a macskáimat kicsuktam a lakásból mert nem bírtam velük.Fojton pakolnak mindenhez hozzányúlnak.A függönyt leszaggatják,a cipőkből kiszedik azt a cipőbetétet,a zoknijaimat elszarják még a szempillaspirálomat is egy kilométerre találtam meg a földön a tükörtől ahová raktam.Azon kívül már hajnalban mint egy bikacsorda amikor éhesek alig nyitom ki az ajtót már bent a konyhában adják az éhségi szerenárdjukat. :S

Hát sajnos nem tudsz ellene tenjni semmit.Nagykorára megkomolyodik.

2008. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én imádom a cicókat (most is van), de egyszer az egyiket el kellett ajándékozni, mert egész nap és egész éjjel nyávogott. Egyszerűen pihenni nem lehetett tőle, pedig mindene megvolt, éjszakára is tettem neki kaját, hogy ne legyen éhes. Állandóan randalírozott, virágcserépből sáros lábbal a kanapéra... szóval kibírhatatlan volt. A macskákat nagyon nehéz nevelni.
2008. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van kertetek, akkor ki kell tenni. Csinálj neki egy kis meleg kuckót a teraszon pl. A mi cicáink a padláson laknak, tettünk egy nagy dobozba szalmát és rá egy takarót, így jó meleg helyük van. Szabadon rohangálnak és játszanak, minket pedig nem zavarnak.
2008. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Az én cicám is 4 hónapos lány. :)

Nálunk úgy van, hogy nap közben kinn van a teraszon, este pedig a garázsban vagy a házban. Hát igen, egyszer úgy ébredtem, hogy leszarta a cipőmet... xD

Szóval. Szerintem akassz a kedvenc helyeire játékokat és mellé rakj kajás tálká(ka)t. Igen, minden egyes kedvenc helyére. Talán akkor nem fogja annyit keresni... ;)

Ha ez nem válik be, zárd ki a szobából. *gonosz vigyor* Vicc volt na. :P

Nekem bejött ez a mindenhova-teszek-mindenfélét dolog, próbáld ki. :) Aztán majd mondd el, hogy sikerült. :D

2008. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez tetszik:D. Köszönöm a válaszokat
2008. szept. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!