Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Bolhás újszülöttek?

S. O. S Bolhás újszülöttek?

Figyelt kérdés

Üdv

a Macskám most ellett 2napja , 4 kiscicát hozott a világra , de a kiscicák bolhásak. Én úgy tudom hogy nem szabad se megfűrdetni még őket , sem bolhaírtós nyakörvet rályuk rakni , se semmilyen vegyszert használni. De félek hogy a bolhák kiszívják a kis csöpségek vérét vagy megbetegítik őket. Mit tudnék tenni , mit tanácsoltok? Előre is köszönöm a válaszokat


2010. márc. 2. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Meg kell várd, még kinyilik a szemecskéjük. Én is ahonnan hoztam a kiscicám tiszta bolha volt, amint hazaértünk, megfürdettem. Meglepő de még élvezte is. :)
2010. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is jártunk így :-( Olyan 2-3 hetesek voltak a cicák, mikor már nagyon elszaporodtak rajtuk a bolhák. Az állatorvos adott az anyukának Frontlinet, és attól a kicsikről is eltűntek a bolhák. A kicsikre nem szabad semmit tenni! És a fürdetés sem jó ötlet, könnyen megfáznak, és sajnos általában a bolhák egy része túléli, és tovább szaporodik.
2010. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is a mama-cicát kellene bolhátlanítani,meg persze az almukat. Szerintem ne nyakörvet tegyél a nagy cicára,hanem inkább valami spray-szerűt,az talán gyorsabban hat.1-2 hét múlva pedig már a kicsiket is lehet a megfelelő szerrel kezelni.
2010. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hetes korukban vidd el őket állatorvoshoz. Van speciálisan kölyökmacskákra való bolhairtó por ugyanis.
2010. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2010. márc. 2. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad egyenlőre semmivel sem kezelni őket.

Azt viszont magyarázzátok már meg nekem, hogy egy lakásban hogyan lesznek bolhásak az állataitok??? Pláne, az elléshez elkülönített mamacica? Nem csak a kérdezőre gondolok, hanem a válaszolókra, akik mind helyeseltek, hogy igen, nekik is volt már ilyen...:-(((

2010. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát honnan, ha nem az anyjától?


Egyébként a kérdező nem írta, hogy lakásban tartott macskáról van szó. Simán lehet kinti macska, és szülhetett a garázsban, pl.

2010. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja, azt hittem, hogy már tilos szaporítani a macskákat és kutyákat a sorozatos menhelyi altatások miatt. Valami új rendelet van vagy lesz a válság miatt? Azt hittem, hogy már csak tenyésztőnél születhetnek legálisan állatok.
2010. márc. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Hát képzeljétek! Az én macskáim lakásban tartottak! Sosem mennek ki! Úgyhogy én is nagyon szeretném tudni, hogy hogyan lehettek bolhásak!
2010. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor tehát a kinti cicc nem is igazi macska? Mert az enyémek is kint vannak, bár nem bolhásak, mert rendszeresen fújom őket, van nyakörvük és átfésülöm a szőrüket (mindkettő hosszú szőrű). Kint általában óhatatlanul összeszednek bolhát, ez az élet rendje.
2010. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!