Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás lett a macskám szerinte...

Bolhás lett a macskám szerintetek amit cselekedtem ennek erdekeben az jo?

Figyelt kérdés
A macskam ma tizen egy fele kezdett ell vakarozni, megneztem es bolhas volt. Allat patikat a mi kis varosunkba ilyen keson nem lehett talalni ! Ezer gondoltam ecettel bekenem a tarkojat meg a testet h hatba meg fulladnak . Majd rajta hagytam egy orat es megfurdettem megszaritottam magam melle tettem ! Bolhat azota nem talaltam rajta. Szerintetek mar nincs rajta ?
2015. jún. 30. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A bolhássagot , nem kel 2 percen belül megszüntetni . Ha mar láttál rajta bolhássagot valszeg sok van rajta szóval már rég bolhás. Nem tudom de nem hiszem h az ecet segít, előbb fullad meg a Macskád mint a bolha. Vegyél neki a heten egy nyakorvet és annyi.
2015. jún. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 macdln ***** válasza:
Szerintem az ecet megölhetett néhányat, de még biztos, hogy maradt benne, nem arra való igazából. Vegyél neki még ma egy bolhanyakörvet vagy macskáknak való kullancs és bolha elleni sprayt. Én nem tudom, hogy mennyire használ vagy árt az ecet, mert én még nem próbáltam, de lehet, hogy még maradt belőle a cicán. Ha igen, akkor alaposan fürdesd meg macskasamponnal, mert az ecet lehet, hogy kimarja/kimarta a bőrét.
2015. jún. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ecet nem erre való, viszont a bőrének nem tesz jó, mint ahogy a fürdetés sem. A cicád nem most lett bolhás, hanem most vetted észre.

Vegyél bolhairtó spot-ont (nyakbőrre cseppenthető szer), macskára valót, és azzal kezeld rendszeresen 3 havonta, így megelőzhető a bolhásság. Ha most nem is látsz rajta, peték biztosan vannak rajta és a környezetében, tehát nem szűnt meg a probléma, kezelni kell.

2015. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönóm szépen a válaszokatt !!
2015. jún. 30. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ecet tényleg nem jó megoldás. Ha pár bolha el is pusztulhatott, akkor is a lárvák még a cica bundájában lehetnek. Szóval előbb-utóbb nyüzsögni fognak benne, ha nincsen kezelve. Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha van állatorvosod, akkor menj el hozzá és kérjél tőle bolhacseppet! Tapasztalatom szerint én ajánlanám az Advantage bolhacseppet, nagyon jó és nem drágább mint pl. a Frontline Combo. Sőt még jobb is, mert ezt a cseppet csak állatorvos adhatja ki és természetes anyagot tartalmaz ami védi a cicát a bőrkiütéstől is , nincsen rossz, fojtó szaga, nem okoz allergiás tünetet sem. Nem csak a bolhát pusztítja el, de annak petéit is és még a cica fekhelyén lévő petéket is elpusztítja. Én már évek óta csak ezt a cseppet kérem az orvosunktól, mert nagyon jó. Én két cicát tartok bent a házban és mikor ráadom őket nincsen az hogy bűzlik a macska mint a Frontline-tól. És nem is kell kerülni a cicust mikor rácsepegtetted.....
2015. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!