Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás a cicám, mit tegyek?

Bolhás a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A benti cicám valahogyan (talán az udvaron töltött 1 órától) csupa bolha lett. kb, egy hete vettem észre, hogy nagyon vakarózik. A kislányomat már összevissza csipkedték ezek a dögök. Holnap tudok neki venni bolhaírtót. De ha megfürdetném csak valami cicasamponnal addig, az javítana a helyzeten? A ciculit nem nagyon hatja meg, szépen eszik és gyarapszik. Inkább a lányom miatt aggaszt. Most kiporszívózok mindent, meg ágyneműt húzok. Köszönöm a segítséget. És még annyit, hogy az lehetséges, hogy a bolha csak a lányomat csipkedi, mindet nem?
2015. jún. 30. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a macska hozzá van szokva, hogy megfürdetik, akkor egy fürdés valamennyit segítene a dolgon de végleg nem írtja ki a bolhákat. Azt meg, hogy csak a lányodat csipkedik meg, elképzelhető.
2015. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

állatorvostól lehet kapni több féle készítményt.

de akár bolhaűző samponnal is megmoshatod, a lakást meg direkt erre a célre kifejlesztett anyaggal lefújhatod.

nekem kis ampullám van, amit vízben feloldok és lepermetezem vele a lakást, bútorokat stb

de ezt állatpatikában is meg tudod venni, szerintem nem muszáj állatorvoshoz menni.

ha kiűzted belőle utána kaphat nyakörvet megelőzésként, de olyat amiből ki tud bújni, ne legyen szoros

2015. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Frontline-nak van bolha elleni szere, nyakra kell csepegtetni. Bolhafésűvel naponta többször fésüld át, azzal sokat ki tudsz szedni és rögtön összenyomni. A nyakörv nem sokat ér. A kislányodat azért marják jobban össze, mert vsz. melegebb a teste és a bolha a testhőre megy.
2015. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenklinek! Vettem ma bolhaírtó sampont és cseppet is. Holnap elintézem a kis dögöket :)
2015. jún. 30. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
bolha elleni sampon, egyéb készítmény, nyakörv.egyszerű, no para
2015. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lekezeltem a cicát a cseppel, még este. ma már nem volt benne élő bolha:) Az ágyban egyet találtam, azt kinyírtam, meg lefújtam mindent chemotox csótány, hangya, bolha irtóval:) Remélem megszabadulok tőlük. :)
2015. júl. 1. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!