Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni macska nátha...

Mit lehet tenni macska nátha ellen házilag? SOS

Figyelt kérdés

A kiscicám valószínűleg macska náthás folyton csipás az orra folyik(tegnap egy kicsit véres is volt)azt nem mondanám hogy kedvtelen inkább azt higy fáradékony és az előbb már fosott is és hányt lehet hogy az a tejtől van mondjuk...olvastam hogy emberi gyógyszert kell nekik adni ezért kipróbáltam hogy cukros tojássárgájába raktam nagyon minimális gyógyszert de ez nem igazán segített,étvágya az van szerencsére.

Mit tegyek vele? Orvoshoz nem vihetem mert a szüleim nem engedik ilyen válaszok nem érdekelnek.Nagyon okos ragaszkodó kis drágaság nem szeretném elveszíteni.



2015. júl. 1. 19:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

1. Megmondani az őseidnek: orvosi ellátás megtagadása állatkínzásnak számít, 45ezerFt bírságot szabhatnak ki érte. Inkább ti vigyétek el kezeltessétek ki néhány ezerFt-ért, mint egy szemfülesebb szomszéd rátok hívja az állatvédőket. Megfelelő kezelés nélkül elpusztul a macska.


2. Ha tudod, hogy ekkora szar a szüleid hozzáállása, akkor addig, amíg rájuk vagy utalva, csak olyan állatot vegyél magadhoz, amit te magad is el tudsz látni.

2015. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Tejet ne adj neki. Ha fosik is, akkor diétás kaja: főtt rizs főtt csirkemell, só és fűszerek nélkül, csak vízben főzve.

Emberi gyógyszert végképp ne adj neki, azzal csak megölöd. Egyántalán milyen gyógyszert adtál?

Az ilyen macskabetegségek házilag sajnos nem gyógyíthatóak. Azt javaslom, hogy ne tartsatok cicát, ha nem engedik orvoshoz vinni. Szüksége lenne gyógykezelésre, később - ha túléli ezt - oltásokra, féregtelenítésre rendszeresen, bolha elleni kezelésre rendszeresen, ivartalanítás is jó lenne. Állatorvos nélkül nem szabad állatot tartani.

Próbálj neki gazdit keresni, aki vállalja, hogy meggyógyítja. Vagy add be menhelyre, ott is gyógyítják, beoltják, ellátják és keresnek neki jó gazdit.

Ha nem megoldható az állatorvos, akkor ez a legjobb, amit tehetsz a cicádért, ha igazán szereted.

2015. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

úgy látom senki nem akadt fent azon, hogy minek adsz te neki CUKROS tojássárgáját?

a macska egy ragadozó állat, semmi szüksége nincsen cukorra. emberi gyógyszert csak végszükségben szoktak javasolni macskának, de abból se mindegy, hogy milyet adsz és milyen mennyiségben.ha nem értesz hozzá, akkor hatalmas felelőtlenség volt, örülj neki,hogy nem halt bele..cukrot meg sürgősen felejtsd el....

meg tudlak érteni, mert az én szüleim is ilyenek voltak, a cicát engedték, de amikor már baja volt vagy beteg, akkor oldja meg.. de ők meg rohantak minden orrfújásukkal az orvoshoz..a macska meg hadd sznvedjen

a többi válaszolónak nem kellett volna neki esni a kérdezőnek, nem ő tehet róla, hogy retardáltak a szülei. gondolom még nem vagy 16 vagy 18, hogy el tudj menni kicsit dolgozni, hogy legalább az alapdolgokat meg tudd neki venni. szerintem próbálj velük beszélni,hogy szeretnéd elvinni egy állatorvoshoz, hogy megnézze, hogy nincs -e baja. nálunk kb 4 E a vizsgálati díj annyiért ad be féregtelenítőt is.

vidd el a szüleidet is, az orvos úgyis felvilágosítja őket, hogy mit javasol neki, vagy ha beteg akkor mondja az orvos, akkor gondolom nem hagyjátok kezeletlenül a cicát. de láthatatlanban senki nem fogja meggyógyítani a macskádat.

a gyógyszert és a cukrot meg felejtsd el.!!!!!!!

laktózmentes tejet kaphatnak amúgy a cicák. tehéntej meg macskája válogatja.van akinek megy tőle a hasa, vagy akinek semmi baja tőle. ezt ki kell tapasztalni, ha megy tőle a hasa nyilván ne adj neki többet!

2015. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13. vagyok

ajánlom még egy macskás könyv/szakirodalom elolvasását . abban bővebben leírják, hogy miket tilos adni a macskának, mi az amitől baja lehet! és gyors elsősegyély is van a legtöbb könyvben, meg a macska betegségekről bővebben, vagy hogy mikor kell elvinni orvoshoz stb.

és mondd meg a szüleidnek, hogy nem várod el, hogy állandóan vigyétek az orvoshoz a macskát.de ha baja van akkor egyértelmű , nem, hogy segítséget kértek ?

2015. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
de ha kicsi vagy, 10-12 éves akkor szerintem beállíthatsz az orvoshoz és elmondhatod neki, hogy mi a helyzet, hogy a szüleid nem engedik elhozni te meg félted hogy baja van. ha az orvos jófej, akkor vagy megvizsgálja ingyen, vagy engedi, hogy később fizessétek be
2015. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett a macskáddal azóta?
2015. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
évek óta rendes tejet adok a macskáknak, és érdekes, élnek :D szóval ez baromság, de ku rva nagy!
2020. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!