Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megvakulhatnak a kiscicák?

Tanácstalan2 kérdése:

Megvakulhatnak a kiscicák?

Figyelt kérdés
A kb. 1 hónapos kiscicáimnak beragadt a szemük, tüsszögtek ezért múlthéten elvittük őket orvoshoz aki adott egy szemcseppet, hogy azzal csepegtessük egy héten át, de nem javult ezért ma visszavittük őket kaptak oltást és ismét egy szemcseppet. Kb. mától számolva 2 hete küzdünk ezzel a problémával: vörös, beragadt, napról-napra csipásodó szem. Most jól vannak és szopiznak ugyanúgy mint máskor, de a szemük még mindig nem oké. Ugye nem vakulhattak meg ennyi idő alatt? :(

2015. júl. 1. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az lenne a jó ha az anyjuk vele lenne, mert nyaldosással meg szokta tisztítani ilyen esetben a szemüket. Ahogy sebüket is szokták nyalni, ami sterilizálja a sebet, nem gennyesedik el miután kitisztította a cica a nyelvével. Egy hónapos cicák még nem tudhatják hogy egymás szemét is sterilizálhatnák ezzel a módszerrel. Velül van az anyjuk? Azt figyeltem meg hogy ez a módszerük túlszárnyalja az orvostudomány gyógyszereit.
2015. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Velük van, de sajna ez az első alomja és nagyon béna.. Nem nagyon takarítja a szemüket inkább alul takarítja őket.. Furán áll a szemük, de az orvos semmi olyat nem mondott hogy meg fognak vakulni, pénteken kell őket visszavinni. Addig csak cseppentsek, semmi mást nem tehetek értük?
2015. júl. 1. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:
A háznál nincs több cica? Mert ha van, meg kellene próbálni hogy együtt legyenek az egy hónaposakkal, aztán talán megtisztítanák a szemüket. Mert ösztönösen nyaldossák társuk szemét vagy sebét.
2015. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg az jutott eszembe, hogy a szemcsepp szaga nem riasztja-e vissza az anyjukat attól hogy nyaldossa. Mert mindig tisztogatni szokta a szemüket is.
2015. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én kamillás teával takarítom a csipás szemüket,de mivel már voltatok orvosnál, szerintem ha súlyos lett volna csinál valamit.

vattakorongot kell mártani kézmeleg teába és óvatosan megtörölni a szemüket. én lefele haladó mozdulattal szoktam. másik szemet másik vattával .

2015. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!