Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás macska? Mit csinálja...

Allergiás macska? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Az egyik cicámmal lassan fél éve küzdünk.

Szegénykémnek kiütések, szőrhiányok tarkítják a bőrét, mostanra a fülét is vakarja.

Három állatorvosnál jártunk eddig, mindhárom látásra táplálékallergiát diagnosztizált, csakhogy az eliminációs diéta keretében akármit etetünk vele, a tünetei nem múlnak, hanem hullámvasút-szerűen hol javulnak, hol még rosszabbak lesznek.

A vérvételes allergiateszt ára 65ezer forint körül mozog. Ennyit egyszerűen nem tudok kiadni... megvan mindenük, prmium tápot, színhúst esznek míg a férjemmel mi koplalunk, ennél többet nem tehetek.

Már megfordult a fejemben, hogy elajándékozom valakinek, aki rá tud szánni ennyi pénzt a gyógyítására, de nem visz rá a lélek... nem tudhatom, jó helyre kerül-e, és nem csak a mi, hanem a másik cicánk szíve is megszakadna, mindent együtt csinálnak, imádják egymást :(

Megőrülök lassan tehetetlenségemben, rossz nézni, ahogy szenved...

Direkt ezért nem vállaltam soha állatot, de mindkettő az utcáról jött, dobtam volna ki őket?


Járt már valaki hasonló cipőben? Talált megoldást a problémára? Mit tehetnék még?

Esetleg valaki ismer jó, a területen tapasztalt állatorvost, aki nem csak arra vár, hogy majd lesz valami? Mégcsak gyógyszert sem kaptunk sehol semmit, úgy vadásztam össze neten hogy mit kenhetnék rá, de mire hatna bármi, kivakarja magát újra...


2015. júl. 3. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak is most jöttek ki ezek a tünetek. Nekünk is a doki ránézésre állapította meg, hogy vagy csirkére allergiás, vagy a sok tartósítószerre, ami a tápokban van. Kapott egy kis antibiotikumot meg még két injekciót. Betadine-os oldattal kell letörölni a sebet(gyógyszertárból kell kiváltani), majd egy kék krémet kell rákenni (ezt a rendelőben keverték ki, ott adták nekünk).Hipoallergén tápot ajánlott (ebből is van többféle), én ezt vettem: [link]

PetBalance Medica Hipoallergén. Legfeljebb 2 hónapig lehet adni neki ezt. 2 nap múlva megyek kontrollra vele, meglátjuk mit mond a doki, hogy kell-e addig ezt adnom, vagy mást is lehet.

Ezt a tápot találtam még a későbbiekre, szintén nincs benne se csirke, se tartósítószer:

[link]


Remélem elolvasod, és hátha segít, mi most kezdjük csak a kezelését, nem tudom mennyire lesz hatásos, de jó lenne, ha a te cicádnak is segítene.

2015. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tippeket, megtaláltuk a jó tápot, monoproteines, kacsás.

Végül tényleg allergia volt.


Szereti mindkettő :)

2015. aug. 20. 00:36
 13/15 anonim ***** válasza:
De jó, örülök neki :-)
2015. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi a helyzet azóta az allergiás cicáddal?
2017. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az én cicám öt éves, és 2 hónapos korától allergiás volt. kezdetben valószínűleg a bolhákra, de azóta nem tudni, mire. Az utóbbi években háromszor jött elő a vakarózás, sebek a nyakon tünetekkel. két alkalommal valószínűleg szteroid inekciók hatására több-kevesebb idő alatt elmúlt, de most mi is már közel fél éve kínlódtunk vele. Én is voltam már vagy öt állatorvosnál, nem volt semmi hatásos. Áttértünk a royal canin hyppoallergén tápra, semmi nem változott. Aztán olvastam valahol, hogy az ivartalanítás használhat. Mivel nem akarjuk tenyészteni, kipróbáltuk. Úgy néz ki, használt.
2017. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!