Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszaka állandóan felkelt a...

Éjszaka állandóan felkelt a cicám, mit tegyek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Pár hete van nálam egy szobacica. Kizárni, kiengedni nem lehet. EGyébként minden rendben van vele, de csak úgy hajlandó aludni, ha mellettem lehet. Még ez is rendben lenne, de 2-3 óra alvás után felkel, rajtam mászkál, kapar, eszik, kergetőzik a farkával, és FŐKÉNT engem piszkál. Nem tudok vele mit csinálni, próbáltam elrakni magam mellől ilyenkor, de mindig visszajön. Ha szerencsém van, egy idő után elálmosodik és újra elalszik, ilyenkor van arra esélyem, hogy ne három, hanem hat órát aludjak.

Viszont ez nem állapot. Sajnos nincs más helyiség ahova tenni tudnám, a konyha és a szoba össze van nyitva, a fürdőszoba nagyon pici, és nem akarom oda bezárni szegényt egész éjszakára. Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben?


2010. márc. 4. 00:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

fekvés előtt játszál vele, fárasszad ki. ha otthon vagy és van rá lehetőséged, akkor ne hagyd, hogy napközben soka aludjon, szerezz neki játékokat amikkel elvan.


amúgy valójában a macska éjszakai állat.- meg kell tanulnia, hogy éjszaka alvás van. ha mászkál is, akkor próbáld meg kifejezetten leszarni, hidd el észreveszi. akkor igazából választás elé fogtok érkezni. vagy engedsz neki vagy nem, mert bizony elmegy a végsőkig is ha kell.


Az én macskám ugyan nem éjszaka, hanem általában reggel, de mindig eléri, hogy kiugorjak az ágyból és hatalmas szitkozódások közepette ordibáljak vele. persze akkor elfut. Visszafekszem és már rohan is vissza tovább idegesíteni. büdös dög, de pont ezért szeretem, mert ilyen emberi:) de ő már 3 éves, megtanulta az alap dolgokat, másban pedig amiben elcsesztem a nevelésében, már nem tudok változtatni. neked most kell amíg még kicsit.

2010. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kiscicáról van szó? Mert ha igen, akkor jó ha tudod, hogy azok olyanok, mint a gyerekek. Gyakran ébrednek, motoszkálnak, fura hangokat adnak ki :D esznek-isznak ésatöbbi. Mikor az enyém volt pici, volt hogy arra keltem éjjel hogy az a tenyérnyi kis dög már üvöltve nyávog, hogy szedjem ki a kályha mögül, ahová beesett :D De hozzá kell szokni, hagyd nyitva kicsit az ajtót és támaszd ki, hogy kedvére mozoghasson a lakásban, ezen felül meg próbálj éjjel aludni, hidd el semmi baja nem lesz. Csak ha felébred és még tényleg picike, akkor unatkozik, játszani akar, mint egy kisgyerek. Szoktasd hozzá, hogy az éjszaka az alvás ideje vagy legalábbis a te alvásodé. De te ne zavartasd magad, majd elunja ő is és alszik tovább.
2010. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a probléma. Akkor konszolidálódott a helyzet, amikor olyan házba költöztünk, ahol minden ablakot teljesen el lehet sötétíteni rolóval. Így a jó sötétben ő is jókat alszik :))
2010. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

nem ksicica már, de kölyöknek számít, 9 hónapos. tényleg mindig eszik, mikor felkel, pár falatot. akkor később talán, ha felnőttnek számít, többet fog aludni?

nem tudom sajnos nappal megakadályozni, hogy aludjon. egyrészt nem vagyok itthon, és gondolom akkor alszik (illetve ez szinte biztos). másrészt ha itthon vagyok, se állhatok folyamatosan felette, hogy mit csinál, nekem is van dolgom, mint bárki másnak. rendszeresen játszunk bújócskát, ilyesmit, főképp lefekvés előtt. de úgyy általában is sokat foglalkozom vele, szóval nem azért piszkál éjszaka.

2010. márc. 4. 00:27
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerintem azért piszkál, mert neki nincs szüksége annyi alvásra, mint neked és nem érti miért nem játszol vele. Illetve a cica valamennyire éjszakai állat ugye megy vadászni meg stb...

Ne zárd be sehová, mert egész éjjel keservesen nyávogni fog és meg is bántod őt vele.

Szerintem ne törődj vele, idővel meg fogja unni. Ne figyelj oda rá aludj és kész. Meg fogja szokni, hogy olyankor békén kell hagynia. Vagy ha nagyon nincs mit tenni zavard el olyankor. Ne durván, csak hogy ne akarjon hízelegni tovább.

Esetleg hagyd bekapcsolva a tv-t lehet azzal is el lesz. Mi felkötöttünk neki egy újságpapírból készített labdát az asztal aljára, az ott lógott azzal játszhatott akármikor. Sokszor éjszaka is pofozta, elfoglalta magát.

Játssz vele minden nap, de éjjel hagyd figyelmen kívül.

2010. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
enyém is ezt csinálja és engem is nagyon bosszant..itt van mellettem, de most bezzeg alszik, amikor én még nem .. :) lefekvés után, egy ideig alszik, aztán általában elkezd karmolni és harpdálni .. általában lerakom a földre, de sose marad ott .. szerintem nem lehet mit tenni .. egész nap mégse piszkálhatod, hogy ne aludja ki magát napközben .. :) 17/L
2010. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Vissza kell altatni, mint egy kisbabát :))

Ha nyavalyog, odacsalogatom az ágyba, simogatom a hátát vagy a pociját, és visszaalszik (kis bolond, de imádom)

2010. márc. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, sokszor ébredek arra, hogy pl. rám vetődik, pofozgat stb. Az enyém is szobacica. Esténként ki szoktam vinni pórázzal, hétvégén többször is egy nap. Olyankor jól elfárad, eszik és bevágja a szunyát. Ezt javasolnám neked is.
2010. márc. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
ha nincs társa,unatkozik téged tekint társnak,játszó partnernek,szülönek.játsz vele,és napközbe,vagy este felé ha jol kimerült a játékba el fog aludni.ha lenne még 1 cica neki játszópartnernak,lefárasztanák egymást a nagy játékba.ha nem ivartalanitod,nehéz lesz vele a lakásba.kb 1 évesenn már megnyugszik.kiscica olyan mintv egy kis gyerek.úgy bánj vele.meg fogja hálálni!amig nem lesz kb 1 éves melletted érzi magát biztonságba éjjel,azért bújik oda az ágyba.vedd magad mellé és aludjatok reggelig.
2010. márc. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
hát az enyémet csak akkor lehet simogatni meg visszaaltatni, ha ő is akarja... arról nemis beszélve, hogy amikor nekiállok rábeszélni, hogy aludjon vissza, az annyi ideig tart, hogy én teljesen felébredek, és nem tudok visszaaludni.
2010. márc. 4. 01:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!