Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan egy éve, hogy elvesztet...

Quasar07 kérdése:

Lassan egy éve, hogy elvesztettem a három éves cicusomat. Hogyan tudnám feldolgozni végre a fájfalmat?

Figyelt kérdés
Tavaly imádott cicám elszökött, azóta nem is láttuk. Még fél évig állandóan tettem ki neki tápot, ott álltak a tálkái, a műegere, a kipárnázott házikója.. nagyon sokáig hazavártam, reménykedtem , hogy legalább másnál van vagy valami, de be kellett látnom, hogy ez nem túl valószínű. Nagyon szófogadó volt, sosem ment el messzire, nem hagyott volna el, ebből következtetek arra, hogy valami történt vele. Amikor csak rágondolok, a nap bármelxik szakában elkezdek zokogni. Megfogadtam hogy macska imádatom ellenére soha többet nem lesz már. Hogyan tudnám feldolgozni az elvesztését? Vállaljak valaha is újabb cicut? Vagy inkább ne legyen már háziállatom?

2015. júl. 10. 17:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy hiányzik már egy kis kedvenc az életemből.
2015. júl. 10. 17:49
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát hidd el nekem sem volt könnyü amik egyszer meghalt a kutyám :( de egyik reggel találtam egy pici kóbor kutyát és befogadtam utána már sokkal jobban lettem... Jobb lenne ha Te is vennél valami állatot olyat ami nem kóborol el pl teknôs papagáj gyíkféle stb vagy ha nem tekinted Nagy felelôsségnek vehetsz kisméretü kutyát,vagy fogadj örökbe...
2015. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Oké, szeretni kell az állatokat, meg minden, de ez már túlzás, akkor, ha egy embert veszítesz el, mennyire ki fogsz borulni. Szerintem vállalj újabb macskát, talán az segít feldolgozni. :)
2015. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Katica71 ***** válasza:
Én 3 éve vesztettem el a 3 éves kandúrkámat, de nincs nap, hogy ne gondolnék rá. Szegénykémet agyonlőtte valami agyhalott "ember", rá két hónapra hoztak nekem egy kiscicát, bár nagyon tiltakoztam, én is azt mondtam, hogy több macskám nem lesz. Az új cicát hamar megszerettem, imádom, de a másikat nem pótolja. Mindegyik macska külön egyéniség, nálunk amúgy is családtagnak számít minden állatka. Szerintem jó ötlet másik cicát szerezni, de a régit sosem fogod elfelejteni, és ez így van jól. Idővel enyhül a fájdalmad, de én is úgy vagyok vele, hogy bár már sok idő eletelt azóta, hogy elvesztettem, amikor a sírjára nézek, akármikor elsírom magam. Az állatok sok örömet adnak, úgyhogy hajrá, vágj bele a cicaprojektbe, meglátod, sokat segít abban, hogy megvigasztalódj és lekötnek a mindenféle tennivalók körülötte, főle ha pici cicát szerzel be:-)
2015. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Katica71 ***** válasza:
Ha ivartalaníttatod, nem fog annyit csavarogni, kisebb az esélye hogy valami történik vele.
2015. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem macska, kutya.

Októberben vesztettem el 10 hónapos kutyámat. Összetörtem, azt hittem, belepusztulok. Nem tudtam másra gondolni. Aztán januárban a kezembe nyomtak egy akkor egy hónapos, drága babakutyát. Simogattam, cuki volt, ha a kutyámat nem vesztettem volna el, szó nélkül könyörögtem volna érte. Mikor megkérdezték, kkérem- e, percekig viaskodtam magamban. Ott volt a régi kutyám emléke, de tudtam, nem mehet ez örökké így, szóval fájó szívvel elfogadtam.

Nem bántam meg. Azóta ő is többször volt műtőasztalon, pedig csak fél éves, egy hiperaktív őrült, imádom - de az előző kutyámat ő sem pótolja, hisz külön egyéniségek.

Ha már hiányzik a kisállat, én azt javaslom, vágj bele... és részvétem.

2015. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, egy új cica segít feldolgozni az előző elvesztését!
2015. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen viselem, 2 éve halt meg a cicám a szemem láttára és rettenetes érzés még ma is rágondolni hogy nincs többé :( De sokat segít ha van másik állatod ilyenkor. Én soha többé ki nem engedném a macskáim, csak felügyelettel, így nem lesz gond hogy eltűnik, elviszik, stb. Neked is ezt javaslom, fogadj be egy újabb cicát, az eltereli a figyelmed, és ne engedd ki.
2015. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, rengeteget segítettetek! Szerintem egy-két év múlva vállalok új állatot. Lehet, hogy egy kutyát, de én azért elég macskás vagyok.

A második válaszolónak mondom, hogy hidd el, azt is tapasztaltam már... szörnyű, állatok és emberek elvesztése is! Nagymamámat is pár éve vesztettem el, erre nem térnék ki. Kb mindkét eset ugyanolyan fájdalom, csak a mamámra már most alig emlékszem sajnos. Nagymamám, és cicum emléke a két legmeghatározóbb dolog jelenleg az életemben, erőt adnak, de fájdalmat is okoz.

2015. júl. 10. 19:08
 10/16 macdln ***** válasza:

Részvétem :( 10 hónapos korában ütötték el drága cicámat, Cirmit, még áprilisban.Sosem fogom elfelejteni, én is rengeteget sírok miatta, mikor eszembe jut. Nagyon szerettem. Szerintem a fájdalmadat enyhítené egy új kisállat. Akár macska vagy kutya. Nekünk azóta lett 3 kiscicánk. Enyhítették a fájdalmat, de őt senki és semmi sem pótolhatja. Nagyon szeretjük a kis rosszcsontokat. :)

Remélem boldogságra lelsz majd egy cica személyében.

2015. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!