Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan hűthetném a macskám ha...

Hogyan hűthetném a macskám ha fél a víztől?

Figyelt kérdés
Adtam neki hideg tejet (kinti-benti macska, lakásban max a kádból issza meg a vizet) próbáltuk őt lecsalogatni a pincébe de hatástalan, sokat nyávog és mászkál, látszik rajta hogy megviseli a meleg.
2015. júl. 22. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb macska fél a víztől de attól még berakhatod a zuhany alá. Majd rájön, hogy az nem is olyan rossz neki.
2015. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A macskát többsége laktózérzékeny, úgyhogy, ha lehet a tejet hanyagold. Inkább hideg konzerv/alutasakos/husi (disznóféléket főzni kell!).


Az enyém, ha nagyon melege van, engedi, hogy vizes ruhát rakjak rá. Mivel cserélgetni kell, viszonylag hamar elszakad nála a cérna, de egynek jó ez is.


Azt viszont kifejezetten élvezi, ha nedves szivaccsal vakarászom a füle tövét, az állát és a nyakát.


Mivel kinti-benti cicánk van nekünk is, figyeljétek hol van nap közben, a kedvenc hűsölő helyeit locsoljátok be alaposan estére!


Pincében meg persze, hogy nem marad meg: uncsi és bezárva lenni félelmetes is.

2015. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én először vizes kézzel, utána vizes törölközővel simogatom át a cicát. Imádja, nyaffog és forgolódik hozzá. Akár rá is teríthetem a vizes törcsit, azt is nagyon szereti.


[link]

[link]

[link]

2015. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 nagyon cuki ^_^
2015. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. Hatalmas cukiság :) nos, nekem 2 cicám van, mindkettő koromfekete, az egyik (1 éves nőstény) ha megnyitom a fürdőben a csapot odaszalad, felugrik és iszik. Hagyja, hogy vizes kézzel összekenjem a bundáját. (erre a csapugrálásra pár hete szoktattam rá, azóta már profin űzi.. néha már zavaró is, mert pl. egy fogmosásnál komoly harcot folytatunk a vízért) A másik macska kandúr 2,5 éves, letépné a karomat ha be akarnám vizezni, de ha kiteszek neki egy lavór vizet és beledobok labdát akkor belemászik... (erre úgy szoktattam rá, hogy csirkebőr csíkokat dobáltam a vízbe és kihalászta) igaz csak a lába lesz vizes, de lehűti láthatóan. Ezen kívül a lakás több pontjára tettem ki nagyobb lapos edényekbe friss vizet. (1 nap kétszer legalább cserélem) Ahogy járkálnak isznak. Van a szobákban a fürdőben, konyhában előszobában. Benti cicák, de most hogy szabin vagyok és az erkélyen cigizek kijönnek velem és akkor arra az 5 percre az árnyékban felfrissülhetnek, már ha éppen jár a levegő.. Sajnos nekem nincs ilyen szuper rácsom, mint a harmadik hozzászólónak, így felügyelet nélkül nem lehetnek kint, de játékos módon rá tudom venni mindkettőt egy kis "fürdőre".
2015. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém is rettegi a vizet, egy kisebb kakis baleset után a kádban lemostam csak a fenekét, tehát nem lezuhanyoztam, csak a problémás kis területet tisztítottam meg, na azóta körömmel kapaszkodik ha a fürdő felé viszem kézben :'D. Viszont a vizes kézzel simogatást engedi és szereti is a melegben. Jégkockát is szoktam neki adni, azzal eljátszogat. És sok sok vizet. :)
2015. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a jégsimi vált be. A kezembe veszek egy jégkockát, és finoman simizem vele a bundáját. Azt az élvezetet az arcán látni kéne!
2015. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!