Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Döntenem kéne egy mentett...

Döntenem kéne egy mentett cica sorsáról. Mégis mi a jó neki?

Figyelt kérdés
3 hónapja nálunk van egy mentett cica, aki végül hozzánk került a majdnem-gazdáktól. 3 éves ivartalanított kandúrka. 3 hónapot végigüvöltött, főleg este 11-től hajnalig, de nappal is rendszeres volt a hiszti. Nem nyávog, üvölt. Próbátunk természetes nyugtatókat, lefárasztást, feromonos párologtatót, semmi nem vált be. 5 napja kap egy enyhe pirulát (doki írta fel), aminek nyugtató mellékhatása van. Azóta jobb a helyzet (bár lehet, hogy a nagy meleget sem bírta az utóbbi időben). Most lehetőségünk lenne odaadni egy lovardához, 2 cica mellé, egy 55 év körüli házaspárhoz. Ahol ismét szabad cica lehetne (télen beengedik a cicákat a házba). Van ott sok-sok zöld, természet, egér, vadászat, minden, amiért eddig sírt, nyávogott, üvöltött. De az utóbbi napokban olyan szépen alszik velünk éjszaka az ágyban. A másik két cicámat viszont továbbra is zaklatja, harapdálja és kergeti őket. Nem hinném, hogy agresszióból, inkább kamasz huncutságból, bár a harapása azért nem gyenge. Állandó fújás-morgás. Bár a jutifalattal mindig elterelem a figyelmét. Nem tudom, mit tegyek, mi lenne a jó neki. Ha nem is nyávog annyit, félek, hogy egy év múlva is (és akár mindig) sóvárogni fog a szabadsága iránt. Itt mindig meleg van, mindig tele a bendője extra finom falatokkal, de sokszor unatkozik, ásítozik, látom rajta, hogy szétunja magát. De ha oda kerül a lovardába... Kap száraz kaját, éhezni nem fog, időnként talán alusat is kap. De ott nincs meleg ágyikó mindig.... Télen még be is engedik, de közel sem fog annyi simit kapni, amit itt, illetve legalább 10 évet él még ez a cica, a pár pedig bőven van 55 éves, tehát nem fiatalok. Ott viszont van szabadság, soha nem unatkozna, vadászhatna kedvére, stb.Nem tudom, mivel teszek jót neki. Erről a cicáról szól az életem már 3 hónapja, a nap 24 órájában. Nem tudok dönteni egy élőlény sorsáról, mert rettegek, hogy jól döntök-e hosszú távon.

2015. aug. 23. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ott jobb lesz neki. Ha nálad van az neked se jó neki se jó.
2015. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is inkább odaadnám. Ha láthatóan nem érzi magát jól nálad, hiába szereted, jobb lesz neki ott!
2015. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én már viccen kívül hozzászoktam az 1-3 óra alváshoz. Most maximálisan az ő érdekét szeretném nézni, csak rettegek attól, hogy rossz döntést hozok, hogy nem adok elég időt neki ahhoz, hogy megszokja az új helyet, hogy alkalmazkodjon. És azért attól is félek, hogy nem egy 30 éves házaspárról beszélünk, ha valami történik velük vagy megszűnik a lovarda, senki nem viseli majd sorsát ennek a jófej, vidám cicának. Illetve azért látom rajta, hogy szereti a hasát, a dögönyözést... Nem tudom, mit választana, ha beszélni tudna. Kevés dögöny, egysíkú étrend, de a végtelen szabadság, vagy a sok dögöny, finom falatok, ami egy házi ciánál lenni szokott. Nem tudom, NEKI mi a jó (nem az, hogy nekünk mi).
2015. aug. 23. 21:46
 4/16 A kérdező kommentje:
Jól érzi magát, mindent szeret, ami itt van, és minket is. Már velünk alszik, dorombol, stb. De úgy látom, sokszor unatkozik, hiszen (gondolom) megszokta a szabadságot. Ivartalanítva találtuk, valaha gazdis lehetett. Azt sem tartom kizártnak, hogy a nyafikolás miatt rakták ki. Ha tudnám, hogy amíg él, gondját viselik, nem dilemmáznék talán ennyit, de 55-60 évesek...
2015. aug. 23. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis bőven a cicával lehetnek élete végéig. Itt azonban nem csak neked kell döntened. El kellene vinned a cicát párszor úgy a lehetséges új helyére, hogy nem hagyod ott. Azalatt kiderülne hogy érzi magát, szimpatikusak-e az új gazdik neki, elég élelmes-e hogy ne sodorja magát veszélybe náluk. A macskák okos, öntudatos lények. Nálunk minden macskánk önkényesen költözött be. először az udvarra, azután hozzánk. Mindig a cica döntése volt.


Az nyilvánvaló hogy fáj a szíved a kis lelencért, és szeretnéd megtartani, ugyanakkor aggaszt hogy a cicusnak mi a legjobb. Ha vadászhat, az alutasakos kajára nincs is szükség. Ahogy írod, az utóbbi napokban lenyugodott- talán érzi hogy valami változás készül. Látatlanban nem lehet megmondani melyik döntés a jobb: Továbbra is úgy gondolom, a cica reakcióját kellene megfigyelni. És ne hagyd ott csak úgy látatlanba, mert nem tudhatod miért üvöltött.

2015. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Azert, aki hozzaszokott, hogy az allatok kozott el, 50-60 evesen nem olyan oreg, hogy ne eljenek tul egy macskat.

"Kerdezd meg" inkabb a masik ket cicadat, hogy ok mit gondolnak rola, maradjon, vagy menjen, mert azert nekik sem mindegy.

En mindenesetre a odaadnam, mert neki sem rossz, nektek meg jo.

2015. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Szerintem ajándékozd el... Tudom nehéz lehet megválni tőle, de ha tényleg unatkozik, akkor jót tenne neki ez a szabadságérzet. Esetleg tarthatod a kapcsolatot az idősebb házaspárral (szerintem 55 év azért nem a világ vége, nem kell még temetni az embert ilyenkor!), hogy hogy viseli a cica a helyzetet. Vagy egy próbaidőszakig add oda nekik, és meglátod, hogyan viseli: ha minden rendben, akkor el kell, hogy engedd, és ott kell hogy maradjon. Ha rosszul viseli, megtartod. De ha végül is az lesz a döntésed, hogy odaajándékozod, megkérheted a házaspárt, hogy néha meglátogasd, ha annyira hozzánőttél:") Sok sikert és kívánom, hogy a legjobb döntést hozd!:)
2015. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak az enyhe nyugtató miatt nyugodtabb az utóbbi napokban, ez kiderül hamarosan, szerintem 1-2 napig mellőzöm a tablettát. Lehet, hogy valóban össze kéne ismerkedniük a leendő gazdikkal. Köszönöm mindenki tanácsát!
2015. aug. 23. 22:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Add oda! Én 6 éven át neveltem a macskámat panelban, 8 hetes korától. Mindent megkapott, de nem erre volt szüksége. Az ő temperamentumával udvar kellett neki. Oda kellett adnom, más okok miatt, megszakadt a szívem. Később hallottam, megszokta, és boldog volt élete végéig. Csavaroghatott, mozoghatott, vadászhatott...

Van olyan macs, aki boldog lakásban, és van, akinek szabadság kell. A leírás alapján a tiéd is ez utóbbi.

2015. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért nyávog ennyit, mert visszavágyik oda, ahonnan jött. Esetleg a szabadságra, amit aszabad természet adott neki.

Sok türelemmel, és szeretettel talán célt érhetsz, és ahogy ki vettem az írásodból, jó úton haladsz afelé, hogy ő is a család részének érezze magát.

Ha odaadod, megint egy akkora sokkot okozol neki, amire ugyanúgy fog reagálni, mint eleinte nálad. Az is lehet, hogy elszökik majd onnan, mivel ki lesz engedve.

Adj még neki egy kis időt... hidd el, megszokja majd a helyet nálatok.

2015. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!