Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi a nap szükséglete...

Mennyi a nap szükséglete konzerv macskaeledelből egy felnőtt macskának?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem,mert a Kitekat reklámoldalán azt írták,hogy egy normális macskának naponta egy egész 400 g-os konzervet meg kell ennie.Én átlagban egyet adok a két cicómnak,illetve mindig van kirakva nekik egy kis száraz is...de így is kis gömböcök,és hatalmas erősek,nem tudom,ha naponta megkapnák az egész konzervet,el is gurulnának.Mi a véleményetek,szerintetek mennyi a szükséges,ki mennyit szokott adni a cicójának?
2010. márc. 12. 09:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Napi szükségletet szerettem volna írni,elnézést kérek!
2010. márc. 12. 09:53
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az a nagy cicám 400gramot kap a kicsi 175 grammot és mind ketten kapnak 60-60gramm szárazat igénylik is. Bár ők ivartalanított perzsakandúrok és igy a kicsi olyan 2 kg-os(féléves) A nagy pedig 7-8kg között van. Egy 3-4 kg-os cicának lehet elég a kevesebb is.
2010. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves kandúrom háromszorra eszik meg egy konzervet. Reggel, este, másnap reggel. Mellé ki van téve neki a száraz, annak nem sokat árt, de napi egyszer-kétszer eszik belőle egy keveset.

Szerintem egy macska nem is tud megenni egyszerre egy konzervet, max két részletben. (Bár a cicák különbözőek, enyém 3 kilónál sosem volt nagyobb.)

2010. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 2 nap alatt eszik meg 1 konzervet(7 hónapos)de hatalmas pocakja van :D de ő mindig enne:D szerintem attól függ hogy a cicának mennyi esik jól (meg reklámokba szoktak túlozni)ha a te cicáid kevesebbet esznek nincs semmi baj
2010. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit fog enni, amennyi jólesik neki. Egyszerre egyébként sem esznek nagy mennyiséget, gondolj csak egy egér méretére :))))Az enyém 2-3 nap alatt eszik meg egy konzervet, plusz szárazat. És 5 kg körül van.
2010. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a cicum (sima házi 7hós)Én mindig kiteszek neki reggel 1 konzervet+egy kis szárazat de szinte mindig elfogy neki,így este ált.főtt kaját kap(husi,esetleg konzerves hal..)
2010. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy ilyen későn(kicsit elfoglaltak voltunk a napokban költözés miatt),de nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkitől!!Kicsit meglepődtem,hogy ezek szerint én még keveset adok cicókáimnak,de így is kis dagadtak,nem hiszem,hogy többet kellene nekik adni!Mindenkinek sok szépet és jót,és továbbra is boldog cicanevelést kívánok! :)
2010. márc. 18. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!