Kezdőoldal » Állatok » Macskák » TARTÓS bolhátlanításra mit...

TARTÓS bolhátlanításra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szegény cicám nagyon bolhásan került ide. Mivel még pici volt, ezért csak fürdetést kapott 1x.


Most már 5 hónap körüli lehet, de megint annyi bolhát találtunk bele, hogy eszméletlen. Volt fürdetés (ez nagy könnyebbség volt neki), szemöldökcsipesszel még kiszedegettem a bolhákat, amiket csak megláttam. Állatos boltban ezután vettünk neki Fypryst cseppet, mert azt mondták az a jó, Frontline-ra sok panasz volt, mondom rendben. Félre hajtottam a szőrét, közvetlen a bőrére cseppentettem mar tájékon, ahogy azt kell.

Eleinte úgy tűnt már nem vakarózik annyit, de most eltelt azóta MÁSFÉL hét és megint azt látom, hogy eléggé bolhás, de az eladó hölgy azt mondta a készítmény beivódik a bőrébe és X hónapig jó lesz, ezért nem mernék újra cseppenteni.


Mit javasoltok, nektek mi vált be?


2015. szept. 9. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A környezetét se ártana bolhátlanítani, mert ha a kedvenc helyein nyüzsögnek a dögök, nehéz csodát tenni. A legolcsóbb és hatásosabb talán a Neostomosan.

De biztos bolha? Nem lehet, hogy szőrtetű vagy más kis élősködő? Azokra nem biztos, hogy elég jól hatnak a szerek.

Fypryst elég jó tényleg. Esetleg Strongholdot próbáld, szerintem az a legjobb, én azt szoktam ajánlani. Egyébként hónapokig nem jók, inkább 4-6 hét maximum a hatóidő.

És mindenképp iktass be egy féregtelenítést is Cestallal vagy Drontallal két hét után ismétléssel, vagy ha nagyon férges, 3 egymás utáni nap és utána két héttel egyszer.

De ha nem válik be, érdemes lenne kikérni az állatorvos tanácsát.

2015. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szemöldökcsipesz helyett ajánlom a bolhafésűt. Ez egy nagyon sűrűfogazatú, spec. eszköz. azzal sokat ki tudsz fésülni és rögtön összenyomhatod. Főleg a nyaknál és faroktőnél fésüld. És ahogy ajánlották: a teljes lakás fertőtlenítése, a cica megszokott alvóhelyeire erős figyelemmel.A féreghajtást is meg kell csinálni, mert ha bolhás egy állat, az biztosan férges is. (nem amiatt, mert a gazda rendetlen, hanem a bolhák hordoznak féregpetét)
2015. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne állatorvoshoz elvinned! Nekünk is van egy mentett cicánk aki tetvesen,bolhásan került hozzánk. Az állatorvos adott neki olyan injekciót amitől az összes élősködő elpusztult.
2015. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy vettünk neki féreghajtó pasztát a bolhacseppel együtt. Köszönöm a tanácsokat, szerintem elviszem állatorvoshoz!
2015. szept. 11. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!