Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS. Talált kiscica?

SOS. Talált kiscica?

Figyelt kérdés
Tegnap délután találtunk egy nagyon kicsi cicát, nem lehet több 2-3 hónaposnál. Úgy döntöttük, hogy megtartjuk:) Az a helyzet, hogy van egy kölyökkutyánk is, nem tudom hogy szoktassuk őket össze. Emellett elég vékony is, szomszédok szerint napok óta az úton feküdt, tegnap jött be a kertünkbe, azóta nem ment el. A kérdés hogy mivel etessünk egy ilyen kiscicát? Gondolom szilárdat már ehet, de mit? (Még soha nem volt macskánk!) És kellenek neki oltások/mikor és milyen/? Visszük állatorvoshoz, de nem tudom mire készüljek.
2015. szept. 9. 16:34
 1/8 anonim válasza:
4%
Oltas nem szukseges, csak ha ti akarkatok. Elsonek adjatok neki egy kis gyenge just, pl:parizert. Azutan tejet, leveslet. Utanna barmit ehet. Mi egy masgel hetes kiscicat talaltunk, sziringabol etettuk tejjel.
2015. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Parizelt adhatsz neki enni szerintem. Feregteleniteni kell na meg ugye bolhatlanitani. Kulonbozo oltasok. Stb...
2015. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tejet semmiképp ne adj neki, a legtöbb cica nem bírja és hasmenése lesz tőle.

Felvágottat kaphat, vagy kölyökcicának való macskaeledelt.

Féregtelenítsétek mindenképp, ki kell belőle irtani, ha van, a bolhákat, egyéb élősködőket.

Vannak oltások, amiket érdemes neki beadatni, de majd arról a doki tájékoztat titeket.

2015. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:
3-as jól írja. Az összeszoktatás meg annyi ha ki lett féregtelenítve, meg bolhátlanítva és kicsit fölerősödött akkor beteszitek egymás mellé őket. Valószínű némi szimatolgatás után játszani kezdenek akkor már nagy baj nem lehet. :)
2015. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, felvágottat tudtunk neki adni hirtelen, és akkor veszek majd macskaeledelt holnap. A kiskutyánknak vettünk féregtelenítőt nemrég,annak a negyedét szerintetek adhatom neki? Még van egy elég furcsának hangzó kérdésem:D A cicák mennyi vizet isznak naponta? Ma láttam először inni, de akkor egyszerre viszonylag sokat, már arra is gondoltam hogy csak tejet szeretnek inni, de aztán ezt elvetettem, maradunk a víznél:D
2015. szept. 9. 18:48
 6/8 EagleHUN ***** válasza:
Víz jó neki, ugyanannyi szükséges mint bármely hasonló méretű állatnak. szóval mindig legyen friss vize.
2015. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Enni kölyökcicáknak való tápot adjatok neki, inni vizet.

Adhattok még túrót, sajtot, főtt csirkemellet rizzsel (de sózni nem kell neki).

Tejet NE adjatok, mert szinte biztos, hogy hasmenése lesz tőle.

Vigyétek el állatorvoshoz, kapjon féregtelenítőt, bolha elleni szert. Az orvos elmondja a javasolt oltásokat is. Nem kötelezőek, de érdemes beadatni őket, hogy egészséges cica legyen.

Ha elég nagy lesz, kb. 6 hónapos kortól, érdemes ivartalanítani is.

A kutyus is, cica is kölyök még, össze fognak szokni.

2015. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. szept. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!