Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről vagy tenyésztőtől?

Menhelyről vagy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Pro és kontra?

2014. jan. 14. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
En inkabb a menhelyet ajanlom! 1:ott csak olyan cicak vannak es allatok akinek nincsen redes eletuk es rendes gazdajuk aki mindennap gondoskodik rola szeretgeti,olebe bujik,jatszik vele........! 2:ttenyesztoknel soha nem lehet tudni mivel vernek at teged oltas,es ilyenek...
2014. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Tenyesztotol: A standarizalt allatot kapod, a fajta szerint uniformizalt kinezettel, es majdnem 100%-osan biztosan a fajtara jellemzo viselkedessel.

Menhelyrol: Megmentesz egy allatot, de nem tudsz rola semmit, gyakorlatilag lutri. Cserebe olcso. Ez neha hatrany is, mert az ember jobban vigyaz arra, ami sokba kerult.

2014. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 savanyújóska ***** válasza:
76%
Ha fontos szempont a fajtisztaság, akkor tenyésztő, egyébként menhely, nagyobb szükségük van rád... És ott már tudni fogod, milyen a jelleme, hogy be van-e oltva, etc. (Bár jó esetben tenyésztőnél is...)
2014. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vicuska87 ***** válasza:
53%

Tenyésztő: És valóban TENYÉSZTŐ-ről beszélünk nem szaporítóról, akkor fajtának megfelelő macska, szűrve, oltva, chippezve egészégesen!

Menhely: életet mentessz, viszont a cicáról nem tudni semmit, lehet Fip-es, Fiv-es, ritkán vannak oltva, és lehet bolha, fülrüh, atka, gomba, bármi amivel még a doki hagysz egy pár 5.000-st!

2014. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Csak is menhely!!!
2014. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Ne tenyésszenek már, meg ne szaporítsanak már, komolyan, nem látják mennyi kóbor macska van??!!!!! A menhely mellett döntök, szükségük van rád, jól érzed magad tőle, elmondhatod, hogy esetleg megmentettél egy életet és ez nagyon jó érzés! Ha beteg a cica, akkor is volt egy kis ideje amit szeretetben töltött,veled, nem a menhely rácsai között! Míg a tenyésztőtől vett macskáról (az is macska azt is szeretjük, de biztosan a tenyésztőmániások el fogják vinni) elmondhatod, hogy igen, fajtatiszta. Aki ezt nem így látja, csak azt hogy húú mert drága meg húú mert fajtatiszta,és ez milyen jó, annak nem való állat az én véleményem szerint!
2014. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Teljesen menhelypárti voltam,viszont találtam egy cicafajtát,amit mintha csak nekem találtak volna ki! (a ragdollt) viszont még nem tettem le a menhelyről,csak roppant bizonytalan lettem(Jó hírű tenyésztőre gondoltam a kérdésben,nem valami kókler szaporítóra)A válaszok nagyon ellentmondóak,hálás lennék,hogyha írnátok még. :)
2014. jan. 15. 15:52
 8/15 A kérdező kommentje:
Menhelyen nem egészségesek a cicák :( ?
2014. jan. 15. 15:53
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Csak is menhely! Miért ne lennének egészségesek a menhelyi cicák??
2014. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kattancs2000 válasza:
71%
Én szeretem az állatok és inkább menhelyről fogadnák örökbe állatot (azért feltételes mód, mert igy is "túl sok" az állatkám:) mert azok jobban segitségre szorulnak. De viszont ha téged nagyon érdekel a kisállat adatai (pontos születési dátum, szülei, szokásai, fajtája...), akkor tenyésztőtől kell venni. Én viszont ezek ellenére a menhelyre szavazok! :)
2014. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!