Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karácsonykor adnak ki menhelyr...

Karácsonykor adnak ki menhelyről cicát?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kutyát például nem adnak ki karácsony előtt és alatt nagyon sok menhelyen a "kutyát soha ne adj karácsonyi ajándékba" elv miatt, mert az állattartás ennél jóval nagyobb felelősség, és igazuk is van. De ez macskákra is vonatkozik? Tudtok erről valamit?


Szeretnénk karácsonykor kihozni egy kiscicát valamelyik menhelyről. Nem ajándékba szánjuk (illetve végül is vehetjük akár annak is, ez a cica lenne a mi közös ajándékunk egymásnak a párommal :)), de meg lett beszélve előre, nem meglepetés vagy ilyesmi. Mindketten tapasztalt cicatartók vagyunk, van már itthon egy 5 és fél éves ivartalanított kandúr macsekunk, aki annak idején szintén mentett cica volt, 4 hetes kora óta velünk van, és mellé szeretnénk majd még egy cicát. Szeretnénk, ha az Ünnepeket az új jövevény már velünk együtt tölthetné a fa alatt és neki is boldog karácsonya lenne. :) Azt viszont nem tudom, hogy karácsonykor adnak-e ki cicát? Vajon csak kutyákat nem adnak örökbe, vagy ez ebben az időszakban a macskákra is érvényes? Tudnátok ebben segíteni?


Előre is köszönjük szépen a válaszokat! :)



2015. szept. 18. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem menhelye válogatja. Én egy állatvédő alapítványtól fogadtam örökbe december 27-én a cicámat 4 éve.
2015. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát, de pont ez a gond! Úgy ítélkezel felettünk, hogy nem tudsz rólunk semmit. Nem ismersz minket, sem pedig a cicánkat (mégis egyből ráfogadtad szegénykémre, hogy biztosan terrorizálná majd a picit...), nem ismered a körülményeket, vagy az anyagi helyzetünket, egyáltalán semmit, de ítélkezni, szurkálódni, a fejünk felett pálcát törni, na, azt nagyon tudsz!



"Ti sem gondolkoztok, csak az idilli képet látjátok magatok előtt, nem vagytok realisták."


Nem tudsz rólunk semmit sem, de közben folyamatosan kapjuk a lekezelő, magasröptű észosztást, hogy miért nem való nekünk macska, hogy te miért nem adnál március végéig kiscicát, hogy mi egyáltalán nem gondolkozunk, egy új kiscicát nem tudnánk a költözés alatt megoldani, de azért az 5 és fél éves príma helyen van nálunk olyankor is... egyfolytában csak ítélkezel, úgy, hogy közben nincs is rálátásod az életünkre. De azért persze mi vagyunk azok, akik nem tudunk gondolkodni...

2015. szept. 18. 14:06
 13/18 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló! Neked nagyon szépen köszönöm a választ, hasznos volt! :)
2015. szept. 18. 14:07
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem minden menhely egyforma. A legegyszerűbb, ha megkeresed a közelebbi menhelyek elérhetőségét és rákérdezel.

Valószínű, hogy ahol kutyákat nem adnak örökbe, ott macskát sem karácsonykor.

2015. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Ideiglenes befogadó vagyok. Nekem már hoztak vissza cicát az örökbefogadók, akik társcicának vitték a másik mellé, mert nem sikerült a két macskát összeszoktatni. És nem az történt, hogy az öreg terrorizálta az újat, hanem fordítva, a tőlem elvittnek nyílt ki annyira a csipája, hogy folyamatosan üldözte és vegzálta a nagyot, míg az már enni sem mert előjönni.

Itt most két állatról van szó. Sose tudhatod, hogy hogy fognak egymásra reagálni. Lehet, hogy a másik cicával puszipajtások voltak, de ezt valamiért ki nem állhatja. Az első napokban mindenképp ott kell lenni, és felügyelni rájuk, hogy ha baj van, közbeléphess. Erre szerintem sem a karácsony a legalkalmasabb időpont. Szerintem vagy egy héttel előtte, vagy újév után vidd haza a macsekot.

2015. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez a karácsonyi időszak is attól függ. Ha például mi benti cicát akarnánk örökbe fogadni, nekünk pont ez lenne az alkalmas időpont, mert karácsony és újév között mindig leállás van a munkahelyünkön, azt az időt itthon töltjük, nagy családi életet nem élünk ünnepekkor, otthon vagyunk, tehát ideális időpont lenne, hogy megszokja a lakást és minket.

Szerintem ez időbeosztástól függ.

2015. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az új válaszokat is, mindegyik hasznos volt.

Valószínűleg akkor több menhelyet is megnézünk és mindegyiknél megérdeklődjük, hogy náluk konkrétan mi a bevett szokás karácsony körül a cicusok örökbeadása szempontjából.


A másik ideiglenes gazdinak is köszönöm a választ, hasznos és tanulságos írás. Valóban lehetséges, hogy esetleg a kicsi macsek fújna a nagyra, vagy akár még az is előfordulhat, hogy az eddigi pozitív tapasztalatok ellenére valamiért a nagynak se lesz annyira szimpatikus ez az új cicus, bár amennyire az öregfiút ismerem, ő egyből megy majd hangosan dorombolva barátkozni, bárkit is hozunk neki. :) De ki tudja, tényleg az a legjobb, ha mindenre felkészül az ember. Köszönöm a tanácsot. :)


Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek, nálunk is pont ilyen időszak a karácsony, békés, nyugodt, nincs nagy családi jövés-menés sem, és addigra bőven lezavarnánk a hazaköltözést is. Igazából pont ezért is gondoltuk, hogy nem azonnal hoznánk el a cicát december elején, hogy ne egyből a költözködős nyüzsibe és macerába kerüljön, hanem először elrendezkedtünk, és miután mi magunk megvagyunk, utána jöjjön. Karácsonykor melózni sem kell, az új munkahelyen is csak januártól kezdünk, addig mindketten otthon lennénk a párommal, a kiscicának lenne ideje megszokni minket is, a nagy kandúrfinkat is, meg az új környezetét is. :)

2015. szept. 18. 19:13
 18/18 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem szívesen, de érdemes érdeklődni. Nekünk a Noétól van egy mentett cicánk a párommal közösen, illetve nekem otthon egy szintén Noés mentett cicc. Anno az enyémet januárban fogadtam be, mert december táján nem nagyon hajlottak rá, gondolom azért, nehogy nem tetsző ajándék legyen belőle.

De manapság le lehet emailezni mindent szinte minden menhellyel, én ezt javaslom. :)

2015. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!