Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Csicsilove kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy cicára?

Figyelt kérdés
A szüleim hallani se akarnak róla. Én mindennél jobban szeretnék egyet. Kint van 2 németjuhászunk és leginkább tőlük féltik. Igazából anyukám szeretné, mert ő is imádja őket, de azt állítja , hogy csak nézni szereti őket. Apukám meg szerintem ha már itthon lenne megszeretné, mert előtte is volt egy kandúr cicám, csak ő elszökött. szóval szerintetek hogy a leghatásosabb, hogy kikönyörögjem? Karácsonyi ajándékként beválhat? Nagyon szeretnék egyet, ezért légyszi értelmes válaszokat adjatok! Előre is köszi!

2015. okt. 19. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a könyörgésen múlik. Azon múlik, hogy felelősséget tudsz-e érte vállalni, illetve rendesen, méltó módon el tudjátok-e helyezni. Nyilván nekik is vannak szempontjaik, ami miatt nemet mondanak, nem csak azért ellenkeznek, mert nekik így esik jól. A kutyák nagy ellenérvet jelentenek, de lehet, hogy úgy gondolják, múló szeszély ez nálad. Nem tudhatom, így van-e, de ha igen, azon kell dolgoznod, hogy bízzanak benned, és aztán kőkeményen állni a szavad. Akkor is, ha a cica nem úgy alakul, mondjuk morcos típusúvá növi ki magát, vagy beteg lesz, és a kakit kell mosogatni mindenhonnan. Vagy éretlennek tartanak még erre, vagy egyszerűen ők nem érzik késznek magukat rá (gondolj bele, gondolom, gyerek vagy, az ő keresetükből kellene eltartani, az ő házukban, jogilag az ő felelősségük, stb.) Ha nagyon akarod, inkább értelmes beszéddel próbálkozz, tapogatózz, mik az érveik, hallgasd meg őket és érvelj te is. Könyörgéssel csak azt bizonyítod, hogy egy kisbaba vagy.
2015. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarják akkor ne erőltesd rájuk.Ha kint akarjátok tartani az sem épp jó ötlet. Főleg hogy azt írod elszökött a cicád régebben... a macskák nem szoktak elszökni onnan ahol jól érzik magukat. Szóval valami nem volt rendben, vagy épp a kutyák tépték szét, csak veled ezt nem így közölték... De érthető lenne miért nem akar melléjük anyud újabb macskát.
2015. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hallani sem akarnak róla, akkor sehogy ne vedd rá.

Ha a kutyák pedig esélyes, hogy bántani fogják, akkor végképp ne, a cica érdekében.

2015. okt. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Könyörögni meg karácsonyi ajándéknak kérni kisgyerekek szoktak, nem pedig felelősség teljes állat tartók. Volt egy cicád. Gondolom nem véletlen tűnt el, esélyes hogy a következő macsek is a sorsára kerül.
2015. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kandúr cicám volt, és nem volt ivartalanítva és elment "csajozni" és nem jött többé vissza. Mindene megvolt, és akkor még nem voltak meg a kutyáink. Vagyis ne higgyétek, hogy felelőtlen vagyok, mert nem vagyok az! A házban lenne. Apukám nem szereti a cicákat, mert szerinte nem hűségesek, de ha kell értem el tudná viselni. Anyukám mint mondtam nem utálja őket annyira, csak fél hogy a kutyák bántanák! De nem mert figyelnék rá. És segítséget vártam, nem ilyen letolásokat! Bármit megtennék egy cicusért, és kérlek segítsetek!
2015. okt. 20. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerinted miért kapsz letolásokat! Ha a szüleid nem akarnak állatot tartani akkor nem fognak. Ez ilyen egyszerű. Gyereknek nem való állat. Egy dolog gondozni egy szülő állatát és egy külön dolog sajátot tartani. Az én 14éves lányom 4éve könyörög kutyáért (meg macska, arany hörcsög, papagáj). Én nem szeretném egyiket se tartani. Megvannak a saját állataim és ennyi. Majd ha önállóan tud gondoskodni egy állatról akkor vehet magának. 2hónapig szenzàció aztán ennyi. Húsvétkor 12évesen kikönyörögte mentsük meg az egyik eledel nyulat (kockás pitonom eszi őket). Bele mentem, azzal a feltétellel, hogy mindent ő csinál. A következő etetéskor már az etető csipesz végén báboztam a nyúllal mert a herczegnőnek addig kellett a nyuszi amíg simogatta. Utana lezárult a történet. Fűt fát ígérni lehet, de könyebb azt megígérni, hogy majd ha felnőtt leszel akkor azt tartasz amit akarsz.
2015. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!