Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit mondjunk a nagyfiamnak,...

Mit mondjunk a nagyfiamnak, mikor lehet saját cicája?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy van két édes kisfiam. A nagy 4 éves és nagyon szeretne az 57 nm-es lakásunkba cicát. Én sem és a férjem sem vagyunk cica ellenesek,csak úgy véljük jobb lenne neki ha családi házunk lenne. A kicsi fiúnk most 7 hónapos. Mit tanácsoltok mit mondjunk a nagynak mikor lehet saját cicája? Teljesen tisztában van a gondozásával, a nagyszüleinél van cicája, de ők 100 km-re laknak. Így a cica is messze van. Szóval mi abban állapodtunk meg,hogy ha családi házunk lesz és ha a kistestvér nagyobb lesz lehet cicájuk. Őszintén nekem is nagyon hiányzik egy kedves és önálló lélek cica.
2008. szept. 11. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Macska a házban az én számomra azért ellenszenves, mert hiába takaritasz naponta a szöre mindenhol ott marad.

a kistesónak semmiképpen sem tenne jót kb másfél éves koráig. és mikor a kistesó nagyobb lesz mindig arra kell figylened mikor kapja el a macska nyakát és a macska meg védelemböl mikor karmolja meg az arcát.

persze nem feltétlen lenne ez, de egy kis lakásba kisgyerekek meleltt nem tudi az a macska szeretne, nem beszélve a macskaszörröl.


mond neki hogy majd ha ház lezs akkor lesz macska is.

de pl vehetsz neki tengeri malacot amit a kisteso nem ér el. ö meg már okos egy malachoz. neki elég egy nagy ketrec és csak pár évet él. ez talán azért jó mert egy macska sokáig él sokáig felelöség.

2008. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kutyám és macskám és imádom őket!A pároméknál van egy lógófülű törpenyuszi.Egyáltalán nem hullik a szőre,nem is büdös,hagyja magát nyúzni is és nagyon aranyos.A ketrece pedig elfér egy négyzetméteren..Szerintem ilyesmi lenne ideális a kisfiadnak.És még el sem kell veszítenie pár év múlva,mert jobb esetben 8-10 évig is elélnek.
2008. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Mondd neki az igazat, nem jó ha 7 hónapos kicsi mellett egy cica van, mert az játékból megkarmolhatja, belekaphat a szemébe, stb. Emellett egy cica főleg ha még kicsi megrág mindent, a gyerekek játékait, aztán meg a szájukba veszik. Ilyenkor még tényleg nem lenne jó ilyen állatot tartani. Esetleg majd ha iskolába megy már.
2008. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nekem volt szobacicám és 8 hónaposan szabályosan szenvedett attól,hogy bent van és kint ott a nagytér. Mindig az balakban lógott. Így kitettük a szűrét azóta eltelt 10 év és igen boldog cica.

Fiamnak van már állatkája, csak az nem lehet dajkálni simogatni, mert hogy halacskái vannak. Tehát már tud felelősséggel gondoskodni valakiről. Persze azért jó ha segít neki anya vagy apa:)))

2008. szept. 11. 13:44
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
nem értek egyet az előző válaszolóval, szerintem azt ne mond neki h a tesó miatt nem lehet mert 4 évesen ebből ő azt fogja leszürni h a tesó tehet róla hogy neki nem teljesülhet a vágya, ezért lehet h nem fog annyira törődni a tesóval. mond meg neki hogy egy cica szeret sétálni csavarogni, és a lakás túl pici lenne neki, és a cica ezért szomorú lenne, de ha elköltözünk lehet cicád, mert ott ár ő is boldog lesz. a tengerimalac vagy törpenyul tényleg jó ötlet mivel arról ő is gondoskodhat de nem lesz minden csupa szőr tölle. menyetek el együtt egy kisálatkereskedésbe, és mond meg neki hogy amég nem lesz cicánk addig válasszumk neked valami aranyos kis kedvencet, ha elviszed egy ilyen helyre biztos talál magának valamit amiről szívesen gondoskodik, és akkor mindenki boldog lesz. remélem segítettem.
2008. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges azt magyarázni a kicsinek, hogy mikor lehet majd cicája, a kisgyerekek időérzéke nincs még kifejlődve, a "majd ha lesz családi házunk" teljesen értelmezhetetlen fogalom számára, nagy valószínűséggel a következő feltett kérdésed az lenne: "mit mondjak a fiamnak, mikor lesz családi házunk?" :) Inkább azt kell megértetni vele, hogy miért nem lehet most cica.
2008. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Ha mindenféleképpen szeretnétek macskát akkor ajánlom hogy kiscicát vegyetek amit hozzá lehet szoktatni szobatisztaságra stb.
2008. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd meg, hogy legyen cicája, ha ennyire szeretne! Olyan jó, ha az embernek van egy gyönyörű, puhaszőrű, végtelenül szeretereméltó, kommunikatív állatkája, aki igazi barát :), felnőttkorban is, nemhogy gyerekkorban!!!

Én is nagyon, nagyon szerettem volna cicát vagy kutyát gyerekkoromban, és Anyukám nem engedte, de 12 évesen önfejűleg hazavittem egyet. Az a cica nem bírta a lakást, így odaadtunk kertes házba. Viszont, már 18 évesen, találtam egy másik kiscicát az utcán, hazavittem, és így 8. éve velünk él. Vele szinte semmi gond nem volt, pl. pár nap alatt szobatiszta lett, és nagyon jól érzi itt nálunk magát. (másfél szobás lakás). Ki lehet csukni abból szobából, ahol a kisgyerek van, ez szerintem kis odafigyeléssel megoldható. (Akár lehet a nagyobb gyerek feladata, hoyg erre figyeljen.)

Kertes házban sem feltétlenül jobb a cicának, számtalan baleset érheti (autó, szándékos v. véletlen mérgezés, verekedés, ellopják, elveszik, stb.) - az összes házban lakó ismerősömnél 2-3 évente cserélődnek a macskák :(

2008. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nálunk 2 szoba van 1 nagy ami a nappalink és a kicsi ami lényegében a gyerekszoba. Itt együtt van a két gyerek. Így nem megoldható a kicsukás.

Pontosan ezért nincs még cicánk. Meg szerintem valahol állatkínzás ekkor helyre egy mozgás és tér igényes állatott bezsúfolni.

2008. szept. 11. 15:50
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a nyuszi tényleg jó ötlet! :) Állítólag a nyuszi is szelídíthető, viszont kisebb helyen elfér.
2008. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!