Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit mondjunk a nagyfiamnak,...

Mit mondjunk a nagyfiamnak, mikor lehet saját cicája?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy van két édes kisfiam. A nagy 4 éves és nagyon szeretne az 57 nm-es lakásunkba cicát. Én sem és a férjem sem vagyunk cica ellenesek,csak úgy véljük jobb lenne neki ha családi házunk lenne. A kicsi fiúnk most 7 hónapos. Mit tanácsoltok mit mondjunk a nagynak mikor lehet saját cicája? Teljesen tisztában van a gondozásával, a nagyszüleinél van cicája, de ők 100 km-re laknak. Így a cica is messze van. Szóval mi abban állapodtunk meg,hogy ha családi házunk lesz és ha a kistestvér nagyobb lesz lehet cicájuk. Őszintén nekem is nagyon hiányzik egy kedves és önálló lélek cica.
2008. szept. 11. 12:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A cicák sem mind egyformák, van amelyik kimondottan szobacica szeret lenni. Mi kertesházban lakunk, öt macskánk van, mindegyik ott tölti a napját, ahol szeretné, azaz annyit szaladgálhatnának a kertben, amennyit csak akarnak, mégis van kettő, akik legszívesebben állandóan a szobámban heverésznek. Ők éppolyan boldogok lennének egy lakótelepi lakásban is. Unokatestvéremék is kétszobás lakásban vannak a gyerekkel, nekik is van cicájuk, semmi baj nincs vele éjszakánként sem, rátelepszik a paplanjukra és alszik reggelig, mint a bunda.
2008. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a sziámi cica kifejezetten szereti a lakást.

De nálunk az a gond egyelőre, hogy a kicsi még csak 7 hónapos. S kisbaba mellé nem akarunk cicát.

Azt is tudom nem jó ötlet a kistestvérre fogni.

Kicsi a szobájuk és oda még egy állat már nehezen fér el, van egy akváriuma a nagynak 7 halacskával. Ő eteti őket takarítani egyelőre nekem kell,de amiben tud segít.

2008. szept. 12. 16:34
 13/23 anonim ***** válasza:

nyuszi,nyuszi,nyuszi!:)azzal tényleg megoldódnának a gondjaid!napközben egy ketrec,ami másfél négyzetméteren elfér,szobatisztaságra lehet nevelni,és a pici fiad annyit dédelgeti,amennyit csak szeretné!

[link]

2008. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%
2008. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A kicsinek semmi baja nem lesz a macskától. Barátnőméknél már a negyedik gyerek nő fel úgy, hogy mindig volt a lakásban macska. Ráadásul orvosok ők is, a nagyszülők is, vagyis tisztában vannak a dolog minden egészségügyi vonzatával. Mikor legutóbb náluk voltam, épp az egyik cirmos aludt békésen az alig egyéves legkisebb babaágyában. Rengeteg embernek van cicája kisbaba mellett. Amúgy is érdemes minél több természetes "kosszal" összeszoktatni a gyereket babakorától kezdve, a túlzott higiénia a későbbi allergiák egyik fő oka.
2008. szept. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Pont tegnap mesélte egy barátnőm, milyen édes, szeretreméltó a törpenyuszija! Hallgat a nevére, bújik a gazdijához, aki a hangjáról megismer, és a fülével jelzi, ha vmi tetszik ill. nem tetszik neki! És ráadásul -amin külön megdöbbentem - ha szabadon is van engedve egy szobában, idővel hozzá lehet szoktatni, h egy helyre wc-zzen, ne össze-vissza.
2008. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ez utóbbiban igazad van. Nekem ezzel az egésszel két bajom van szerintem 4 embernek az 57 nm kicsi, így még egy élőlény bezsúfolni ide hát nem tudom. A másik az az, hogy nem szeretném ha a kicsi állandóan macska szőrrel tömné meg magát. Igaz túl élné, de amilyen nem örülnék neki.

Egyébként meg nem óvom őket túlzottan, mert szerintem úgy boldog a gyereke és úgy jó ha koszos:)) Különben mi a fenének lenne anyának mosógépe?

2008. szept. 13. 14:50
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem akarunk nyuszit.
2008. szept. 13. 21:41
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor el kell mondani a nagyobbnak hogy ha iskolás lesz akkor lehet cicája. Addigra a kicsi is nagy lesz, majd annyi mint most a nagy. Kettejük cicája lesz majd.

Vagy még egy megoldás, hogy olyan helyről cicát beszerezni ahol előtte is panellakásban élt és szeretett ott élni. Annak biztos nem okoz gondot a bezártság meg a sok ember. Sőt!

2008. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
akkor vegyél nekik cicát ha már ugy látod hogy elégnagyok avalsemi baj nincs hogy macska a házba csak azért váldmeg hogy nagyobbak legyenek
2008. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!