Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden rendben a fiú macskámmal?

Minden rendben a fiú macskámmal?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 éves, másfél hét kell hozzá. És furcsa módon nem ment adta ki az a furcsa hangot, nem jelölgetett semmit, és féltünk, hogy rámozdul az anyjára ( egy ismerősünk mondta, hogy ez náluk nem ritka) de semmi jelét nem mutatta annak, hogy érdekelné a faj fent tartás. Ennek nagyon örülök, mert így a versengésből és a vele járó harcokból is kimaradt, de attól még féltem, hogy nincs vele minden rendben. Ha ez számít akkor egy házi macska és egy perzsa keveréke. Viselkedett már valakinek így a macskája?
2010. márc. 21. 17:56
 1/8 A kérdező kommentje:
-ment*.
2010. márc. 21. 18:01
 2/8 anonim ***** válasza:
nem teljesen értem ezt a kérdése. miért nem ivartalanítjátok, ha nem akarjátok, hogy rámozduljon az anyjára- vagy bármelyik más macskára?
2010. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne aggódj, semmi gond a kandúrkával. Csak ő olyan kesőn érős tipus :-) A mi kandúr cicánk másfél éves korában kezdett udvarolgatni (akkor gyorsan el is vittük ivartalanítani). Mi is aggódtunk, hogy nem-e van valami baja, hogy már több mint egy éves, és semmi jelét nem adja az ivarérettségnek.
2010. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttassátok a nőstényt és a kandúrt is. Ez csak a javukra válik, betegségektől menekülnek meg, nem lesz nem kívánt szaporulat, tovább élnek egészségesen. Jobb lesz az életminőségük.
2010. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A lány cica gyógyszert kap, ami pont arra van, hogy ne legyen vemhes. Mi nagyon féltjük őket az ivartalaníttatástól, ugyanis azt hallottuk egy hozzá értő embertől, hogy tönkre vágja az immunrendszerét. A nőstényt meg már nem is mernénk mert 3 éves és így már nagy a kockázata, azért mégis csak egy műtétről beszélünk. A fiúnak meg nem éreztük szükségesnek, mert amint írtam, semmi olyat nem csinál amiért kéne.
2010. márc. 21. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, majd fog.

Amugy a gyogyszer meg a hormonhaztartasat vagja tonkre, ugyhogy... nem gondolom hogy a hozzaerto ember hozzaert. Max a gyogyszereladasban erdekelt -_-!

Visszaterve a kerdesre, a perzsak legendasan keson ero fajtak, gondolom o is ezt orokolte, akar 1,5-2 eves koraig is elhuzodhat ez - de nem elkerulheto...

2010. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:48-as vagyok


Mi is azt mondtuk, hogy amífg nem jön rá az udvarlás, nem műtetjük. De mikor rájött, rögtön megharapták a lábát, feldagadt (először mi is, az orvos is törésre gondolt), és 2 hétig vittük kétnaponta kezelésre. Mikor felépült rögtön megműtettük.


Ami a lánycicát illeti: a 3 éves nem idős. Mi a tavaly, 4 évesen ivartalanítottuk a lánycicánkat, és semmi gond nem volt. Persze, mi is rettenetesen izgultunk, nehogy valami baja legyen. Így meg tudom érteni, mit érzel.

2010. márc. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A perzsa fajta sokkal később érik, mint a "sima" házicica. Ez a kandúrodnál teljesen normális.

Az ivartalanításról viszont szerintem ne elégedj meg egy véleménnyel, kérdezz meg több "benfenntest"! Ha esetleg van tanuló vagy már praktizáló állatorvos ismerősöd, akkor tőlük is érdeklődhetsz. Járj utána, vizsgáld meg a másik oldalt is!

2010. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!