Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ivartalaníttassam?

Mikor ivartalaníttassam?

Figyelt kérdés
Van egy kandúr kiscicám, januárban lesz 6 hónapos. Viszont kinti cica, így nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne az egyik leghidegebb hónapban megoperáltatni. Várjak vele március-áprilisig vagy elég, ha bent tartom a lakásban míg magához tér és utána kiengedem?
2015. dec. 13. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet műteni őt januárban is, de azért műtét után mindenképpen bent kéne tartani, míg begyógyul a seb, és nem csak a hideg miatt. Hanem pl. hogy ne szedje szét a sebét (lehet, hogy gallér is kelleni fog rá, ha piszkálja), meg hogy ne fertőződjön el kint stb.
2015. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azert a "amig magahoz nem ter"-nel kicsit tovabb kellene benttartani, legalabb egy + napot, hogy tenyleg 100%-osan tiszta legyen.

Utanna ha nem piszkalja a sebet, akkor ki lehet engedni, mert a kandurok ivartalanitasa nem egy nagy dolog, a seb valojaban boven "nyolc napon belul gyogyulo" kategoria.

2015. dec. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lakik a társasházunk kertjében egy félig-meddig kóbor cica. Megszerettük, etetgetjük, elvittem ivartalaníttatni és oltatni. Egy fiú cica ivartalanítása gyors beavatkozás. Utána meg kell várni, hogy elmúljon az altató hatása. Ha már nem kóvályog, nyugodtan ki lehet engedni, hadd menjen pisilni, stb. A kinti cica csak sokkolódik attól, ha nem mehet ki. Fiú cicánál nincs seb, nincs varrat, nem tud kárt tenni magában a műtéti területen, és a hideg sem árt neki (ha egyébként is hozzá van szokva).

De amíg kóvályog, ki ne engedd, mert baleset érheti!

2015. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben beszéltem az orvossal, ő is ezt mondta. :)
2015. dec. 15. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!