Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vad macska a pincében? (Bővebb...

Vad macska a pincében? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Nagy ugatásra mentem ki, a német juhász kutyám, a fás kamrában ugatott, ugrált jobbra-balra, mászott volna fel a fára. Amikor észre vettem egy nagy fekete macskát a sarokban. Aki fújtatott, csapkodott a mancsával. A kutyát azonnal bezártam a kennelbe, hogy a cica el tudjon menni biztonságba. kb. 1 perc múlva a macska kirohant onnan folyamatosan fújtatott. Nekünk olyan pincénk van, aminek van egy kis nyitott ablak szerű lyuk, ahol régen a szenet lapátolták le. Ez a lyuk el volt zárva 3-4 téglával. Ezeknek a tégláknak nekiszaladt a macska. A téglák beestek a pincébe, így a macska is beesett. Kinyitottam a pince ajtaját, ami az egyetlen kijárat, de azóta sem jött ki. A pince mellet van a kutya kennel, ahol a kutya meg van vadulva. Folyamatosan ugat, rángatja az ajtót. A macskáért félek lemenni, mert mi van ha nekem ugrik. A kutyát szintén nem merem kiengedni, mert mi van akkor ha lemegy a pincébe és össze verekednek és valamelyiknek komolyabb baja lesz. A macska meg így soha nem fog feljönni, ha a kutya ott ugat. Hogyan tudnám kihozni onnan?

2016. jan. 7. 12:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Ki kell hívni a legközelebbi állatvédőket.Majd azok szabályosan eljárnak.Nem tudhatod milyen vad az a macska,nem hogy valami bajod esik.
2016. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
45%
Csald ki egy madzaggal. Cicc-cicc... :) Amúgy érdemes az illetékes állatvédőket értesíteni.
2016. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Állatvédőket? A kutyát el kell vinni sétálni, egy családtag pedig addig lemegy és szépen megkéri a macskát, hogy távozzon. Mondjuk a bevett "sicc innen, te nyavalyás!" felszólítással. :)


Nálunk macskák vannak (kettő), hasonló módon a résnyire nyitott pinceablakon járnak le aludni-melegedni. Rendszeresen próbálkoznak idegen macskák is kihasználni, hogy lent 12-14 fok van - én a fent leírt vezényszavakat szoktam alkalmazni.

2016. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hívtam az állatvédőket, azt mondták mivel tőlük messze lakom, mire kiérnének lejár a munkaidejük. Majd ha úgy van holnap korábban hívjam őket és akkor kijönnek. Javasolták, hogy vastag kesztyűt vegyek fel és én menjek le megfogni.

A kutyára pedig azt javasolta, hogy vigyem be a házba, mert ha ott fog ugatni akkor soha nem jön fel magától az a macska.

Majd megkérek valakit, hogy menjen le megnézni. Mert én biztos nem megyek le, én félek tőlük. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. jan. 7. 13:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el sétálni (jó messzire) a kutyát, akkor ki fog jönni onnan a macska. Ha éhes és szomjas, biztosan.
2016. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Lehet, hogy ez a fajta cica, nem?:) https://www.youtube.com/watch?v=YKT3yopL5gk
2016. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha éhes és szomjas lenne, talál lent magának enni és inni valót is. Lent van a tavirózsa egy nagy rekeszben ami tele van vízzel, illetve a kutyának a száraz táp is ott van. (Ha azt szereti). Elmegyünk sétálni, de akkor is valakit le kell küldeni, hogy ott van-e még :)

Kedves 6. válaszoló: nagyon ijesztő az a macska a videóban. :)

2016. jan. 7. 13:17
 8/18 anonim ***** válasza:

egyet értek, a kutyust elvinni onnan.

amint megbizonyosodtál róla,hogy már nincs ott a cica, elengedni a kutyát.

örülök,hogy vannak még ilyen emberek, mint te kérdező. tudok olyat aki direkt uszítja a kutyáját a betévedt macskákra..:/

2016. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Az enyém uszítás nélkül is macskavadász.
2016. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nincs valami breaking news, hogy mi lett a vége a dolognak? :) Már nagyon izgulok.
2016. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!