Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aggódni kéne ilyen helyzetben?

Aggódni kéne ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A cicuskam 10 hónapos nagyon kis aktív talán túlságosan is, úgy tűnik nincs semmi problémája, de néha a kis segglyukan keresztül kijön egy kis rózsaszín végbel, gondolom én. Hallottam a belelőesésről de nem tűnik úgy, hogy az lenne ,"szép" rózsaszín és körülbelül fel mili lehet , nem gyulladt, arra gondoltam, hogy esetleg mikor szellent akkor jöhet ki.Tanácstalan vagYok mert a 14 éves cicammal ilyen soha nem történt. A széklete általában bogyos ami ugye az embereknel nem éppen a legjobb állag. Viszont tényleg prémium tapot kap, royal canin száraz kajat és felix tasakos kaját szokott kapni.nem tűnt vészesnek a helyzet ezért meg nem hívtam ki a doktorbácsit, először is véleményekre volnék kíváncsi, illetve hogy ezért érdemes e ki hívni a doktorurat. Vagy kapjon rá egy kis flektort, próbáljunk ki más kaját? Nagyon nem szeretnem hogy ennek a kis bestianak bármi baja legyen
2016. jan. 20. 11:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Reparon-t * bocsánat
2016. jan. 20. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy baj biztosan nincs. De ha még nem voltál vele dokinál, akkor egyébként is érdemes meglátogatni, hogy megvizsgálja a cicót, adjon neki féregtelenítőt, megcsinálja a kiskönyvét. És akkor megnézetheted a popóját is.

Az említett tápok jók, de ha sosem volt féregtelenítve, az is okozhatja a kitüremkedést.

2016. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Júliusban kapott feregtelenítőt, októberben meg már háromszor látogattuk a doktorbácsit ivartalanitas következteben és mintha már akkor észrevettem volna ezt, de ugye nem sűrűn jön elő/ látom, talán ha baj lenne észrevette volna nem?
2016. jan. 20. 11:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és persze van kiskönyve megkapta már a kötelező oltasait, szóval ilyen teren nincs probléma, rendes gazdik vagyunk:)
2016. jan. 20. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Humán kenőccsel nem kezelünk macsekot. Főleg nem Reparonnal. Azt sem tudod, mitől van a jelenség, és aranyér kenőcsöt akarsz rátenni?

Ha nem viszed dokihoz, egy telefont megereszthetsz a dokinak.

2016. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, a nagyobbik cicusunk esetében egyszer tobrexet kellett egyszer csepegtetni a szemébe amit az én esetemben az árpam kezelésére irtak fel, de ezen felül ugynezt kaptam amikor övsomorom volt és ugyanigy több fajta borbetegsegemre kaptam már zyneritet. Természetesen nem állt szándékomban, bármilyen vélemény nélkül bármit alkalmazni a macskan. Csupán a macskaim a gyerekeim és ha már egy tüsszentest meghallok legszívesebben rohannek a dokihoz. Segítsékre számítok, mert aggódom a kis szaros miatt
2016. jan. 20. 12:23
 7/7 A kérdező kommentje:
És fel fogom hívni a doktorurat természetesen csak kíváncsi voltam, hogy más gazdi találkozott e már ilyen esettel
2016. jan. 20. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!