Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de nem...

Szeretnék egy cicát, de nem tudom milyet válasszak. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kéne, aminek kevésbé hullik a szőre. Mivel ugye a cicák mindenhová felugranak és mondjuk az nem valami szép látvány ha az asztal tele van szőrrel. Voltam már isminél úgy hogy a cicája szőre még a pohárban is benne volt, így aztán kinek van kedve inni?!
2010. márc. 29. 13:07
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
még azt kérdezném meg, hogy ezt a dermoscentes cseppet hol lehet megvenni? Mert semmit nem találtam róla.
2010. márc. 29. 20:06
 22/33 A kérdező kommentje:
házi macsekon kívül milyen cicust ajánlanátok?
2010. márc. 29. 20:18
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nevelés kérdése, kandúrkám hosszú szőrű, életében nem ugrott fel asztalra. Csak ott van szőr ahol alszik, de az a saját kosárkája.

Mindenképp fajtiszta macskát szeretnél?

Nem akarsz inkább menhelyről befogadni egy kicsit? Most úgyis sok kicsi van-lesz a telepeken.

De ha a fajtisztánál maradsz és szőrt sem akarsz, akkor a Rexeket és a Szfinxet neked találták ki. Bár eléggé drágák.

2010. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

És ha panelban tartanád mindenképp ivartalanítsd. Ha fiú, akkor lehet hogy jelölgetni fog (enyém pl. nem jelölgetett, de ez kivétel) és nagyon büdöset pisilnek.

Ivarzáskor mind a két nemű cica "megőrül" és egész nap nyávogni fog. A cseppekről nem tudok nyilatkozni.

2010. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
ezek a szőrtelen cicák nem tetszenek, és igen egyenlőre fajtisztában gondolkodom.
2010. márc. 29. 20:38
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulajdonképpen mindegy, csak rövidszőrű legyen. Az egyik rövidszőrű fajta épp úgy vedlik mint a másik.

Amúgy az ivartalanított cicusok egyátalán nem büdösek. Az enyémek kifejezetten illatosak. :) Szerintem ha kivinném őket és a holmijaikat a lakásból, senki meg sem mondaná, hogy ott valaha is volt macska. A vedlési időszak tényleg bosszantó egy kicsit, de kordában tartható. 3 naponta fel kell porszívózni, és nem lesz a pohárban szőr. :)

Egyébként nekem nem sikerült megnevelnem őket, simán felugranak a konyhapultra kaját csenni, úgyhogy mindig minden ehetőt el kell zárni. De engem nem igazán zavar a dolog. :)

Még egy tanács: Ha a cica sokat lenne egyedül, akkor rögtön kettőt szerezz be. Különben unatkozni fog, és amig egyedül van szétzúzza a lakást. Saját tapasztatalat.

2010. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
még azt szerettem volna kérdezni, hogy a bútorokat mennyire kímélik? Szóval a karmukat a vadiúj kanapémon élesítik majd?:) Senki nem ismeri ezt a dermoscentes cseppet amit valaki itt ajánlott?
2010. márc. 30. 12:36
 28/33 anonim ***** válasza:

Dermoscentről:

[link]

2010. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2010. márc. 30. 20:25
 30/33 anonim ***** válasza:
Az enyémek szépen használják a kaparófát, és nem kaparják össze a bútort. :)
2010. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!